Mis vahe on MacBook Airil 2019. ja 2020. aastal?

Mis vahe on MacBook Airil 2019. ja 2020. aastal?

Nagu näete, kasutas Apple seda hommikut ära, et värskendada mõnda oma tootesarja – meil on uudiseid iPad Pro, Mac mini ja Macbook Air. Sest just viimasega tegeleme nĂĽĂĽd: mis on uut? Mis vahe on? Mis jääb Apple’i taskukohasemate sĂĽlearvutite jaoks samaks?

Järgmisena loetleme kõik, mis on (või pole) 2020. aasta MacBook Airi jaoks uut.

Maagiline klaviatuur

Oodata on uue MacBook Airi suurimat uudsust ja seda on käeulatuses tunda: minnes sama rada, mida järgib juba 16-tolline MacBook Pro, Hugging Airi uus versioon Maagiline klaviatuur – Või teisisõnu, eelmisest põlvkonnast probleemse liblikaklaviatuuri jätmiseks taastada käärimehhanism alates kuldajastust.

Muudatused on selged kõigile, kes on suhelnud kahe klaviatuuriga: Magic Keyboardil on suurema sĂĽgavusega (1mm) klaasid, millel on palju rohkem rõhutatud puutetundlikkus – peale selle, et tekitab palju vähem mĂĽra.

Samuti pole uuel klaviatuuril – näib – olevat töökindlust, mis on vaevanud kõiki liblikate klaviatuuride põlvkondi; Sellegipoolest ei sisene uus MacBook Air Apple’i klaviatuuri asendamise programmi.

Protsessor

Võidab ka uus MacBooks Air kĂĽmnes põlvkond (“Jääjärv“) Inteli protsessorid – varasemad mudelid olid varustatud hiiglasliku kaheksanda põlvkonna kiibiga, seega võime oodata jõudluse märkimisväärset kasvu. Apple’i sõnul on selle uue põlvkonna sĂĽlearvutite töötlemiskiirus kuni 2x suurem (aga loodetavasti võrdlusalus ja katsed selle väite tõendamiseks).

Kahe põlvkonna hüpe Inteli kiibil toob kaasa mitu veidrust, sealhulgas: odavamal 2019 Airil on i5 protsessor kahetuumaline 1,6 GHz, saabuv uus õhk toob a 1,1 GHz protsessor i3ka kahetuumaline. Paberil tähendab see vähem tuntud silmade jaoks seda, et uus mudel jääb eelkäijatele alla; praktikas see muidugi nii ei ole: tehnoloogiline areng on võimaldanud madalama sagedusega protsessoritel mõne aasta eest kõrgemat jõudlust kui kiirematel.

Samuti väärib märkimist, et neil, kes soovivad veelgi suuremat jõudlust, on nüüd parem valik: uut MacBook Airi on võimalik kiibiga konfigureerida. Tuum i7 neljatuumaline 1,2 GHz, samas kui eelmine mudel lubas maksimaalselt Core i5 protsessorit kahetuumaline 1,6 GHz. Eeldatakse, et kasum on märkimisväärne.

Diagramm

Uus põlvkond jätkab protsessoritesse sisseehitatud graafikakiipidega – kuid kui protsessorid on muutunud, on muutunud ka graafika. NĂĽĂĽd on meil siin tehnoloogia olemas Iris Plus graafika, Intelilt; varem oli meil UHD Graphics 617.

Apple’i sõnul on graafika jõudluse kasv kodus 80% võrreldes eelmise mudeliga – veel ĂĽks väide, millele tuleb tõestada võrdlusalus ja tegelikud kasutustestid, mis ilmuvad kindlasti lähipäevil.

Final Cut Pro X uus versioon töötab Pro Display XDR-il

Praktiline erinevus uuest graafikast on monitoride toetamisel: nĂĽĂĽd on võimalik MacBook Air ĂĽhendada 6K kuni 60Hz kuvariga – see tähendab, et uus põlvkond toetab loomulikult Pro XDR ekraan. Kuni eelmiste versioonideni oli sĂĽlearvuti ĂĽhendamiseks Apple’i professionaalsete monitoridega vaja kasutada välist GPU-d.

Ladustamine

Tõstke käed taeva poole ja andke halleluuja: Apple on algtaseme MacBook Airis lõpuks 128 GB mahajäetud. Nüüd on odavaim mudel siin 256 GB, võimsus, mis on enamiku tarbijate jaoks palju mõistlikum.

Salvestusvõimalused võtavad hüppe: nüüd on võimalik masinaid konfigureerida kuni SSD-ga 2TB, kahekordistage eelmist mudelit.

RAM

Valikud on endiselt samad: 8 GB standardkonfiguratsioonis, koos võimalusega seadistada masin 16 GB-ks. Kuid nagu meile kommentaarides meelde tuletati (aitäh!), Toimus oluline muudatus: uus MacBooks Air on esimene Mac, mis on varustatud LPDDR4X RAM-iga, 3733 MHz – sagedus on palju kiirem ja seda pole Apple’i kaasaskantavas masinas veel näha.

Teisisõnu: mälu on koguse poolest sama, kuid palju kiirem. Vaatame, kuidas see saab uue põlvkonna jaoks reaalseks kasutamiseks.

Kaal

Uue põlvkonna MacBook Air võtab mõne kilo juurde. Ma mõtlen, et mõni graminha: raske, uues versioonis, 1,29kg – 40 grammi rohkem võrreldes eelmise põlvkonna 1,25 kg-ga. See on muidugi märkamatu erinevus igapäevaelus, kuid tasub seda endale meelde tuletada.

Trumm

Nagu tavaliselt, pole Apple oma toodete kohta täpset aku mahutavuse numbrit avaldanud – selleks peame ootama kurikuulsa iFixiti demonteerimist. Kuid Apple’i sõnul oli meil uue masina mĂĽĂĽgipunktidest eemal hoidmisel väike negatiivne kĂĽlg: ettevõtte sõnul 11 tundi akut uues põlvkonnas – eelmises mudelis on see 12 tundi.

Hind

Ameerika Ühendriikides võitis MacBook Air väga teretulnud sisenemishinna alandamise: nüüd on see otsas 1000 dollarit, võrreldes eelmise põlvkonna 1100 dollariga.

Seevastu Brasiilias on olukord vastupidine: astronoomiliselt kõrge dollari ja Apple’i hinnakohandustega selles riigis on uue põlvkonna Air (isegi) kallim: kui see oleks siin saadaval, oleks see sama suur kui 10 300 R $, samas kui eelmise mudeli hind oli 9 700 R $. Muidugi oleks kasv palju suurem, kui USA-s kärpeid ei tehtaks, kuid see on löök.

Mis jääb samaks

Kujunduslikult ei saa neid kahte mudelit eristada – vähemalt siis, kui puudutate klaviatuuri. Värvivalikud on samuti identsed, piirduvad hõbeda, kosmosehalli ja kullaga. Meil on endiselt samad kaks Thunderbolt 3 porti ja sama Retina LCD-ekraan True Tone tehnoloogiaga; FaceTime HD kaamerad hõivavad endiselt sama 720p (mõned).

· • ·

Kas teile meeldivad uudised? Jätke oma kannatused, rahulolu ja kahtlused allpool. ?