Mis on universaalne välkmälu (UFS) ja millised on selle eelised? [ATUALIZADO]

Mis on universaalne välkmälu (UFS) ja millised on selle eelised? [ATUALIZADO]

Nutitelefonide salvestusruumi tüübist räägitakse vähe. Me räägime palju kaamerate arvust, protsessoritest (SoC), RAM-i mahust ja mahust, kuid see on harva failide lugemise ja salvestamise tehnoloogia.

Enamik nutitelefone kasutab tänapäeval lugemis- ja kirjutamismudelit, mida tuntakse eUFS-na, Manustatud Universaalne välkmälu või ainult UFS, mis on saadaval versioonis 3.0 – kiirusega enam kui kaks korda kiirem kui 2,1 hetkel. Selles lĂĽhikeses artiklis kommenteerime paremini nende mudelite erinevusi ja selgitame, kui positiivne see nutitelefonide suhtes on.

UFS 3.1 standardi väljakuulutamisega värskendame seda artiklit. Nii et lugege see kindlasti täielikult läbi!


eUFS, eMMC ja versioonid

Mobiilset salvestust vaadates on trend võrrelda salvestusmahtu. Kuid õiglasemate järelduste tegemiseks on oluline vaadata ka nende kasutatavat tehnoloogiat.

Nagu viitas XDA arendaja, seda Redmi Note 7 Pro võib tunduda võimekas POCO F1, kui tegelikult eMMC NAND (manustatud MultiMediaCard) süsteem Redmi palju aeglasem kui Pocophone F1 UFS 2.1.

Praegu kannab rea ülaosa mudel UFS-salvestust, mis on vahe- ja sisendseadmetes vähem levinud. Kuid trend on see, et aja jooksul see väheneb, võttes arvesse, et jõuame UFS-i versioonini 3.0.

Samsung Galaxy Fold on esimene nutitelefon, mis UFS 3.0 turule siseneb

Ilmselt on esimene UFS 3.0-ga kaasas olnud seade tõenäoliselt OnePlus 7 Pro, sest Samsung Galaxy Fold on edasi lükatud.

UFS-i standardiseerimine on põhjustatud JEDEC ning praegu on selliseid tootmisettevõtteid nagu Micron, SK Hynix, Western Digital ja Samsung. Versioon 3.0 kuulutati välja jaanuaris 2018 ja jõudlus rohkem kui kahekordistus võrreldes 2.1-ga. Allpool esitatud tabel on esitatud Samsungi poolt ja näitab seda erinevust hästi.

* Viimase versiooni kohal oleval real

Viimane väljaanne Samsung, mis kuulutas veebruaris välja 3,0 GB 512 GB suuruse eUFS-i mudeli. Pange tähele, et isegi versioon 2.1 erineb vanemast mudelist väga. Isegi vanemad mudelid, UFS 2.0 2014 puhul, hallavad eMMC standardis kiiremini kui uuemad, nagu näeme teisest allpool olevast tabelist.

Üks esimesi seadmeid, millel on UFS, on Galaxy S6 / S6 Serv, alates 2015. aastast. Enamik nutitelefonidest tehtud fotosid, mis meie Instagrami profiilini jõuavad, on tehtud selle mudeli abil firmalt Samsung.

Ta teeb jätkuvalt üllatavalt kõrgekvaliteedilisi fotosid tehtud detailsuse osas. Osa kaamera sujuva töö ja sujuvuse õnnestumisest on tingitud salvestusest.

Kuna see on protsess, kus andmeid kirjutatakse ja loetakse mõne aja pärast, peab mul olema hea kirjutamiskiirus, et saaksin andmeid kirjutada ilma pikalt ootamata. Võimalik on ka aeglasem tehnoloogia, kuid ooteaeg läheb liiga pikaks, mis teeb seadme palju huvitavamaks.

Parem mälutehnoloogia teie telefonis tähendab vähem krahhe, rakenduste avamise kiirust, kiiremat fotode tegemist ja videote salvestamist. Sellesse piirkonda investeerimise olulisuse näide on äsja turule tulnud Nokia 9 Pureview.

Fotodele keskendudes ning kokku viie kaamera ja sügavussensoriga suudab see kaamera RAW-vormingus pilte teha, mis tekitavad hiiglaslikke faile, ja mõne hetkega kvaliteeti DSLR-kaamera lähedal pildistada. Erinevus lisaks kaamerate arvule on järeltöötlus.

Kirjutamis- ja lugemiskiirus määravad mobiiltelefoni suure jõudluse

Probleem on selles, et seade nõuab liiga palju aega, muutes kogemuse palju vähem vedelaks. Iga tehtud foto nõuab lisaks kiiremale SoC-le rohkem aega, umbes viis kuni kuus sekundit, mis võib drastiliselt vähendada ooteaega lõpptulemuse kontrollimiseks.

Kuid Nokia seadmetel on UFS 2.1, mis näitab tehnoloogia arengu edusammude tähtsust ja seda, kuidas see on meie seadmete kvaliteedi parandamiseks piirav tegur.


UFS 3.1 (värskendus)

(Värskendus 4/4/2020)

Selle artikli ilmumisel saabub UFS-i versioon 3.0. Aja jooksul on tehnoloogia arenenud ka järjest enam. Selle aasta jaanuari lõpus (2020) algas JEDEC pooljuhttehnoloogia ühing teatas UFS punkt 3.1 (JESD220E), mis lubab järgmise standardi vastuvõtva seadme kiirust ja tõhusust suurendada. Lisaks kuulutatakse välja ka valikulised standardid, s.o. suur UFS-i hostivõimenduse võimendus või HPB (JESD220-3), mis võimaldab teil UFS-i seadmete loogilis-füüsikalisi aadresskaarte vahemällu salvestada DRAM-süsteemis.

Uudised

Uue põlvkonna universaalset välkmäluseadust võib leida mõnedest 2020. aasta tippliinidest

Suure tihedusega UFS-seadmete jaoks tagab DRAM-sĂĽsteemi kasutamine vahemälu suurema ja kiirema vahetamise, suurendades sellega seadme lugemisjõudlust – Katkendid JEDECi väljaannetest.

Mõned olulisemad punktid on Kirjutage võimendus ja Maga hästi. Esimene esitleb end vahemäluna Esimene raku tase (SLC) mis tugevdab kirjutamise kiirust, samal ajal kui madala energiatarbimise teine ​​uus olek. DeepSleep on väga huvitav odavamate süsteemide jaoks, mis tuginevad muude funktsioonide täitmisel UFS-i pingeregulaatoritele, kuid salvestusjõudluse parandamise eest vastutab tegelikult SLC-vahemälu.

Ja kolmas omadus, mis väärib märkimist, on Toimivuse aeglustumisest teatamine, mis hoiatab, kui kõrge töötemperatuuri tõttu tuleb ladustamisvõimet vähendada.

"UFS 3.1, mis on välja töötatud mobiilirakenduste ja arvutisĂĽsteemide jaoks, mis vajavad suurt jõudlust madala energiatarbega, tutvustab uusi funktsioone, mis on loodud seadme jõudluse maksimeerimiseks ja energiatarbimise minimeerimiseks." – Katkendid JEDECi väljaannetest.

UFS 3.1 standard ei too võrreldes 3.0-ga suuri muudatusi, kuid odavate seadmete parandamine on teretulnud

Mõnes 2020. aasta rea ​​tipus võis olla UFS 3.1 standard vastu võetud ja ennustused keerlevad rea ümber OnePlus 8 ja Samsung Galaxy Note 20. seda XDA arendaja lisas, et see areng ei toonud nii palju muutusi kui standardilt 2.1 kuni 3.0, kuid odavate seadmete parandamine oleks teretulnud.


UFS microSD-kaart

Kui mäluruumi pole piisavalt ja soovite telefonide vahetamisel faile hõlpsalt rännata, on microSD-kaart hea valik ja muidugi ei jäta nad parandust vajaka. Samsung teatas kaardist microSD UFS, mis viib välktehnoloogia väikeste kaartide juurde. Nad saavutavad lugemiskiiruse kuni 530 MB / s, kaotamata arvutis SSD-d.

MicroSD-kaartidel on mitmeid erinevusi ja võimalusi, kuna tegemist on tähestikusupiga, millest on väga igav aru saada, kuid me selgitame seda üksikasjalikult selles artiklis.


Mobiiltelefonide salvestuse tulevik

Kõik, kes on arvutil HDD-lt SSD-le ümber lülitanud, teavad kiire hoiustamise erinevust. Neile, kes mängivad, tähendab see, et tekstuur laaditakse kiiremini ilma rongistsenaariumita; neile, kes kiirustavad arvuti kasutamist, pole midagi paremat kui selle sisselülitamine ja mõne sekundi jooksul on Windows kasutamiseks valmis.

Lisaks on rakendustel ka eeliseid, lĂĽhidalt öeldes – ĂĽkskõik milline arvuti, isegi halvim ja vanim, kasutab välkmälu eeliseid. Mobiiltelefonides ei erine see midagi ja see muutub ĂĽha nähtavamaks.

Nagu mainitud, on protsessori olemasolu kiire, kuid andmete lugemise ja kirjutamise oskus on iga rakenduse põhiprotsess ja tehnoloogiat piirav tegur. Kui soovime teha kvaliteetsemaid fotosid, sujuvamalt süsteemi kasutada või sujuvalt neid kiiremini ühendada, peame investeerima salvestusmudelisse ja UFS on osutunud paljutõotavaks.

Allikas: JEDEC. (TagsToTranslate) smarpthone tehnoloogia (t) mobiil (t) (t) vidin (t) samsung (t) xiaomi (t) eufs (t) emmc (t) oneplus (t) oneplus 7 pro (t) oneplus 7 (t) ssd (t) välkmälu (t) ufs 3.0 (t) ufs 2.1 (t) ufs 2.0 (t) ufs 3.1 (t) manustatud universaalne välkmälu (t) universaalne välkmälu (t) ufs (t) ufs hosti jõudlusvõimendi