Mis on “Sco Pa Tu Manaa”? Mõistke fraase, mis muutuvad Twitteris meemideks

Lause “Sco Pa Tu Manaa” on levinud paljudes Twitteri voogudes ja on alates eelmisest teisipäevast (22) äratanud huvi sotsiaalvõrgustike kasutajate vastu. Sõnakogusid, mis tavaliselt kaasnevad nostalgiliste fotode või viitega igapäevastele olukordadele, kasutatakse sĂĽnonĂĽĂĽmidena kĂĽsimusele “mis teile seda meelde tuletab?” ja “mida sa sellest arvad?”. Sõnade ebatavaline kirjapilt ajab segadusse mõned kasutajad, kes tõlgendavad slängi kui “hitt sulle, mana” või “sinule pilgutamine, mana”.

Interneti-otsingute jälgimise tööriista Google Trends andmetel oli mõiste “Sco Pa Tu Manaa” nõudluse tipp eelmisel nädalal, kui kasutajad hakkasid kahtlema fraaside tähenduses ja isegi hääldamises.

LOE: 13 slängi sõna ja fraasi, mida kõik Internetis kasutasid 2000. aastatel

1/3 Sco Paa Tu Manaa on väljend, mida kasutatakse Ghana laulja Kawoula Biovi loos “Daavi Ne Ba” – Foto: Reproduction / YouTube

Sco Paa Tu Manaa on väljend, mida kasutatakse Ghana laulja Kawoula Biovi loos “Daavi Ne Ba” – Foto: Reproduction / YouTube

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Selgub, et “Sco Pa Tu Manaa” pole selget tähendust. Seda väljendit hakati kasutama aprillis laulus “Daavi Ne Ba”, mille andis välja Ghana laulja Kawoula Biov koostöös artist Patapaa’ga, kes on kuulus oma lugudes mõttetute sõnade loomise poolest.

2/3 Google Trendsi andmetel oli eelmisel nädalal otsingute tipus termin „Sco Pa Tu Manaa” – Foto: Reproductions / Google Trends

Google Trendsi andmetel jõudis termin “Sco Pa Tu Manaa” eelmisel nädalal otsingutel tipptasemele – Foto: Reproductions / Google Trends

Slängile viitavad laulu osad said mõne päeva jooksul viiruse, väljakutse “Skopatomana Challenge”, mis seisneb proovis laulda väljendiga täidetud osa. Stroof on täis mõttetuid sõnu, mis ei kuulu Ghanas räägitavasse keelde. “Daavi Ne Ba” videoklipp YouTube’is on seni olnud ĂĽle 780 000 vaatamise.

Veebisaidi Know Your Meme andmetel on “Sco Pa Tu Manaa” Havai väljend, mis tähendab “Ma hakkan teid peksma”. Mõiste Google’i tõlkesse sisestamisel osutab tööriist aga teisele tõlkele: “See on teile huvitav”.

3/3 Sco Pa Tu Manaa võib olla Hawaii päritolu väljendus – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Sco Pa Tu Manaa võib olla Hawaii päritolu väljend – Foto: Reproduction / Ana LetĂ­cia Loubak

Sõltumata „Sco Pa Tu Manaa” tähendusest otsustasid Twitteri kasutajad anda oma tähenduste komplekti, muutes need meemideks. Suhtlusvõrgustike keeles võib slängi tõlkida järgmiselt: “mida te sellest arvate?” või “mida teie all mõeldakse?”. See seletab, miks lause retweetiti sõnumiga, milles väljendati kasutajate arvamust filmide, sarjade, muusika, kuulsuste, igapäevaste olukordade, muu hulgas.

Vaadake mõnda meemide kasutamist sotsiaalsetes võrgustikes:

Via Tea oma meeme ja BuzzFeed

Twitter: kuidas pääseda populaarsete teemade juurde mobiiliga

Twitter: kuidas pääseda populaarsete teemade juurde mobiiliga