Mis on telemeditsiin? Saage aru, kuidas see Brasiilias töötab, ja heitke pilk platvormile

Telemeditsiin on teatud tüüpi meditsiiniline kaugpraktika, kus kasutatakse digitaalseid sidevahendeid. Föderaalse meditsiininõukogu otsusega piirati seda alates 2002. aastast, tervishoiuministeeriumi määrusega laiendati seda praktikat üleriigiliselt ja hiljem ratifitseeriti seadusega 13 989. See samm võimaldab tervishoiutöötajatel koroonaviiruse pandeemia progresseerumisel veebipõhiseid konsultatsioone pakkuda. Telemeditsiini laiendamist peetakse kasulikuks, kuna see võimaldab sotsiaalse isolatsiooni ajal kaugabi, mis on uue koronaviiruse ohjeldamisel ülioluline. Järgmisena vaadake Brasiilia telemeditsiini üksikasju.

LOE: Windows muudab ja saab värskendustes uusi funktsioone

1/4 Mõistmine, mis on telemeditsiin ja kuidas see Brasiilias töötab – Foto: Avalikustamine / Tervishoiuministeerium

Mõistmine, mis on telemeditsiin ja kuidas see Brasiilias töötab – Foto: Avalikustused / Tervishoiuministeerium

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Mis on telemeditsiin ja kuidas see Brasiilias töötab

Kaugmeditsiini ehk telemeditsiini praktikat Brasiilias reguleerib föderaalse meditsiininõukogu (CFM) resolutsioon 1.643 / 2002, milles määratletakse telemeditsiin meditsiinipraktikana interaktiivsete audiovisuaalsete metoodikate ja andmeside kaudu, eesmärgiga tervishoid, haridus ja teadustöö. Kuid alles 2020. aasta märtsis tunnistas tervishoiuministeerium määruse 467 kaudu võimalust võtta selles riigis erakorraliselt kasutusele mitmed kaugarstiabi viisid.

See määrus ei piira telemeditsiini kasutamist teatud erialade puhul. Vähemalt pandeemia ajal jäid dokumendid kõigile eelkliinilistele hooldus-, abi- ja meditsiinivaldkondadele avatud praktikale, välja arvatud konsultatsioon, jälgimine ja diagnostika.

Mis on eelised ja puudused?

2/4 telemeditsiin võimaldab videokõnede konsultatsioone – Foto: Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Telemeditsiin võimaldab videokõnede konsultatsiooni – Foto: Foto: Anna Kellen Bull / TechTudo

Telemeditsiin pakub peamist eelist, patsiendi ja tervishoiutöötaja suhet distantsilt. Sotsiaalse isolatsiooni ajal tähendab see ka võimalust saada arstiabi kodust lahkumata ja tekitada tarbetuid terviseriske. Muu hulgas regulaarset jälgimist vajavad hüpertensiooni ja diabeediga patsiendid saavad veebipõhiseid konsultatsioone kasutada ilma, et peaksid minema Covid-19 patsiente täis haiglatesse.

Lisaks võivad maapiirkondade haiglad või riikides, kus meditsiinipersonali napib, võtta kasutusele arvutipõhised süsteemid, et saada suurtes keskustes professionaalset abi. Samuti on eeliseid odavamatel konsultatsioonidel. Mõned platvormid pakuvad veebikonsultatsioone madalamate hindadega kui traditsioonilised kliinikud, mis võib hõlbustada madala sissetulekuga klasside juurdepääsu mõnele erialale.

Telemeditsiini ja teletervise erinevus

Kuigi teletervist ja telemeditsiini saab esitada sünonüümidena, pole neil sama tähendust. Teletervis on kõige ulatuslikum mõiste, mis hõlmab kõiki terviseteenuseid ja teavet, mida pakutakse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia abil. Praktika hõlmab näiteks selliseid tegevusi nagu konverentsid, uurimistöö ja erialane koolitus. Telemeditsiin on seevastu tervishoiu haru, mida eristab eelkõige patsientidele otseselt osutatava arstiabi pakkumine.

Vaata ka: Kuidas valmistuda videovestluseks ennast eksponeerimata

Kuidas valmistuda videovestluseks ennast paljastamata

Kuidas valmistuda videovestluseks ennast paljastamata

Puuduste hulgas tuuakse välja füüsilise läbivaatuse või kindla meditsiiniseadme jaoks vajaliku keerukama ravi võimatus. Lisaks on vanematel vajamineva tehnoloogiaga raskem hakkama saada. Tähelepanu tuleks pöörata ka tundliku teabe lekke vältimiseks kasutatavatele süsteemidele.

Kas SUS pakub kaugravi?

3 de 4 TeleSUSiga ĂĽhendatud virtuaalne konsultatsiooniplatvorm, tervishoiuministeerium – Foto: Avalikustamine / Tervishoiuministeerium

Terviseministeeriumi TeleSUSiga ĂĽhendatud virtuaalne konsultatsiooniplatvorm – Foto: Avalikustamine / Tervishoiuministeerium

Telemeditsiin vabastatakse eravõrkudesse ja integreeritud tervishoiusüsteemi (SUS). Alates maist on SUS-i patsientidel juurdepääs virtuaalse konsultatsiooni platvormile, mis on loodud koostöös Albert Einsteini haiglaga, näiteks kroonilise hüpertensiooni ja diabeediga patsientide esmatasandi arstiabiks.

Tervishoiuministeeriumi andmetel saavad kogu riigis peretervise üksustes töötavad 20 000 arsti ja õde süsteemis navigeerimise koolitust. See algatus on osa programmist TeleSUS, mis juba pakub veebidiagnostika abistamiseks tööriistu.

Teine kogemus on Alagoase osariigis virtuaalse ICU loomine, mis ühendab rindehaiguste spetsialiste üldhaiglatest infektoloogide, pulmonoloogide, kardioloogide, füsioterapeutide ja teiste spetsialistidega, et patsiendi hooldamisel abi olla. Mõnes mobiilses interaktiivses süsteemis on robotid ka patsientide elutähtsate signaalide saatmiseks ja piltide külastamiseks sisemistele meeskondadele.

Telemeditsiini platvorm

4/4 Plataforma MĂ©dico Solidário pakub tasuta veebiteenuseid – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Meditsiinilise solidaarsuse platvorm pakub tasuta veebiteenust – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Patsiendi seisukohalt hõlmab telemeditsiin sageli populaarseid videokõnede rakendusi, näiteks WhatsApp või Skype. Teiselt poolt on mõnel spetsialistil ja kliinikul oma rakendused ja süsteemid ning vestlusrobotid.

Seda ka konsultatsioonivahendusteenuste puhul, nagu tasuta arstide solidaarsus (medicosolidario.com/) ja Conexa Saúde (conexasaude.com.br/). Vaimse tervise valdkonnas on selliseid võimalusi nagu bHave (bhave.life/), Cíngulo (cingulo.com/), Moodar (telavita.com.br/) ja psühholoogilise tugivõrgustiku (rededeapoiopsicologico.org.br/).

Meditsiinitöötajate poolelt on vaja ühineda platvormiga, mis pakub täielikku vahendamist, või vähemalt hankida allkirjastamiseks digitaalne sertifikaat. Näiteks Certisignil on juba platvorm kviitungite, aruannete ja muude dokumentide allkirjastamiseks. Teine juhtum on Memedi juht, kes on digitaalsete retseptide segmendis liider.

Samal ajal on tellimuste turvalisuse ja usaldusväärsuse tagamiseks võimalusi, mis kasutavad plokiahelatehnoloogiat. See on ettepanek näiteks Open Prescriptioni lahendusest (https://registrar.prescricao.online/).