Mitme Ameerika osariigi uurimine Facebookile on kinnitatud. Konkurentsieeskirjade kontroll muutub halvemaks

Vastavalt The Wall Street Journali reedel avaldatud aruandele võivad Facebook ja Google pöörata rohkem tähelepanu monopolidevastastele järelevalvetele. Pärast augustis tehtud edusamme, et mitmed Ameerika osariigid on valmis oma hiiglaslikku uurimist alustama, ütles ajaleht, et kaks advokaatide rühma on valmis järgmisel nädalal uurimist jätkama. Uudiseid Facebooki kohta on kinnitanud uurimist juhtiva osariigi New Yorgi peaprokurör.

Ajalehe anonĂĽĂĽmsetele allikatele tugineva teabe kohaselt keskendutakse Texase juhitud uurimises Google’i mõjule digitaalse reklaami turule ja see on kavandatud esitama järgmisel esmaspäeval. New York otsib andmekaitse kĂĽsimustes sotsiaalvõrgustikke koos Colorado, Florida, Iowa, Nebraska, Põhja-Carolina, Ohio, Tennessee ja Columbia ringkonnaga. Mis puutub konkreetsesse riiki, kes on selle uurimisega liitunud, siis toimub Google’i uurimine 36.

Teade ilmus pärast viimast skandaali uue sotsiaalvõrgustiku andmelekke kohta, mille sihtmärgiks oli 133 miljonit Ameerika kasutajat, 18 miljonit Suurbritanniat ja vähemalt 50 miljonit vietnamlast, kuid ka Google pole monopolidevastasest uurimisest pääsenud. Viimased trahvid määrati YouTube’is, tellides laste võrgus olevate privaatsusseaduste rikkumise eest 200 miljonit dollarit.