Mis on Moodle? Leidke kaugõppe platvorm

Moodle on avatud lähtekoodiga süsteem veebikursuste loomiseks. Seda platvormi, mida nimetatakse ka virtuaalseks õpikeskkonnaks (VLE), kasutavad õpilased ja õpetajad vahendina kaugõppe toetamiseks enam kui 220 riigis. Brasiilias on lahenduse kasutusele võtnud sellised ülikoolid nagu USP (São Paulo ülikool), UFBA (Bahia föderaalne ülikool) ja UNB (Brasília ülikool), et ühtlustada juurdepääsu institutsioonide süsteemidele ja teenustele.

Ingliskeelsed akronüümid Modulaarne dünaamiline objektile orienteeritud õpikeskkond, st objektile orienteeritud moodulõppekeskkond, töötab Moodle veebiklassi klassiruumina, kus õpetajad saavad pakkuda didaktilist materjali ja pakkuda interaktiivseid ülesandeid, näiteks teste ja foorumites arutelusid. Õpilaste jaoks hõlbustab keskkond teadmiste ja multimeediumifailide vahetamist.

Kuidas võtta tasuta veebikursusi Kultivis

1/2 Moodle on tasuta tarkvara, mis võimaldab teil luua veebipõhise õpikeskkonna – Foto: ohutult paljundamine / ĂĽhendamine

Moodle on tasuta tarkvara, mis võimaldab teil luua veebipõhise õpikeskkonna – Foto: Turvaliselt paljundamine / ĂĽhendamine

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

See süsteem koosneb tasuta ja avatud lähtekoodiga tarkvarast, mis tähendab, et igaüks või mis tahes asutus saab programmi alla laadida ja seda vastavalt oma vajadustele kohandada. Sellega saavad erinevate riikide programmeerijad, disainerid ja koolitajad kaasa aidata ühisele tootearendusele. Moodle on saadaval Linuxi, Windowsi ja macOS-i süsteemidele.

Õppekeskkonnale sobivaks pakub Moodle valikut pistikprogrammid, saab saidile uusi funktsioone lisada. Laiendusi on erinevatel eesmärkidel, alates hinnangute tegemisest koheste parandustega kuni isikupärastatud kursuste lõpetamise sertifikaatide loomiseni ja videokonverentside ajastamiseni. Seal on ka kaasamise tööriist: pistikprogrammid Tase ülespoole!näiteks võimaldab see õpilastel taset tõsta ja pakub tulemuste parandamise eest hüvesid.

Kuigi Moodle on allalaadimiseks saadaval kõigile kasutajatele, on vaja oma virtuaalse õpetamisruumi loomiseks vastavalt teie vajadustele omada programmeerimisalaseid teadmisi, eriti kodeerimiskeeltes PHP ja MySQL.

2/2 Moodle pakub video taasesituse tööriistu ja kĂĽsimuste foorumit – Foto: Reproductions / Moodle

Moodle pakub video taasesituse tööriista ja kĂĽsimuste foorumit – Foto: Reproductions / Moodle

Esimene samm Moodle’i kasutamisel on registreerimine asjassepuutuvas õppeasutuses. Enamasti kasutatakse platvormi ĂĽlikooli õppeainete või hariduskeskuste tugisĂĽsteemina, seega peate materjalile juurdepääsu saamiseks olema õppeasutuses registreeritud ĂĽliõpilane. Mõni sait pakub aga kĂĽlastajatele avatud kursusi – näiteks AVA UFSC-s (Santa Catarina föderaalne ĂĽlikool).

Väärib mainimist, et Brasiilias kasutatakse Moodle’i mitte ainult riiklikes ja eraĂĽlikoolides, vaid ka keeltekoolides ja ettevõtete koolituskeskustes. Moodle’i lehel on võimalik vaadata kõigi sĂĽsteemis registreeritud saitide loendit (https://moodle.net/sites/index.php?country=BR).

Kuna see toetab kaugõpet, on Moodle’i ĂĽks peamisi allikaid videotundide ĂĽleslaadimine – didaktilise õpetamise vorm, mis on klassikogemusele lähemal. Videote tegemise hind tähendab aga seda, et vähesed haridusasutused investeerivad sellesse tööriista. Kõige tavalisemad on foorumitest ja vestlustest töötavad virtuaalsed õpikeskkonnad.

Foorumis saavad õpetajad avaldada põhitekste ja esitada arutamiseks küsimusi, süvendada õppematerjalis käsitletud sisu. Jututoad on seevastu ideaalsed kohad õpetajatega küsimustele vastamiseks. Selle seansi jaoks saate ajastada kindlad kellaajad.

Moodle võimaldab õpetajatel ka õpilastele ülesandeid määrata ja failid allalaadimiseks kättesaadavaks teha. Tasub mainida, et kuna platvorm on täielikult kohandatav, võivad need ressursid olenevalt haridusasutusest erineda.

Kuidas ekraani salvestada? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Tasuta ja täielikud inglise keele kursused;  nautida veebisaiti ja rakendust

Tasuta ja täielikud inglise keele kursused; nautida veebisaiti ja rakendust