Mobiilimaksete väärtus kasvab 2017. aastani igal aastal 275%

Nelja aasta jooksul tõuseb mobiiltelefonidega ühendatud virtuaalsete rahakottide kaudu tehtavate maksete väärtus Euroopas 45 miljardi euroni aastase kasvumääraga, mis peaks olema umbes 275%. Kuid märkimisväärne areng ei ühildu tavaliste makseviisidega, kuna seda tüüpi tehingud vastavad ainult 1,6% -le deebet- või krediitkaardiga tehtud ostude väärtusest.

Konsultandi Berg Insighti uudistetoale saadetud pressiteates viidatud arvud näitavad samuti, et 2012. aastal oli mobiilimaksesüsteemi kaudu tehtud ostude koguarv vaid sada miljonit eurot.

Ăśha rohkem kogu maailmas esile kerkinud projekte, mis on enamasti seotud telekommunikatsioonioperaatoritega – Portugalis on lisaks MobiPag-ile sarnast projekti arendamisel ka TMN, on 2013. aasta lõpuks võimalik omab maksesĂĽsteemi, mis aktsepteerib kaubanduslikult toimivaid virtuaalse rahakoti tehinguid.

Pangad ja jaeketid on ka teised ĂĽksused, kes panustavad sellist tĂĽĂĽpi tehnoloogiale.

2017. aastal on mobiilimaksete osas Euroopa turg tugevam kui Põhja-Ameerika kolleeg, mis ulatub teisel pool Atlandi ookeani 35 miljardi dollarini. Kui prognoos kinnitatakse, on juhtpositsioonil turul pööre, kuna USA domineerib praegu virtuaalsete rahakottide ja mobiilimaksete valdkonnas.

Berg Insighti analüütik Lars Kurkinen peab oluliseks turuliidrite tagamist, et Euroopast saaks järgnevatel aastatel uute veebipõhiste makselahenduste ja -vahendite arendamise ja atraktiivsuse peamine sõlmpunkt.

Samuti on Berg Insight seisukohal, et maksest olulisem on infrastruktuurivõrgu arendamine, mis tagab tehnoloogia jätkusuutliku arengu mitmes maailma piirkonnas.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi