Mis on Netflix? Vaadake kümmet uudishimu rakenduste ja ettevõtete kohta

Hoolimata sellest, et Netflix on maailma populaarseim filmide ja sarjade voogedastusteenus, on uudishimu, millest vähesed inimesed teavad. Alates lihtsamatest kahtlustest, mida platvorm tähendas ja milline oli selle esimene originaaltoodang, kuni suurte küsimusteni selle kohta, kuidas Netflix tekkis ja kuidas selle algoritmid töötasid, on mõned kurioosumid, mida selle 190 miljonit kasutajat pole veel avastanud. Vaadake allpool kümmet kurioosumit voogedastusteenuste toimimise kohta.

Netflix võrguühenduseta: kuidas kasutada nutikaid allalaadimisi andmete ja mälu salvestamiseks

1 kĂĽmnest Netflixi uudishimu tundmine järgmises loendis – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Tutvuge Netflixi uudishimuga selles loendis – Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. See on “Netflix”, mitte “Netflix”

Ăśks suurimaid kĂĽsimusi on see, millist artiklit kasutatakse Netflixile viitamisel: kas naine või mees? Kui enamik neist nimetab seda “Netflixiks”, peavad teised kasutajad õigeks kasutada võimalust “Netflix”, põhjendades seda, et kuna tegemist on “teenusega”, peavad ka kasutatavad artiklid olema oma olemuselt mehelikud.

Kuid Netflix ise kinnitab kõigis oma suhtlusvõrgustikes, et õige on kasutada “Netflix”. Voogvõrgustiku sõnul peab ta end tĂĽdrukuks ja seetõttu peaksid kasutajad seda nimetama naisartikliteks.

2. Netflix on olnud juba 22 aastat

Netflix ilmus 1997. aastal, mille on loonud Reed Hastings ja Marc Randolph. Nimi NetFlix (suure F-tähega) kuni aastani 2002 pandi see ettevõte toimima filmirendiettevõttena koos kojukandega. Kasutades uudsust, milleks on DVD-d, sisenevad kasutajad Netflixi veebisaidile ja valivad pealkirjad, mida postkontor soovib saata. Kliendid saavad võlakirju hoida seni, kuni neile meeldib.

Netflix töötab välja praegusega väga sarnased liitumisplaanid ja iga kasutaja saab korraga rentida kuni 8 filmi. 2007. aastal, kümme aastat pärast selle käivitamist, otsustas Netflix siseneda voogedastusettevõttesse ja hakkas pakkuma sisu otsepääsuvormingus.

Kaks kĂĽmnest Netflixist on nĂĽĂĽd saadaval teleris, arvutis ja mobiilis – Foto: Lucas Mendes / TechTudo

Netflix on nĂĽĂĽd saadaval teleris, arvutis ja mobiilis – Foto: Lucas Mendes / TechTudo

3. Ettevõte rendib endiselt DVD-sid

Ehkki Netflix on tuntud kogu maailmas voogedastusteenuse poolest, on sellel siiski füüsiline pealkirjade rentimise süsteem. Tellimisvorming on endiselt kehtiv ja kasutaja saab taotleda DVD saatmist e-posti teel. Ettevõttel on umbes 2,7 miljonit aktiivse laevanduslepinguga liitujat.

Üks peamisi põhjuseid, miks see teenus endiselt toimib, on pealkirjade voogesituse täiuslikuks toimimiseks vajalik Interneti kõrge tase. Maapiirkondades ja kaugemates piirkondades elavad kasutajad on selle vormingu peamised kliendid. Renditeenused pakuvad veelgi rohkem pealkirju kui voogesitused: 100 000 tiitlivalikut versus umbes 4000 veebipealkirja.

Esimesest kĂĽmnest Netflixi logost 3 pärinevad aastast 1997, kui ettevõte rentis ainult DVD-sid – Foto: Reproduction / The Independent

Netflixi esimene logo pärineb aastast 1997, kui ettevõte rentis ainult DVD-sid – Foto: Reproduction / The Independent

4. Mida tähendab Netflix

Kuna see on ingliskeelne nimi, ei tea kõik kasutajad, mida nimi Netflix tähendab. Kuna tegemist on kahe sõna “Net” + “Flix” kombinatsiooniga, pole see nimi midagi muud kui “filmid Internetis”. Sõna “võrk” tuleb ilma suurema saladuseta otse sõnast “Internet”. Vahepeal on “flix” tuletis “kiiksudest”, mis pole midagi muud kui “filmi” släng.

Netflixi logo on aja jooksul läbi teinud mitmeid muudatusi. Avaldamise ajal oli ettevõttel väga lihtne paigutus, sõnad “Net” ja “Flix” eraldatud, must. Aastatel 2004 kuni 2011 võttis voogedastusteenus kasutusele puhtama ja valge logo. Kuni 2012. aastani hakkas bränd kasutama logona punast värvi, viidates algusele, kui renditud DVD-sid tarniti punasega.

Netflixi logo 4-st kĂĽmnest saab ettevõtte poolt algselt kasutatud ĂĽmbriku värvi – Foto: avalikustamine / Netflix

Netflixi logo võtab värvi ĂĽmbrikust, mida ettevõte algselt kasutas – Foto: Disclosure / Netflix

5. Netflixi algoritm annab isikupärastatud soovitusi

Netflix töötab nii, et loob automaatselt iga kasutaja isikliku maitse järgi filmide ja seriaalide loendi. Selle jaoks on voogesitusteenusel hindamissüsteem, milles vaatajad pärast pealkirja vaatamist klassifitseerivad selle meeldimiste (meeldivad, inglise keeles) või meeldimiste (ei meeldi) järgi. See meetod õpetab kasutaja eelistuse algoritmi ja aitab tal pealkirju individuaalselt soovitada.

Iga vaataja isikliku maitse analĂĽĂĽsi põhjal saab algoritm luua loendeid nagu: “Sest sa vaatasid head kohta” ning näidata filme ja sarju, millel on sarnane teema. Mida sagedamini klassifitseerivad kasutajad vaadatud pealkirju, seda täpsemad on algoritmi soovitused.

5 10-st Netflixi algoritm soovitab pealkirju vastavalt teie isiklikule maitsele – Foto: Reproduction / Gabrielle Ferreira

Netflixi algoritm soovitab pealkirju vastavalt teie isiklikule maitsele – Foto: Reproduction / Gabrielle Ferreira

6. Mida mõeldakse “asjakohase” all, mis ilmub filmi kirjelduse all

Platvormil sisu vaatamise harjumuste ja käitumise analüüsimiseks mõeldud algoritmide abil näitab Netflix pealkirjade asjakohasust protsentides kasutajatele. See edetabel põhineb meeldimistel ja mittemeeldimistel, mida vaatajad vaadatavates filmides ja sarjades annavad. Protsendid on näidatud pealkirja kirjelduses, näiteks „89% asjakohane”.

Oluline on meeles pidada, et asjakohasuse järjestamise süsteem põhineb täielikult iga kasutaja individuaalsel analüüsil ega järgi reitinguid ja hinnanguid, mille filmitööstus on filmidele omistanud. Väärtpaberi kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed arvud ei mõjuta platvormi protsentuaalset klassifikatsiooni.

6 kĂĽmnest Netflix klassifitseerib oma pealkirjade asjakohasuse ĂĽksikutele kasutajatele – Foto: Reproductions / Gabrielle Ferreira

Netflix hindab pealkirja asjakohasust iga kasutaja jaoks – Foto: Reproduction / Gabrielle Ferreira

7. “Lilyhammer” on Netflixi esimene originaallavastus

Ehkki vähe on teada, oli esimene ainult Netflixi toodetud ja levitatud sisu “Lilyhammeri” sari. 2012. aasta veebruaris käivitatud politseidraama on värav voogedastusteenuste jaoks originaalsisu tootmisel. Sari on segu draamast ja komöödiast ning käsitleb endise maffia elu, kes peab pärast oma varasemate kaaslaste kritiseerimist Norras varjupaika otsima.

Samal ajal on House of Cards esimene tiitel, mis debüteerib Netflixi eksklusiivse tootmise ja levitamisega. 2013. aastal käivitatud seeria vastutab peamiselt ettevõtte edu suurendamise eest, konsolideerides seda kui ühte peamist audiovisuaalse tootmise stuudiot. See draama järgib poliitik Frank Underwoodi tema püüdlustel saada USA presidendiks.

7 kĂĽmnest Lilyhammerist on Netflixi esimene originaaltoodang – Foto: Reproductions / Gabrielle Ferreira

Lilyhammer on esimene Netflixi originaallavastus – Foto: Reproduction / Gabrielle Ferreira

8. Netflixil on kategooria “varjatud”

Netflix jagab sisu kategooriatesse, et hõlbustada kasutajate otsimist. Vaatamata sellele, et sellel on kõige tavalisemad jaotuskategooriad, on platvormil ĂĽle 200 “varjatud” alamkategooria – paljud neist on väga ebatavalised. Kategooriavalikud, nagu “Kultuskomöödiad (9434)”, “Ă•udusfilmid zombidega (75405)” ja “Vaikivad filmid (53310)”, on kõigile nende koodidega kättesaadavad.

Sisule juurdepääsemiseks sisestage brauseris lihtsalt aadress netflix.com/browse/genre/numero ja asendage “number” soovitud kategooria koodiga. Numbrid on juhuslikud ja neil pole midagi pistmist iga alamkategooria pealkirjade arvuga. TechTudo tegi valiku mõne saadaoleva koodiga.

Netflixil 8-l kĂĽmnest on pealkirjade otsimisel alamkategooriad – Foto: Reproductions / Gabrielle Ferreira

Netflixil on pealkirjade osas alamkategooriad – Foto: Reproductions / Gabrielle Ferreira

9. Netflix näitab teie Interneti-kiirust

Netflix toob turule Interneti kiirusemõõturi Fast.com. See sait näitab reaalajas teie ühenduse allalaadimiskiirust Mbps-des. Ettepanek on, et kasutajad saaksid oma ühendust täielikult kontrollida ja teada saada, kas voogesitusteenuse sisu kuvamise võimaliku languse põhjus on madal võrgu kiirus või platvormi tõrge.

Mõõturile pääseb lihtsalt, kiiresti ja tasuta brauseris nii arvutis kui ka mobiilseadmes. Ehkki see kuulub Netflixile, on see arvesti kõigile kättesaadav, hoolimata sellest, kas neil on voogesitusplatvormi tellimus või mitte.

9 10-st Kiire on Netflixi Interneti-kiirusemõõtja – Foto: Play / Gabrielle Ferreira

Kiire on Netflixi Interneti-kiirusemõõtja – Foto: Play / Gabrielle Ferreira

10. Kas on võimalik soovitada Netflixile pealkirju?

Vaatamata Netflixis saadaval olevale ulatuslikule tootekataloogile on mõnikord võimatu soovitud pealkirja voost leida. Vähe on teada, et voogedastusteenus võimaldab tellijatel esitada veebisaidil oleva vormi kaudu ettepanekuid filmide, sarjade ja dokumentaalfilmide jaoks.

Uue pealkirja soovitamiseks minge lihtsalt Netflixi soovituste jaotisse aadressil help.netflix.com/titlerequest. See platvorm võimaldab kasutajatel esitada korraga kuni kolm pealkirjavalikut. Taotletud sisu salvestab ja analüüsib teenus ettevõtte läbi viidud turu-uuringute kaudu.

10 kĂĽmnest Võimalik on saata pealkirjataotlus Netflixile – Foto: Reproduction / Gabrielle Ferreira

Võite saata pealkirjataotluse Netflixile – Foto: Reproduction / Gabrielle Ferreira

Kuidas ma näen filmi, mis ilmus Netflixis ja mida enam pole? Esitage küsimus TechTudo foorumis.

Netflix: näpunäited, mida iga abonent peaks teadma

Netflix: näpunäited, mida iga abonent peaks teadma