contador gratis Saltar al contenido

Mis on kasutajakogemus (UX) ja kuidas piirkonnaga liituda

Mis on kasutajakogemus (UX) ja kuidas piirkonnaga liituda

Kasutajatele mõeldud teenuste, programmide või rakenduste arendamisel on loomulik, et spetsialistid püüavad luua parima kogemuse, mis põhineb mitmel põhimõttel, näiteks navigeerimise lihtsus, lihtsustatud liides ja meeldiv disain. See ülesannete komplekt põhineb paljudel teguritel. Üks peamisi on kõne Kasutaja kogemus, või õiglane UX.

Mõiste UX (inglise keeles User Experience) saavutas populaarsuse 1990. aastate alguses Donald Normani poolt, kes oli elektriinsener, kes tol ajal oli Apple'i tehnoloogia uurimisrühma asepresident. Juhid nimetasid sektori kõik ametikohad ümber kasutajakogemuse kogemusrühmaks ja sellest ajast alates on ettevõtted kasutanud seda terminit mõtlemise olulisuse rõhutamiseks ja inimeste suhtlemise kõigi aspektide parandamiseks igat tüüpi süsteemide, toodete või teenustega.

Donald Normanil endal on video, mis selgitab terminit UX:

Aga ikkagi, mis on UX?

UX on kõik, mis hõlmab seda, kuidas inimene suhtleb antud liidese toodete, teenuste ja elementidega. Mida lihtsam, dünaamilisem ja intuitiivsem see praktika on, seda tõhusam ja rahuldav kasutajakogemus. Seetõttu on toodete, teenuste kasutamisel või mis tahes Interneti-lehekülje sirvimisel alati tähelepanu keskpunktis kasutaja vaatenurga seadmine.

Näiteks mobiiltelefoni ostes soovite kindlasti, et kõigi seadmes saadaolevate tööriistade kasutamisel – alates opsüsteemist kuni kaamera ja jõudlusfunktsioonideni – oleks see lisaks füüsilistele osadele, näiteks mugavus seadme käsitsemisel, lihtsam. Seda kogemust silmas pidades on ettevõttel tagasisidet selle kohta, mida tuleks toote või teenuse järgmise versiooni osas parendada, ning võib sõltuvalt nõudlusest värskendusi reaalajas käivitada või mitte.

UX digitaalses keskkonnas

Kasutajakogemus ei tohiks olla seotud ainult digitaalsete toodetega. Ükskõik, mida te ostate või kasutate, võib anda tulemusi, kui rahuldate teie kogemused selle tootega. Ja teie jaoks on "kasutajad" kõik, kes suhtlevad ja kasutavad midagi.

Spetsiifiliselt veebisaitidest, toodetest ja tarkvarast rääkides on UX edu põhiline osa, kuna see hõlmab ka mitut valdkonda, mitte ainult kujundamist ja arendamist. Veebisaidi avamisel võetakse arvesse kõike: aega, mis kulub lehe laadimiseks, kui on katkenud link, kui pilt on paigutatud ebakorrapäraselt ja on muudest elementidest lõpmatu. On tavaline, et ettevõtted töötavad selle kogemuse nimel mitu kuud enne toote ametlikku turule laskmist, et kasutajad ei leia vigu.

Loe IT-trendide kohta:

Selle protsessi käigus koguvad spetsialistid sageli ka olulist teavet, mis aitab UX-i väljaarendamisel. See hõlmab tootmises olevate toodete või teenuste kohta andmete kogumist, võrdlusuuringuid, projektidega tegelevate meeskondade tagasisidet ja tulevaste toodete tegelike kasutajate ja klientidega tehtud intervjuusid.

UX tähtsus

Võib-olla on kõige uhkem UX-i olulisuse määratlus järgmine: "UX on oluline, kuna see asetab kasutaja vaatenurga iga kogemustevoo selgrooks, olgu selleks siis ostu-, infovahetus- või testimisprotsess". Isiklikuma kogemuse kallal on üha rohkem inimesi toote kasutamisest huvitatud ja seda haavatavamad on nad kiita, rikkest teatada ja teistele kasutajatele teenuseid avaldada.

Ilmselt on kasutajakogemuse uurimine, analüüsimine ja mõistmine osa pidevast tööst, mis jätkub. Kuid põhirõhk on selles, et kasutajad tunneksid end kasutamise ajal kogu aeg õnnelikuna. Selle tulemusel suureneb müük ja ressursside kokkuhoid, mis võib põhjustada klientide lojaalsust ja kaasatust.

Kust alustada UX-iga?

UX-valdkonnas saavad töötada erinevate valdkondade spetsialistid. Kõige tavalisemad selle kasutuselevõtmisel on disainerid, keda saab kaasata UX-protsessi kõigisse etappidesse või ainult ühte etappi. Seetõttu on loomulik, et sellele turule sisenevad ka teised kutsealad – ajakirjanikest teadlasteni.

Brasiilia turul on normaalne, et UX-disainerid töötavad toote või teenuse väljatöötamise kõigil etappidel. Kõigi etappide põhjalike teadmiste omamine on põhiline, kuid soovitatav on spetsialiseeruda ainult ühele astmele, sest see võib õppekavas erineda. Lisaks mõistke, et probleem tuleb lahendada kasutaja või kliendi seisukohast. Empaatia omamine on hädavajalik.

UX kursus IT-trendide võrgunduses

A IT-trendide võrk teil on veebikursus UX – veebiprojektidega töötamine. Tootja Impacta, ideaalne neile, kes soovivad spetsialiseeruda UX-ga (kasutajakogemus) töötamisele ja rakenduste ning veebilehtede loomiseks prototüüpide loomisele. veebisaidiprojektid, osaledes diagrammidest kuni lehtede ja objektide vahelise suhtlemiseni.

Allikad: Orgnica Digital, Hostinger, Chocola Design, Weblink, Gabriel Silvestri