Mis on kivid? Mõista meemide tõlget ja päritolu | Internet

Mis on kivid? Mõista meemide tõlget ja päritolu | Internet

Memon Stonksist on saanud hitt sotsiaalmeedias, eriti Twitteris. Finantsturgudelt inspireerituna on mängu kasutatud ideede kuvamiseks, mis tunduvad hiilgavad ja mõnikord ka reaalsusest välja, mis annavad küll rahalist tulu, kuid võivad anda halbu otsuseid. Pilt koosneb ülikonnas olevast mehest, kelle pea on modelleeritud 3D-s, sinise paneeli ees, millel on näha aktsiate ja investeeringute kasvu diagrammid koos sõnaga Stonks.

#FiqueEmCasa: näpunäited ja uudised aitavad teil koronaviirust peatada

Meme Stonks õnnestus Twitteris Foto: Reproduo / KnowYourMemeMeme Stonks õnnestus Twitteris Foto: Reproduo / KnowYourMeme

Meme Stonks õnnestus Twitteris Foto: Reproduo / KnowYourMeme

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Vaata ka: Kuidas kasutada Quizuri isiksusetestide tegemiseks

Kuidas kasutada Quizurit isiksusetesti tegemiseks

Kuidas kasutada Quizurit isiksusetesti tegemiseks

Sõna Stonks pärineb aktsiatest (ingliskeelne investeerimisseadus), kirjutatud tahtlikult valesti, ilma sõnasõnalise tõlketa. Kujutisel on esimene ilmumine 5. juunil 2017 ameerika spetsiaalse meme värske lehe Facebookis lehel. Järgnevatel kuudel hakati seda avaldama YouTube'is, Redditis ja Imguris, kuni see 2019. aasta lõpuks suurema populaarsuse saavutas.

Algsel väljaandel pole pealkirja ega midagi, mis viitaks meemide kasutamisele sellisena, nagu praegu tõlgendatakse, kuid praeguseks on see Facebookis saanud üle 2000 meeldimise.

Üldiselt kasutatakse meeme finantsolukordades, millel on ebameeldivad tulemused, sageli irooniaga või hõlmavad olukordi, mis pole olnud majanduslikult edukad. Meemid on ka hea viis viidata investeerimisaktsionidele endile, eriti kui need kukuvad.

Lisaks Twitterile jätsid numbriväljaanded ka teised sotsiaalvõrgustikud. Instagramis kogus hashtag #stonks rohkem kui 130 tuhat tulemust. Facebookis on saadaval kümneid spetsiaalseid meemivariantidele pühendatud lehti. Internetis enim otsitud termineid jälgiva platvormi Google Trends teatel jõudis Stonksi sõnul tipptasemel otsingutesse 2019. aasta detsembrist kuni selle aasta veebruarini.

Vaadake mõnda Stonksi meemide kasutamist Twitteris:

Kivid saavad variatsioone, et näidata originaali vastupidist suunda. Peaasi, et mitte kivid, toimingute jaoks, mis põhjustavad konkreetseid negatiivseid toiminguid. Samuti on Super Stonks, kui see on väga positiivne suhtumine, ja Stonks Confused, kui varud pole mõistlikud.

Lisaks näitavad välismaised väljaanded, et Stonks on hankinud meemide pere, mis on suunatud muudele erialadele, näiteks Helth, tervisealaste naljadega, SHEF, mis keskendub gastronoomiale, ja Tehc, kus on meemid tehnoloogia kohta. Nad kõik kasutavad sama tegelast, kuid vastavad töökeskkonnad ja osutavad alati millelegi ebameeldivale.

KnowYourMeme'i ja sõnastiku kaudu