Mis on Messenger Lite? Tutvuge Facebooki kergeima sõnumitoojaga

Messenger Lite on Facebooki sõnumirakenduse Messengeri lihtsustatud versioon. Nii nagu kohalik rakendus, võimaldab see teenus teil tasuta helistada ja sõnumeid teha, seega on see hea võimalus inimestega koheselt ĂĽhendust võtta. See tasuta tööriist on saadaval ainult Androidi allalaadimiseks, mis tähendab, et seda pole võimalik Apple iPhone’i (iOS) alla laadida.

Alternatiivse platvormi eesmärk on teenindada madalama jõudlusega seadmeid, kaotamata Messengeri põhifunktsioone, nagu tekstisõnumid ning hääle- ja videokõned. Samuti on see kasulik kohtade jaoks, kus Interneti-ĂĽhendus on nõrk, kuna see ei nõua tavaliste tööriistadega võrreldes palju mobiilset andmesidet. Et aidata huvitatud isikutel oma kahtlusi lahendada, TechTudo koostas Messenger Lite’i põhifunktsioonide loendi.

Facebook Messenger: kuidas videoid, fotosid ja helisid kiiresti saata

1/3 Messenger Lite’i, Androidi jaoks mõeldud Facebooki Messengeri kergem versioon – Foto: Avalikustamine / Facebook

Messenger Lite, Androidi jaoks mõeldud Facebooki Messengeri kergem versioon – Foto: Avalikustamine / Facebook

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Messenger Lite on Facebook Messengeri kõige kergem versioon. See töötati välja vanematele telefonidele installimiseks, samuti töötab see paremini aeglase Interneti-ühendusega kohtades. Selle põhjuseks on asjaolu, et rakendus tarbib vähem andmeid ja nõuab vähem seadmete töötlemist võrreldes algse platvormiga. Seega on sellesse alternatiivsesse versiooni investeerimisel eelis kasutajate jaoks, kelle seadmetel on madalam jõudlus.

2. Milleks on saadaval Messenger Lite sĂĽsteem?

See rakendus on mõeldud ainult Google’i sĂĽsteemidega telefonidele. See töötab seadmetes, millel on Androidi versioon 2.3 (piparkoogid), mis käivitati 2010. aastal või uuem. Brasiilias on Messenger Lite saadaval alates 2017. aasta maist.

2/3 Facebook Messenger Lite said 2018. aastal uusi funktsioone, näiteks vestlusakna kohandamine – Foto: avalikustamine / Facebook

Facebook Messenger Lite sai 2018. aastal uusi funktsioone, näiteks vestlusakna kohandamine – Foto: avalikustamine / Facebook

3. Kuidas see erineb Messengeri tavaversioonist?

Messenger Lite’il on vähem funktsioone kui tavalisel Messengeril. Teisalt kulutab see vähem salvestusruumi, mobiilset andmesidet kui 3G / 4G võrgud ja nõuab vähem mobiilset riistvara. See on rakenduse peamine esiletõst, mis töötab kõige paremini isegi kõige ebastabiilsemates olukordades.

Täpne ruum varieerub sõltuvalt seadmest. Võrdluseks väärib märkimist, et see võtab Android 8 Oreoga Moto G5S Plus nutitelefonis 17,89 MB, standardrakendus võtab samas seadmes aga 106 MB – ĂĽsna suur erinevus ruumis.

Messenger Lite’is puuduvate funktsioonide loend sisaldab vähem populaarsete hulgas fototöötlust, kiiret esitamist, laienduste kasutamist, asukohtade saatmist ning plaanide ja kĂĽsitluste loomist ning salajasi vestlusi. Muud funktsioonid, mida esialgu platvormi lihtsustatud versioonis polnud, ilmnesid hiljem. 2018. aastal hõlmas Facebook Lite’is videokõnesid, samuti videote ĂĽleslaadimise, animeeritud GIF-ide vaatamise ning individuaalsete ja grupivestluste akende isikupärastamise võimalust.

Kolm kolmest hääl- ja videokõnest on funktsioon, mis tutvustati Messenger Lite’is hiljem – Foto: avalikustamine / Facebook

Hääle- ja videokõnesid tutvustati hiljem Messenger Lite’is – Foto: Disclosure / Facebook

4. Kuidas alla laadida Messenger Lite?

See toiming on identne täieliku Messengeriga. Lihtsalt sisestage Google Play rakenduste pood, otsige „Messenger Lite” ja laadige platvorm alla. Kui allalaadimine on lõpule jõudnud, avage rakendus ja sisestage oma Facebooki mandaat, et alustada kontaktidega vestlemist.

Nagu Messengeri standardversiooni, saavad ka Lite’i kasutada need, kel pole Facebooki kontot. Sellisel juhul peab kasutaja puudutama nuppu “Kas pole Facebookis?” ja registreeruge mobiiltelefoninumbriga.

Mis on teie telefoni parim rakendus? Kommenteerige TechTudo foorumit.

Kuidas minna Facebook Messengeris võrguühenduseta

Kuidas minna võrguühenduseta Facebook Messengeris