contador gratis Saltar al contenido

Mis on ühisrahastus? Mõista, kuidas 'virtuaalne kiisu' töötab | Internet

Mis on ühisrahastus? Mõista, kuidas 'virtuaalne kiisu' töötab | Internet

Raha kogumine Interneti kaudu ühiselt Interneti kaudu. Seda abi saab teha ainult spetsiaalsete veebisaitide kaudu, näiteks Vakinha või Catarse, mis näitavad kampaania eesmärki ja kogutud summat. Ühisrahastamise põhjused on erinevad ja ulatuvad loomeprojektide rahastamisest kuni rahaliste probleemidega inimeste abistamiseni. Seda tava tuntakse Brasiilias ka kui ühisrahastust või virtuaalset karja, mille nimi varieerub vastavalt kampaania eesmärkidele.

LOE: 6 kohta, kuhu ei saa fotosid Instagrami postitada; vaata seda

Catarse'i veebisait võimaldab Brasiilias loominguliste projektide jaoks ühisrahastamist. Foto: Caroline Doms / TechTudoCatarse'i veebisait võimaldab Brasiilias loominguliste projektide jaoks ühisrahastamist. Foto: Caroline Doms / TechTudo

Catarse'i veebisait võimaldab Brasiilias loominguliste projektide jaoks ühisrahastamist. Foto: Caroline Doms / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

On laialt levinud ühisrahastamise kolm vormi: annetused, kingitused ja teod. Annetusi kasutavad tavaliselt mittetulundusühingud, inimesed, kes vajavad raha haiguste raviks, abi loodusõnnetuste korral või isegi sünnipäevapidude, pulmade ja reiside toetamiseks. Üldiselt ei määra selline ühisrahastamise vorm annetuste miinimumsummat ja seda nimetatakse virtuaalseks lehmaks.

Ühisrahastamise fondi kasutatakse laialdaselt selliste toodete nagu raamatute, mängude ja isegi elektroonika rahastamiseks. Üldiselt on see kampaania loonud annetuste väärtuse ja vastutasuks saavad toetajad auhindu või lõpptooteid, mis töötatakse välja annetuste abil. Lisaks on osa neist kampaaniatest "kõik või mitte midagi", st tooteid arendatakse ainult siis, kui seatud kogumiseesmärgid jõuavad 100% -ni või ületavad selle summa.

Lõpuks kasutatakse aktsiate ühisrahastamist ka uute toodete ja ettevõtete rahastamiseks. Selle kampaania vormis saavad toetajad osa finantseeritavast tööst. Lisaks saavad investorid arendatava aktsionärideks ja saavad osa lõpptoote müügist saadud kasumist.

Ühisrahastamise auhind võeti vastu Catarse'i veebisaidil Foto: Reproduo / CatarseÜhisrahastamise auhind võeti vastu Catarse'i veebisaidil Foto: Reproduo / Catarse

Ühisrahastamise auhind võeti vastu Catarse'i veebisaidil Foto: Reproduo / Catarse

Ühisrahastamise parim sait

Põhja-Ameerika Kickstarteri veebisaiti kasutatakse paljudes riikides, sealhulgas Brasiilias. See platvorm on tuntud uuenduslike, eriti tehnoloogiaga seotud projektide toetamise eest. Kõik Kickstarteril läbiviidavad kampaaniad on "kõik või mitte midagi" ja kui rahastus eesmärgini ei jõua, siis looja annetatud krediiti ei saa. Lisaks võtab veebisait iga annetuse eest 5% lõivu ja kasutajad saavad kogutud summa alles 15 päeva pärast.

Indiegogo platvorm sarnaneb Kickstarteriga ja seda kasutatakse sageli ka tehnoloogiliste uuenduste rahastamiskampaaniate loomisel. Sellegipoolest saavad kasutajad valida, kas määrata annetustele kindel või paindlik summa. Kui ta valib kindla summa ega saavuta oma eesmärki, ei võta ta vastu seda, mida kogutakse. Indiegogo võtab mõlemat tüüpi kampaaniate eest tasu 5% kogutud summast. Samuti on iga annetuse eest 4% töötlemistasu ja 0,30 dollarit ning minimaalne kogutav summa peab olema 500 dollarit.

Indiegogo võimaldab luua elektrooniliste fotode loomist toetavaid kampaaniaid: Reproduo / IndiegogoIndiegogo võimaldab luua elektrooniliste fotode loomist toetavaid kampaaniaid: Reproduo / Indiegogo

Indiegogo võimaldab luua elektrooniliste fotode loomist toetavaid kampaaniaid: Reproduo / Indiegogo

Brasiilia Catarse'i platvormi kasutatakse laialdaselt loominguliste projektide, näiteks taskuhäälingusaadete, YouTube'i kanalite, animatsioonide ja raamatute rahastamiseks. Selles saavad kasutajad seada eesmärke ideede teostamiseks, viia läbi fikseeritud väärtustega kampaaniaid ja pakkuda auhindu neile, kes panustavad. Lisaks võimaldab Catharsis ettevõtjatel kindlaks teha, kas ta soovib "kõike või mitte midagi" või paindlikku kampaaniat. Selle saidi kulud on 13% kogutud kogumaksumusest.

Vakinha veebisaiti kasutavad sageli ka brasiillased. Selles korraldatud kampaaniad on aga annetused. Veebisaidil kuvatakse sageli haiguse ravi, õppe- ja muude sotsiaalsete toimingute sõidukulude tasumise rahastamist. Erinevalt teistest saitidest ei korralda Vakinha kampaaniat "kõik või mitte midagi" ega määra minimaalset sissemakse summat. Selle platvormi eest võetakse tasu 6,4% ja tehingu kohta 0,50 R $.

Rahvahulga rahastamine on Vakinha veebisaidil ainus viis. Foto: Reproduo / VakinhaRahvahulga rahastamine on Vakinha veebisaidil ainus viis. Foto: Reproduo / Vakinha

Rahvahulga rahastamine on Vakinha veebisaidil ainus viis. Foto: Reproduo / Vakinha

Kes saab kampaania luua?

Ühisrahastamise saitidel saab kampaania luua iga täisealine, kellel on pangakonto. Selleks vali kogumismudeli järgi lihtsalt sobiv platvorm ja alusta projekti avaldamist sotsiaalsetes võrgustikes. Brasiilia veebisait nõuab, et kasutajad teataksid CPF-ist, selle riigi aadressidest ja Brasiilia pangakontolt.

Riskid ühisrahastamise toetamisel

Ühisrahastamise toetamine võib toetajatega seotud olla. Näide, et kampaania võib olla vale, sest igaüks saab pettusi rakendada kasutajatel, kes loodavad saada lubatud auhinna. Kuna tehinguid tehakse Interneti kaudu, saavad häkkerid hankida toetavaid pangaandmeid ja kasutada neid finantstehingute tegemiseks.

Kickstarter ja Indiegogo: saate aru, mis on ühisrahastuse sait

Kickstarter ja Indiegogo: saate aru, mis on ühisrahastuse sait