Mis on puhverserver? Milleks see? – Linuxi server

Linuxi servereid saab kasutada mitmel otstarbel (ilmselgelt mitte ainult Linuxil), millest ĂĽks on tuntud Proxy, kuid hoolimata populaarsest nimest ei saa paljud inimesed tegelikult aru, mis see on.

Minu esimene kokkupuude volitatud töötajatega võis olla arvutitehnikute kursus, kus ülikoolilinnak kasutab volikirju, et filtreerida õpilastele ligipääsetavaid veebisaite, mis on seda tüüpi tehnoloogia jaoks väga levinud tingimus. Mõistkem paremini, mis on volikiri.

Puhverserveri näide

Kõik sõltub sellest, mida soovite teha, kuid kujutagem ette, et soovite, et kogu kohaliku võrgu suhtes kehtiksid teatud reeglid, näiteks et inimesed ei pääseks juurde teatud veebisaitidele või teatud sisule, mis on ettevõtetes ja koolides suhteliselt tavaline. või soovite, et Interneti-ühenduse kasutajad autentiksid ennast, muutes nende käitumise jälgimise lihtsamaks, lisaks ka teatud piirangute kehtestamisele. Seda kõike saab teha puhverserveriga.

Puhverservereid saab kasutada erinevatel eesmärkidel, näiteks võib teil olla veebipuhverserver, mis on võimeline filtreerima konkreetseid märksõnu või URL-e, takistama juurdepääsu veebisaitidele ja failidele ning suunama kasutajaid isegi teistele administraatori määratletud lehtedele.

Puhverserver võib toimida ka Interneti vahemäluna. Kui on olukord, kus inimesed pääsevad sageli samale lehele juurde, saab klient puhverserveris konkreetse saidi taotlemisel kontrollida selle vahemälu, kui leht on juba olemas, ja saata selle kliendile kiiremini või muul juhul, kui seda pole, saab ta otsida teave veebisaidil ja saadab selle kliendile, salvestades selle teabe vahemällu, et järgnevatel konsultatsioonidel saaks see kohalikust failist sama lehe tõhusamalt edastada.

On ka neid, keda kutsutakse Läbipaistev puhverserver. Mainime seda tüüpi puhverserverit videos Tori võrgu kohta, kui seadsime kahtluse alla kogu võrgu liikluse suunamise võimaluse läbi sibula.

A läbipaistev puhverserver seda saab kasutada vaikiva pealtkuulamise vormina, mis toimib ainult siis, kui juhtub midagi konkreetset, näiteks juurdepääs veebisaidile või midagi sellist, seda saab kasutada ka kasutajate käitumise või arvutipõhiste teenuste puhtaks analüüsimiseks.

Puhverserver võib varjata ka kasutaja IP-d, kuna klient nõuab puhverserverilt veebisaiti ja Interneti-teenuse pakkujalt puhverserveri taotlusi, kuid on olemas viise, kuidas tegelik IP tuvastada, tehes sellest 100% efektiivse meetodi, rääkimata sellest, et krüptimist üldiselt pole.

Puhverservereid saab kasutada ka võrgus olevatele ressurssidele juurdepääsu eraldamiseks, võimaldades ettevõtte direktorite nõukogul juurdepääsu serveritele, mis ettevõttel näiteks ei ole. Üks kuulsamaid volikirju on Kalmaar, on Linuxi maailmas väga populaarne.

Kas teil on küsimus konkreetselt võrkude või volikirjade kohta? Oma küsimustele saate vastata meie foorumites, Diolinux Plus.

Järgmine!


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.