Mobiilne lairiba pakub Portugalis halvimat Interneti-teenust

Mobiilne lairibateenus, mis on mõeldud Interneti-ühenduse pakkumiseks, on teenus, mis kliente kõige vähem rahuldab, selgus täna ajakirjas Proteste avaldatud Deco uuringust, millele TeK-l on juurdepääs. Analüüsis väidetakse ka, et Portugalis on selles segmendis konkurentsi täielik puudumine, mida pole nähtud üheski kaheksas võrreldavas riigis.

Tarbijakaitseliidu järelduse kohaselt on Portugali ettevõtted mobiilse lairibaühenduse valdkonnas sama toote ja hinnaga, ilma konkurentsita.

Võrreldes Saksamaa, Belgia, Hispaania, Prantsusmaa, Hollandi, Suurbritannia ja Itaaliaga on meie riik ainus, kus sarnane olukord tekib, ĂĽtles Deco, lisades, et “asja hullemaks muutmiseks järgivad kõik riiklikud operaatorid sama läbipaistvuse puudumise poliitikat. “, Reaalsetes kasutustingimustes” ei edastata alati selgelt “, mis eksitab tarbijaid.

Erinevates riikides pakutavaid hindu (36 operaatorit ja 180 tariifi) võrreldakse ka kolme erineva kasutajaprofiili puhul (juhuslik, vahepealne ja intensiivne kasutamine). Valdkond, kus riiklikud pakkumised kuuluvad ka kõige odavama tabeli alla.

Dekoratiivne pilt

Uuringus, millele vastasid Deco 5177 kolleegi, tehti peamiseks rahulolematusteguriks erinevus lepinguliste ja klientide poolt nauditud kiiruste vahel. Sarnaseid kaebusi esitasid ADSL-i või kaablit kasutavad lairibakasutajad, kes ei olnud rahul ka lepinguliste teenuste hinna ja kvaliteedi suhtega.

Interneti-ühendusega on kõige rohkem rahul fiiberoptiliste abonentidega, kelle valis eelistatud lahenduseks 15% 88% vastanutest, kes ütlesid, et neil on juurdepääs koduvõrgule (neist 66% olid komplekteeritud) mängida kolmekordselt). Kiudkasutajad on kõigi kriteeriumide osas üsna rahul, rõhutades arvete läbipaistvust, kvaliteedi ja hinna suhet, lepingulise teenuse stabiilsust ja kiirust.

Suurima rahulolutasemega teenus oli Vodafone’i tavatelefon stsenaariumis, kus kõige vähem veensid mobiilsideĂĽhendust pakkuvad kasutajad, mainides TMN, Optimus, Kangaroo ja Vodafone mobile.

Peale mobiilipakkumise kuvatakse tabeli ülaosas Sapo ADSL neile, kes kliente ei rahulda. Rahulolukriteeriumide analüüsis oli kasutaja jaoks kõige enam meeltmööda lepingulise ja kasutatud kiiruse erinevus.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi