Mis siis, kui teie Macil on madala energiatarbega reĹľiim?

Mis siis, kui teie Macil on madala energiatarbega reĹľiim?

Esmaspäeval kommenteerisime võimalust, et macOS võiks võita nn funktsiooni “Pro reĹľiim”, mis “saatis” Apple’i opsĂĽsteemi eelviimasest beetaversioonist pärit koodi.

Nagu me teatasime, suudab see funktsioon parandada Maci jõudlust aku tarbimise arvelt; ikkagi võiks see valik olla kasutajate jaoks, kes eelistavad ĂĽlesande täitmist – ja kes sõltuvad vähem akutsĂĽklitest.

Teiselt poolt on inimesi, kes sõltuvad neist (ja väga palju), eriti kui olete teel. Oma unistuses “Pro Mode”, arendaja ja kirjanik Marco Arment avaldas artikli, milles kaaluti võimalust, et ka Apple selle rakendab Madala energiatarbega reĹľiim Macis.

Funktsioon iseenesest pole uus: alates 2015. aastal käivitatud iOS 9-st on iPhone’idel võimalus akut säästa, peatades mõned taustaĂĽlesanded, näiteks meilide vastuvõtmine, iCloud Photos-i värskendamine ja failide allalaadimine.

Vähese energiatarbega režiim iPhone'is

Tegelikult võib madala energiatarbega reĹľiim aku kasutusaega oluliselt muuta – vähemalt iPhone’is. Sellisel juhul on võimalik seda igal ajal aktiveerida, sõltumata aku järelejäänud tasemest (kuid sĂĽsteem hoiatab kasutajat 20% -ga ja uuesti 10% -ga, kui te pole esimest korda aktiveerinud).

Kuid Macis pole energiasäästurežiimi lülitatud; tegelikult saate teha mõned asjad, näiteks lähedased energiat tarbivad rakendused. Lühidalt öeldes on võimatu kaasaskantava Maci akut loomulikult pikendada.

Kuigi Apple’il on põhjust (veel) Mac-ides energiasäästureĹľiimi rakendada, on huvitav märkida, et meie kasutajad ei esita liiga palju kĂĽsimusi: see võib töötada MacOS-is samamoodi nagu iOS-is, nimelt vähendada ekraani heledust ja vältida taustal allalaadimised (näiteks rakenduste ja sĂĽsteemivärskendused).

Maci keerukust silmas pidades võib aga madala energiatarbega režiim minna sammu kaugemale ja näiteks näidata aktiivsusmonitoris, millised rakendused kõige rohkem energiat tarbivad (nii et kasutaja saab need välja lülitada); lisaks saab teatud funktsioonid automaatselt ise keelata, näiteks graafikakaardi kasutamine (kui seda pole vaja).

Arment ĂĽtleb, et on pikendanud oma Maci aku kasutusaega (aastate jooksul tasub seda tähele panna) Turbo Boost Switcher Pro abil – tarkvaraga, mis sunnib Mace mitte seda intensiivset tööreĹľiimi kasutama. Praktikas vähendab Switcher Pro protsessori energiatarbimist kuni 62% (arendajate tehtud testides) ja temperatuuri kuni 30ÂşC. Kõik see aitab pikendada aku kasutusaega, mis võib tõusta vahemikus 30–50%.

Lõpuks panin arendaja kaevanduse sõnad: palun Apple, pakkuge energiasäästureĹľiimi, et makOS saaks olla majanduslikult sama produktiivne – kas see on kunagi täidetud?

9to5Mac kaudu