Mis pani Bill Gatesi Microsofti juhatusest lahkuma? PĂĽĂĽdlused maailma paremaks muuta

Tema huvid on alati läinud kaugele tehnoloogiast ja nüüd on mõned maailma suurimad väljakutsed rääkinud veelgi valjemini. Microsoft teatas eelmisel nädalal, et Microsofti kaasasutaja Bill Gates loobub oma ametist 1975. aastal loodud ettevõtete juhatuses koos Paul Alleniga, kellel on nüüd vähem asjakohane roll.

Pärast Microsofti tegevjuhi kohalt lahkumist 2000. aastal on Bill Gates praeguse juhi Satya Nadella tehnoloogiakonsultant ning alates 2008. aastast on ta võtnud aktiivsema osa Bill & Melinda Gatesi fondis. LinkdeIn väljaandes garanteerib Bill Gates siiski, et see otsus ei tähenda “ettevõttest lahkumist”, mis tema arvates on alati tema elutöö oluline osa.

Mees, keda Forbes pidas kunagi maailma rikkaimaks meheks, teatas ka investeerimisühingu Berkshire Hathaway juhtkonna lahkumisest suurinvestorilt Warren Buffettilt. Mis puutub Microsofti tulevikku, siis on ootused väga suured, ütles Bill Gates.

“Tunnen optimistlikumalt kui kunagi varem ettevõtte edusamme ja seda, kuidas see kõigile jätkuvalt kasuks tuleb,” kirjutas Microsofti asutaja

Kuna Microsoft on uue koronaviiruse tõttu esimene, kes palub oma töötajatel USA-s kodus töötada, on Bill Gatesi jõupingutused rahvatervise, arengu ja kliimamuutuste vastu võitlemisel tõestatud. COVID-19 on üks värskeimaid näiteid, Bill Gatesi fond töötab mitmel viisil ravi tuvastamiseks ja arendamiseks.

2000. aastal asutatud Bill Gatesi fondi juhib tugev sotsiaalne komponent, mis teeb ettepaneku kaotada ĂĽlemaailmne ebavõrdsus. Sellest ajast alates on Microsofti endine tegevjuht keskendunud mitmele valdkonnale. Näiteks kogus Microsofti endine tegevjuht 2016. aastal mitme “sõbra” abiga miljard dollarit puhast energiat.