Mis värvi kükloopid nägid? Mõistke sotsiaalvõrgustikes töötavaid meeme

X-Men’i mutantide rĂĽhma kuuluv tegelane Cyclops saab sotsiaalvõrgustikus meemide sarja peategelaseks. Kuna Marveli kangelasel on õigus tulistada punaseid kiiri läbi tema silma, on nalja visata, millist värvi kĂĽkloopid nägid. Selline edu oli, et Cyclops’i meem sai Facebookis ja Twitteris oma lehe ja profiili.

LOE: Play levib veebis ja levitab kasutajaid; aru saama

Interneti-otsingute jälgimise tööriista Google Trends andmetel oli tegelaste nimede nõudlus tipptasemega pühapäeval (15), kui kasutajad hakkasid proovima mõista, miks Cyclopsist sai meem.

1/2 Cyclops Meme mängib värve, mida tähemärgid näevad, ja läheb sotsiaalsetes võrgustikes viirusesse – Foto: Reproductions / Twitter

KĂĽkloopide meem mängib värvidega, mida tegelased näevad, ja see viiruse levib sotsiaalvõrgustikes – Foto: Reproductions / Twitter

Muide, siiani pole sotsiaalvõrgustikes kiiresti populaarseks saanud mängu päritolu kohta mingit selgitust. Twitteris kogusid profiilid @drogaciclope ja @ciclopememes enam kui 28 tuhat jälgijat – selle artikli avaldamise kuupäeva seisuga. Facebook võitis ka Cyclops’i meemile pĂĽhendatud lehe. “Ciclope Mito” nimega fännileht jõuab 90 tuhande meeldimiseni.

Postitused teevad nalja kõige erinevamatele teemadele, kasutades alati naljalausena fakti, et Cyclops näeb punast värvi. Näiteks Twitteri postituses vaatab tegelane sidrunikorvi ja ĂĽtleb: “Kurat, seal on ainult tomatid”. Teises meemis on kangelane jalgpallimatšil ja kui ta näeb kohtunikku kollast kaarti tõstmas, kurdab ta, et ta visati minema.

2/2 Mõiste “Cyclops” loetleb pĂĽhapäeval Google Trendsi populaarsemad otsingud (15) – Foto: Reproductions / GoogleTrends

Mõiste “Cyclops” salvestab Google Trendsi tippotsingud, pĂĽhapäev (15) – Foto: Reproductions / GoogleTrends

Kükloobid näevad kollast või punast?

Ehkki jant lõbustas netiinimesi, näitavad X-Men koomiksid, et tegelikult nägi Cyclops teda kollasena. Jutuväljaandes selgus, et rubiinkvartsist ekraan, mille ülesandeks on takistada tegelasel silma läbi kiirte laskmist, paneb kangelase punase asemel kollast nägema, nagu arvavad paljud inimesed.

Järgmisena vaadake mõnda meemit selle kohta, kuidas Cyclops välja nägi.

Võidusõidumängud Instagramis: vaadake, kuidas filtreid kasutada

Võidusõidumängud Instagramis: vaadake, kuidas filtreid kasutada