Mis on sĂĽvaveeb? | Internet

Mis on sĂĽvaveeb? | Internet

Deep Web on Interneti "varjatud" ala ja sellel on vähe reegleid. See mõiste sai Brasiilias tuntumaks pärast Suzano veresauna, kus kaks noormeest tungisid kooli, tapsid kaheksa inimest ja sooritasid seejärel enesetapu. Politsei nägi tõendeid selle kohta, et tapjad olid saanud toetust 2013. aastal loodud foorumilt Dogolachan, mis ei vaja osalemiseks sisselogimist.

Süvaveebile ei pääse juurde otsingumootorite otsingute kaudu, näiteks Google või Bing, ega sellele juurde pääseda, kirjutades aadressi tavalisse brauserisse (Chrome, Firefox, Edge jne). Just juurdepääsuraskuste tõttu kasutatakse seda ebaseadusliku sisu, näiteks uimastite müügi, pedofiilia ja vägivalla levitamiseks.

Kuid see pole veel kõik. Deep Web on palju suurem ja mitte alati halb. See Interneti-ala hõlmab ka erinevate portaalide privaatseid sektsioone, näiteks teie e-postkasti sisu või isikliku Facebooki profiili sisu. Saage aru, mis on Internetil ja miks Internetti sageli kuritegevuseks kasutatakse.

Kuidas installida ja konfigureerida Tor Ubuntul anonĂĽĂĽmseks sirvimiseks

1/3 Internet on tasemel, mis vastab sisule juurdepääsetavusele; Fotodest aru saamine: Pond5

Internet on tasemel, mis vastab sisule juurdepääsetavusele; Fotodest aru saamine: Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Deep Web koosneb tuhandetest lehtedest, ajaveebidest, videotest, foorumitest ja andmebaasidest, mis on mõeldud üldsuse eest varjamiseks. See on sügava veebi kõige lihtsam ja põhjalikum määratlus: idee Interneti-sisu konfigureerimiseks privaatseks. Teine oluline punkt Interneti määratlemiseks on anonüümsus, kuna mõnel juhul pole kasutaja IP-d võimalik teada saada.

Sügav veeb pole alati halb. See ruum aitab kaitsta miljonite inimeste konfidentsiaalsust selle turvalepingu eest. Sisu loojatele ja kõigile, kes sellele juurde pääsevad, meelitavad kurjategijaid ning julgustavad foorumeid ja kogukondi tegutsema, on privaatsus tagatud, mille tulemuseks on vaenuliku sisu edastamine või kriminaalse tegevuse soodustamine. Üldiselt on sellised süvaveebis olevad ruumid seotud tumeda veebiga (Internet Obscura, vabatõlkes).

2/3 liiklus sügavas ja pimedas võrgus on seotud brauseri kasutamisega Tor Foto: Filipe Garrett / TechTudo

Liiklus sügavas ja pimedas võrgus on seotud Tor Foto kasutamisega: Filipe Garrett / TechTudo brauser

Mis vahe on sĂĽgaval veebil ja tumedal veebil?

Sügavveeb ja tumeveeb on erinevad mõisted, kuigi on tavaline, et leitakse neid looduslikult seotud ja mõnikord käsitletakse sünonüümidena. Kui süvaveeb on lihtsalt Interneti valdkond, kuhu otsimootorid ei pääse, koosneb Dark Web veebisaitidest, foorumitest ja kogukondadest, mis varjavad oma sisu, st neile saitidele pole tavapäraste vahenditega juurde pääseda. Üldiselt tehakse seda muude Interneti-protokollide abil kui tavaline HTTP: paljud lehed valivad .onion-aadressid ja neile pääseb juurde ainult näiteks Tor-brauseri kaudu. Toriga Interneti-ühenduse kaudu saadetakse kasutaja tegevus selle võrgu kaudu eesmärgiga muuta see anonüümseks.

Kõik see loob ruumi kanalite ja teabevahetuskogukondade loomiseks, mis on palju anonüümsemad ja võimude poolt raskesti jälgitavad, mis muudab Tumeda Veebi seadusteta maaks Internetis. Seejärel muutuvad need ruumid poliitiliste aktivistide ja häkkerite, tsenseeritud ajakirjanike või politseiuurimise jaoks atraktiivseks. Igasugused kurjategijad saavad neid vahendeid kasutada ka kuritegude toimepanemisel, piraatmaterjalide levitamisel, lekkinud andmete müümisel või võltssisu levitamisel, vihakõnes, rassismis, homofoobides ja valede levitamises.

Kuulus Siiditee juhtum seisnes näiteks virtuaalse apteegi kukutamises FBI poolt 2013. aastal. Teine seda tüüpi sait on nn chans: veebifoorumid, kus inimesed avaldavad anonüümselt sõnumeid. Kuulsaimate portaalide hulgas on 8chani ja Endchani kogukond, mis koondab kasutajaid kogu maailmast, ja Brasiilia foorum Dogolachan, mis on seotud Brasiilia Escola Rauli veresaunaga Suzanos.

Kuidas sirvite sĂĽvaveebi?

3/3 sĂĽvaveebi sirvimiseks on vaja aadressi teada; autor Dark Ma pean kasutama sellist brauserit nagu Tor Foto: Tainah Tavares / TechTudo

SĂĽgava veebi sirvimiseks on vaja aadressi teada; autor Dark Ma pean kasutama sellist brauserit nagu Tor Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Peamine eeldus varjatud sisule juurdepääsu saamiseks Interneti-otsijatelt on eelteadmised aadresside kohta. Kuna foorumeid või veebisaite otsingus ei kuvata, pean sisemises veebis sellele juurdepääsu saamiseks eelnevalt teadma URL-i. Tumeda veebi puhul on protsess väsitavam, kuna selle piirkonna lehed kasutavad sageli tavalistes brauserites erinevaid Interneti-protokolle. Niisiis, ma pean teadma, kuidas installida ja konfigureerida brauserit nagu Tor, et pääseda juurde Interneti peidetud osadele.

Tasub meeles pidada, et süvaveebile juurdepääsu tagamiseks peavad ettevaatusabinõud olema suuremad kui Interneti koos kasutamisel. Seda võrku kasutatakse laialdaselt viiruste levitamiseks, mis võivad olla peidetud süütutesse linkidesse, ja andmete varguseks. Kuna seda ei tsenseerita, sisaldab see sisu, mis võib olla "liiga raske" lastele, teismelistele ja isegi täiskasvanutele, kes pole seda tüüpi materjalidega harjunud.

Deep Web: kuidas see töötab ja millised on ohud? Uurige seda TechTudo foorumist.

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks