Mis on Wattpad? Vaadake tasuta raamatute rakenduses kõike, mida saate teha

Wattpad on Androidile ja iPhone’ile (iOS) saadaval olev tasuta raamaturakendus, mis võimaldab jagada ja avaldada lugusid Internetis, koondades kuulsate ja tundmatute autorite teoseid. Lugemist armastav suhtlusvõrgustik omab umbes 80 miljonit kasutajat ja võimaldab lugejal suhelda autoritega, oma lemmiklugusid kommenteerida ja nende ĂĽle hääletada.

LOE: õpperakendused: viis rakendust, mis aitavad eksamitel ja võistlustel osaleda

Rakendusel on ka partnerlus kirjastuste ja meediaettevõtetega, luues võimaluse muuta oma kasutajate edulood füüsilisteks raamatuteks ja multimeediumiproduktsioonideks. SEE TechTudo seejärel eraldasid mõned küsimused ja vastused selle kohta, mis on Wattpad.

1/6 Mis on Wattpad? Tutvuge tasuta raamaturakendusega – Foto: Marcela Franco / TechTudo

Mis on Wattpad? Tutvuge tasuta raamaturakendusega – Foto: Marcela Franco / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Wattpad on platvorm, mis ühendab lugemishuvilisi inimesi. Tasuta raamatute rakendus on sotsiaalne võrgustik teemaga seotud lugude, raamatute ja kommentaaride jagamiseks. Kasutajad saavad avaldada ka oma teksti, sealhulgas artikleid, luuletusi või lühijutte. Profiili loomisel saate oma isiklikku lehte muuta, lisades fotosid ja luues oma lugemisloendi.

Raamatud ja lood on saadaval rakenduse avalehel ning on jagatud järgmistesse osadesse: „Parim valik teile”, „Proovige midagi uut”, „Inimeste suus” ja „Trendid”. Samuti saate jälgida teegis jälgitavate inimeste lugusid ja märguandeid. Wattpadi saab alla laadida Google Play poest, App Store’ist ja sellel on veebiversioon.

2/6 Wattpad: tasuta rakendus võimaldab raamatute jagamist – fotod: avalikustamised / Wattpad

Wattpad: tasuta rakendus võimaldab raamatuid jagada – Foto: Disclosure / Wattpad

2. Kuidas sisse logida ja Wattpadisse sisse logida?

Konto loomine ja Wattpadisse sisselogimine on lihtne. Pärast rakenduse allalaadimist on vaja registreeruda e-posti, sisselogimise, parooli ja sünnikuupäevaga. Jätkamiseks püüab Wattpad mõista kasutaja profiili, esitades küsimusi lugemise, kirjutamise või mõlema huvi kohta. Seejärel on vaja teatatud e-kirjas registreerimine kinnitada ja olete valmis Wattpadi sisestama.

3/6 Registreeruge Wattpadil tasuta raamatute rakendusse sisenemiseks – Foto: Reproductions / Marcela Franco

Tasuta raamatute rakendusse sisenemiseks registreeruge Wattpadis – Foto: Reproductions / Marcela Franco

3. Kuidas avaldada lugu Wattpadis?

Oma lugude ja lugude jagamiseks teiste Wattpadi kasutajatega puudutage ekraani allosas olevat pliiatsit. Peate loo pealkirjastama, lisama kaane ja alustama kirjutamist. Näidatud kohtadesse on võimalik lisada iga peatüki nimi. Kui olete kirjutamise lõpetanud, puudutage lihtsalt käsku Avalda. Pidage meeles, et kirjanik peab enne sisu avaldamist valima loo žanri, lisama käsitletavale teemale sildid ja valima keele.

4/6 Wattpad võimaldab teil avaldada oma lugu tasuta raamaturakenduses – Foto: Reproductions / Marcela Franco

Wattpad võimaldab teil oma loo avaldada tasuta raamaturakenduses – Foto: Reproductions / Marcela Franco

4. Kuidas leida Wattpadist raamatuid ja lugusid?

Konkreetse loo otsimiseks Wattpadist on võimalik navigeerida erinevate etappide vahel: „Seiklus“, „Tegevus“, „Klassikaline“, „Muinasjutt“, „Vaimne“, „Fanfic“, „Fantaasia“, „Romantika“, „Põnevus“, “Pinge”, “Terror” jt. Soovitud jaotise valimisel peab rakendus kuvama platvormi kõige populaarsemate raamatute pealkirjad ja kaaned.

Raamatute otsimiseks võite kasutada ka otsinguriba. Seejärel valige lihtsalt loo kaanelt ja puudutage käsku „Loe”. Peatüki valimiseks ja lugemise alustamiseks puudutage paremas ülanurgas olevat menüüriba.

5/6 Wattpad: tasuta raamaturakendusel on rohkem kui 20 kirjandusĹľanrit – Foto: Reproductions / Marcela Franco

Wattpad: tasuta raamaturakendusel on rohkem kui 20 kirjandusĹľanrit – Foto: Reproductions / Marcela Franco

5. Kuidas jälgida kasutajaid Wattpadis?

Samuti on võimalik jälgida Wattpadi autoreid ja kasutajaid. Lihtsalt otsige selle profiili nimi, millele soovite linkida, või leidke raamatu enda kaudu valik, klõpsates autori nimel ja leides valiku „Jälgi“.

6/6 Wattpad võimaldab teil kasutajaid jälgida tasuta raamaturakenduses – Foto: Reproductions / Marcela Franco

Wattpad võimaldab teil kasutajaid jälgida tasuta raamaturakenduses – Foto: Reproductions / Marcela Franco

Wattpadil on partnerlus selliste meediaettevõtetega nagu Sony Pictures, Hulu ja Syfy, samuti Macmillan, Anvil Publishing ja Penguin Random House UK. Selle tulemusel võivad Wattpadi lood saada kogu maailmas avaldatud raamatuteks ning partnerettevõtete filmideks ja sarjadeks.

Kuidas kustutatud faile Wattpadi mustandist taastada? Esitage kĂĽsimus TechTudo foorumis.

Wattpad Web: vaadake, kuidas seda saiti tasuta raamatute lugemiseks kasutada

Wattpad Web: vaadake, kuidas seda saiti tasuta raamatute lugemiseks kasutada