RAÄŚUNALNIK

Mis on pime režiim? Öine ekraan peaks jõudma WhatsAppi ja Android 10-ni

Ă–ine reĹľiim, tuntud ka kuipime reĹľiim“Või” pime reĹľiim “on uus tehnoloogia, millest on saanud trend Google’i ja Apple’i rakendustes ja operatsioonisĂĽsteemides. Selle funktsiooniga, mis on saadaval mitmes teenuses Androidi ja iPhone’i (iOS) seadmetele, ĂĽritatakse vähendada graafilise liidese valgustust. seadet ja ajutiselt ekraani värvi muutmiseks. Tarkvara hakkab töötama tumedas toonis, et pakkuda kasutajatele mugavamat kasutamist, eriti hämaras keskkonnas. pime reĹľiim see võib ka telefoni akut säästa.

Uudsust on rakendatud sellistes rakendustes nagu YouTube ja Messenger. Eeldatavalt on see funktsioon tulevase WhatsAppi värskenduse komponent. Google’i mobiilplatvormi uus versioon Android 10 (Q) on varustatud ka kogu sĂĽsteemi võimaldavate funktsioonidega. Rivaal Apple töötab välja ka iOS 13 värskenduse ööreĹľiimi. Vaadake järgmist koostatud loendit TechTudo, peamised kĂĽsimused ja vastused öise reĹľiimi funktsiooni kohta.

Seitse asja, mida te ei peaks internetti postitama

1/5 Messenger on trendikas ja käivitas hiljuti pimedas reĹľiimi – Foto: Eduardo ManhĂŁes / TechTudo

Messenger on trendikas ja käivitas hiljuti pimedas reĹľiimi – Foto: Eduardo ManhĂŁes / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Mis on öörežiim ja kuidas see töötab?

Tuntud kuipime reĹľiim“Või” pime reĹľiim “, öine reĹľiim on ekraani konfiguratsiooni valik. See funktsioon on tavaliselt saadaval brauserite, rakenduste ja operatsioonisĂĽsteemide pistikprogrammides. See funktsioon võimaldab vaadata elektroonikaseadmete mugavaks kasutamiseks, eriti vähese valgusega keskkondades.

Selle alternatiivi peamine ĂĽlesanne on muuta – nii kaua kui kasutaja soovib – graafilise liidese värvipaletti, et muuta objekt tumedamaks ja vähendada ekraani heledust. Idee on kohandada liidese valgustust silmale ja keskkonnale. Seetõttu on soovitatav päevasel ajal aktiveerida ekraani tavalised heleduse ja värvi sätted ning öösel peaks kasutaja kasutama öist reĹľiimi, et objekti pehmendada ja seadet väliskeskkonnaga harjunud nägemisega kohandada.

2 viiest Google’i saidist, kus ööreĹľiim on keelatud (vasakul) ja lubatud (paremal) – Foto: paljundamine / Helito Beggiora

ÖöreĹľiimi väljalĂĽlitatud (vasakul) ja sisselĂĽlitatud (paremal) Google’i sait – Foto: Play / Helito Beggiora

Selle muudatuse vajalikkuse seletus seisneb selles, et hommikuti on inimsilm harjunud päikese poolt eraldatava valguse hulgaga. Öösel kohaneb nägemine nende drastilise vähenemisega pimedusega ja hakkab kehale saatma signaale, et see on vastavalt meie harjumustele uneaja lähedal.

Kui mobiiltelefoni kasutatakse enne vaheaega, siis öise režiimi väljalülitatuna mõjutavad tuled endiselt keha ja vähendavad nende signaalide edastamist. See reaktsioon halvendab une kvaliteeti, produktiivsust ja mälu. Seetõttu pole soovitatav kasutada mobiiltelefone, mis on uneaja lähedal. Öine režiim on ettepanek nende tagajärgede vähendamiseks kasutajatele.

2. Mis on selle funktsiooni eelised?

Pimeda režiimi peamine eelis mobiiltelefonil, tahvelarvutil või arvutiekraanil on kasutaja silmade koormuse säästmine, et nad ei väsiks liiga palju. Seadme vähendatud heleduse ja värvide kohandamise korral muutub kasutuskogemus mugavamaks ja väldib terviseprobleeme, vähendades unekvaliteedi ja tootlikkuse katkemise võimalust.

Seda funktsiooni saab kombineerida ka nendega, kes veedavad selle seadme ees palju aega, kuna see võib seadme akut säästa. Nii saavad peale selle, et silmad vähem mõjutavad, need, kes on seadme kasutamisest huvitatud, oma energiat suurendada. Pikem eluiga toimub režiimi aktiveerimisel, mis vähendab graafilise liidese mahtu ja selle tulemusel energiatarbimist.

Ööt reĹľiimi 3 viiest saab aktiveerida Twitteris, brauseris või rakenduses – Foto: Play / Helito Beggiora

ÖöreĹľiimi saab aktiveerida Twitteris, brauseris või rakendustes – Foto: Play / Helito Beggiora

3. Millistes rakendustes ja sĂĽsteemides on pimedas reĹľiim lubatud?

Öörežiim on saanud tuge mitmetelt rakendus- ja süsteemifirmadelt, kes on selle funktsiooni nüüd oma tarkvarakonfiguratsioonidesse lisanud. See kehtib iOS-i kohta, kus funktsionaalsus on endiselt piiratud, st öise režiimi muudatusi ei rakendata kogu süsteemis. Kasutajad ootavad iOS 13 väljaandmise põhjalikumat värskendust.

Kooskõlas turutrendidega avaldas Messenger eelmisel nädalal kasutajatele öise reĹľiimi. Sellised teenused nagu YouTube, Telegram, Twitter, Google Maps, Reddit ja Slack annavad kasutajatele ka võimaluse lubada funktsioone seadetes – mõnikord isegi brauserites, näiteks YouTube’i ja Twitteriga. Peale selle on olemas ka pistikprogramme, nagu näiteks Dark Reader Chrome’ile, mille saab brauserisse laadida, et nende mõju avaldada.

4 viiest Facebook Messenger teatas öisest reĹľiimist kõigile kasutajatele. – Foto: Play / Twitter

Facebook Messenger teatas öisest reĹľiimist kõigile kasutajatele. – Foto: Play / Twitter

Enne funktsioonide saabumist Facebooki messengerisse vastutasid funktsiooni aktiveerimise eest “trikid”. Huvitatud isikud peavad vestlusega sõbrale saatma poolkuu kuu emotikoni ja siis kuvab rakendus pimeda reĹľiimi avastamise kohta teate. ReĹľiimi aktiveerimiseks või selle kontrollimiseks, kas see on teie seadmes juba saadaval, avage lihtsalt rakendus ja puudutage oma profiilifotot. Lõpuks aktiveerige lihtsalt valik “Aktiveeri ööreĹľiim”.

4. Millised rakendused ja süsteemid arendavad öist režiimi?

Portaali WABetaInfo teabe kohaselt peaks WhatsApp olema järgmine, kes oma platvormi funktsionaalsuse lisab, kuna messenger testib versiooni vähese valgusega keskkondade jaoks. Androidi beetaversioonis kuvatakse öörežiim tumehalli taustal, ikoonid tumerohelises ja tekst valgetes fontides. Selle kompositsiooni eesmärk on muuta rakendus ühilduvaks operatsioonisüsteemi rakendatava öise režiimiga. See funktsioon on mitteametlik ja eeldatavasti ei jõua see kasutajateni.

ÖöreĹľiim on ka uus asi, mis on oodanud Google’i operatsioonisĂĽsteemi järgmist versiooni Android 10 (Q). Värskendus peaks rakenduse uut funktsionaalsust loomulikult toetama.

5 viiest WhatsAppist testis öise reĹľiimi Androidi versiooni – Foto: WABeta avalikustamine / teave

WhatsApp testis Androidi jaoks öise reĹľiimi versiooni – Foto: Avalikustamine / WABeta teave

Apple teatas ka iOS-i opsüsteemi alternatiivsest valgustusest. IPhone öörežiim peaks töötama samamoodi nagu macOS, üldiselt süsteemis. Ametlikult toimub see juunis, iga-aastase WWDC ürituse ajal.

Mis on teie lemmik suhtlusvõrgustik? Arvamus TechTudo foorumi kohta.

WhatsApp: kuidas lubada ja keelata reaalajas asukoht

WhatsApp: kuidas lubada ja keelata reaalajas asukoht

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH