Mis sundis Sirit ja Alexat kogemata “üles ärkama”? Seal on üle 1000 sõna ja fraasi

Kui serveri tehtud analüüs tuvastab juhusliku aktiveerimise, jääb viisard vait. Protsessi teeb problemaatiliseks asjaolu, et ükskõik kui väikesed dokumendid saab ettevõttele edasi anda, kus töötajad need üle kirjutavad.

“Inseneri seisukohalt on see lähenemine mõistetav, sest süsteemi saab parandada ainult kogutud andmete kaudu,” ütles Thorsten Holz. Teadlased rõhutavad siiski, et eraelu puutumatuse osas on see tava murettekitav. Siiani ei selgitanud leitud järeldusi kumbki ettevõte, kelle arukas veerg oli selle uuringu osa.

2020. aasta märtsis selgus Kirdeülikooli ja Londoni Imperial College’i (Suurbritannia) uuringust, et kuigi intelligentsed assistendid ei salvesta pidevalt vestlusi, saab neid kogemata aktiveerida kuni 19 korda päevas.

Eksperdid järeldavad, et kõige juhuslikuma aktiveerimisega nutikad assistendid on pärit Apple’ist ja Microsofti. Homepodi puhul “ärkab” Siri alati, kui leidub sõnu, mis riimuvad “hi” või “hei”, millele järgneb miski, mis algab tähega S või riimib “naeruga”. Cortana aktiveerus, kui kuulis sõnu, mis algasid tähega „Co”.