contador gratis Saltar al contenido

Mis on otseülekanne? Vaadake kõike otseülekande kohta Internetis

Mis on otseülekanne?  Vaadake kõike otseülekande kohta Internetis

LOE: Tasuline TV väljastab tasuliste kanalite signaale

Uudse koronaviiruse pandeemia keskel on kunstnikud kogu maailmast ja erinevatest segmentidest ilmunud digitaalselt läbi elu, aidates eraldatuse perioodil kaasa sotsiaalsele suhtlemisele ja meelelahutusele. Väljas taskunäitus Muusikastuudiod on korraldanud ja lükanud virtuaalseid festivale koos kuupäevade ja kellaaegadega. SEE TechTudo siis pane kokku mõned küsimused ja vastused selle kohta, mis on elus ja kuidas see töötab.

1/8 Mis on otseülekanne? Selle väljendi tähendus on seotud otseülekandega Internetis – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Mis on otseülekanne? Selle väljendi tähendus on seotud otseülekandega Internetis – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Elamine portugali keeles tähendab digitaalses kontekstis “elamist”. Interneti keeles iseloomustab see väljend sotsiaalvõrgustike kaudu tehtud otseülekandeid. Elu luuakse lihtsalt ja nobedalt, tavaliselt ei piirata vaatamisaega ega vaatajate arvu. Tavaliselt on ülekande jaoks loodud spetsiaalne ruum ja profiili jälgijad saavad teate, et see sel ajal toimub.

Sellega ühenduvad kasutajad mobiiltelefonide ja arvutite kaudu, et üksteise sisu kasutada või isegi omavahel koostööd teha – mitmed platvormid võimaldavad meil koos elada. Esitatud ja jälgivate inimeste vaheline seotus aitab suurendada konto jõudmist, uute jälgijate omandamist ja lojaalsust olemasolevatele, toodete, teenuste ja ideede levitamist, lisaks inimeste ühendamisele ja nende vahel suurema suhte loomisele.

Kuidas panna mobiiltelefon elama?

Otseülekande tegemiseks oma Android-telefonis või iPhone’is (iOS) peate valima otseülekande platvormi. SEE TechTudo Allpool on näidatud, kuidas alustada otseülekannet ühilduvatest peamistest rakendustest.

YouTube lubab sisu vaadata ilma sisse logimata. Rakenduses otseülekande tegemiseks peate siiski olema oma kontole sisse logitud. Kui olete sisse loginud, puudutage kaameraikooni ekraani ülaosas. Seejärel valige režiim “Otseülekanne”.

2/8 YouTube’ist saate luua otseülekandeid ja otseülekandeid – Foto: Reproductions / Emanuel Reis

YouTube võimaldab teil luua reaalajas videoid ja otseülekandeid – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Otseülekanne Instagramis on üsna lihtne ja praktiline. Logige rakenduses sisse oma kontole ja lugude lisamiseks puudutage funktsiooni. Seejärel lohistage see vasakule viimasele valikule pealkirjaga “Live”.

3/8 Instagramis otseülekanne on lihtne ülesanne – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Instagramis otseülekanne on lihtne ülesanne – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Facebookis on otseülekande alustamine samuti võimalik ainult ühendatud kontoga. Külgmenüüs või rakenduse esmakordsel sisestamisel on mitu võimalikku toimingut. Puudutage valikut “Otseülekanne”.

4/8 Facebookis otseülekanne on lihtne protsess – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Facebookis toimetulek on lihtne protsess – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Twitter on üks sellistest rakendustest, mis võimaldab videot reaalajas edastada. Tweetiga samas väljaanderuumis on kaamera sümboliga nupp. Kui puudutate seda, suunatakse teid teisele lehele, kus on valik “Hüppa”.

5/8 Twitter võimaldab ka otseülekandeid otseülekandes – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Twitter lubab ka otseülekandeid otseformaadis – Foto: Reproduction / Emanuel Reis

Varem Musical.ly nime all olnud TikTok vajas eetrisse teist rakendust Live.ly. Selle allalaadimisel logige sisse sama TikToki kontoga. Seejärel puudutage ekraani allosas punast sümboliga “+” nuppu ja seejärel “Otseülekanne”.

6/8 TikToki otseülekanne – Foto: Reproduction / Helito Beggiora

Otseülekande alustamine TikTokis – Foto: Reproduction / Helito Beggiora

Bigo Live’ist loodud otseülekandeid saab teha mitmel viisil, näiteks otseülekande nimetamine, kaunistusfiltrite, maskide ja siltide valimine. Rakenduses oma kontoga sisselogimisel puudutage märgitud ümmargust nuppu, valige soovitud valik ja lõpuks puudutage nuppu “Hüppa”.

7/8 Bigo Live võimaldab teil luua isikupärastatud elu – Foto: Reproduction / Marvin Costa

Bigo Live võimaldab teil luua isikupärastatud elu – Foto: reprodutseerimine / Marvin Costa

Kuidas otse raha teenida?

Mõnel kasutajal on õnnestunud raha teenida, tehes otseülekandeid mõnes eespool nimetatud rakenduses. Näiteks YouTube’is on võimalik videoid monetiseerida. See funktsioon on osa YouTube’i partnerprogrammist ja on saadaval ainult kontode jaoks, kus on viimase kaheteistkümne kuu jooksul registreerunud üle 1000 inimese ja vaadatud 4000 tundi. See raha tuleb videoreklaamidest, toodete müügist ja klientide vaadetest. Mängude voogesituse kanalid on viis, kuidas otseülekannetest raha teenida.

Tasulise reklaamiga on seotud veel üks elu. Digitaalsete mõjutajate või kuulsuste profiilidel on oma jälgijate haarde ja seotuse tõttu potentsiaal bränditeadlikkuseks. Sotsiaalvõrgustikes on juba olemas valikud ettevõtetele, näiteks Instagram for Business ja Facebook Business, pakkudes virtuaalsete töökohtade isehaldust ja selgitades jälgijatele, et teatud sisu sponsoreeritakse.

8-st 8-st Instagramist ja teistest veebiplatvormidest on juhendid nende ellu äratamiseks – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Instagramis ja teistes veebiplatvormides on juhised elatise saamiseks – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Mis on elus keelatud?

Sotsiaalvõrgustikes on liikmesuse tingimused, mida kasutajad peavad oma konto loomisel lugema. Nendest kohustustest rangelt kinni ei peeta, mis muudab paljud inimesed teadvusetuks ning neil on võimalus nende käitumise tõttu, sealhulgas elus, rakenduse kasutamise keelata või ajutiselt peatada.

Üldiselt on see elus keelatud: uimastite kasutamine; sisu edastamine, mis võib põhjustada kahju kolmandatele isikutele; konkureerivate platvormide või autoriõigusega kaitstud sisu avalikustamine; ahistamise, alastuse, roppuste ja liigse ebaviisakuse sisu; poliitiline reklaam; teleri või muu sarnase sisu reprodutseerimine; vabandust seksuaalse, kriminaalse, enesetapu või poliitilise sisu pärast üldiselt; tulirelvade kasutamine; ohtlik suhtumine laste ohutusse; isikuandmete avaldamine.

Kuidas teha Facebookis otseülekannet oma mobiilis

Kuidas teha Facebookis otseülekannet oma mobiilis