Mobiilpettused kasutavad SMS-ide abil raha varastamist ja 5000 ohvri tegemist Turvalisus

Mobiilpettused kasutavad SMS-ide abil raha varastamist ja 5000 ohvri tegemist Turvalisus

Panganduse trooja, kes suudab solvavate pehmete SMS-ide saatmisega raha varastada, on nakatanud ligi 5000 Androidi telefoni. Faketokenina tuntud pahavara avastati esmakordselt 2014. aastal ja seda levitatakse uuesti uue lähenemisviisi abil, mis on suunatud Google'i süsteemiga mobiiltelefonidele. Ohu tagasitulekut näitas esmaspäeval (13) küberturbeettevõte Kaspersky.

LUGEGE: seitse teavet, mida ei tohiks veebis pettuste vältimiseks jagada

Kaspersky ekspertide sõnul on pahavara mõeldud tavaliselt mobiiltelefonide rĂĽndamiseks, et kasutada SMS-tehnoloogiat levitamiseks, saates nakatunud lingid ohvrite kontaktidele. Mis on sel juhul ĂĽllatav, on solvavate sõnumite käivitamine välismaistele numbritele – selline taktika, mida ettevõtte teadlased pole kunagi varem näinud.

Mobiilpettused kasutavad SMS-ide abil raha varastamist ja 5000 ohvri teenimist. Foto: Luciana Maline / TechTudoMobiilpettused kasutavad SMS-ide abil raha varastamist ja 5000 ohvri teenimist. Foto: Luciana Maline / TechTudo

Mobiilpettused kasutavad SMS-ide abil raha varastamist ja 5000 ohvri teenimist. Foto: Luciana Maline / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Ehkki nende tekstide vaenulikku olemust ei selgitata, on riigipöörde oluline osa rahvusvahelised numbrid. Selle põhjuseks on asjaolu, et sõnumite välismaale saatmise hind on kohalike hindadega võrreldes kõrgem, mis suurendab summat, mida kasutajad peavad maksma, kui nende mobiiltelefonid on saastunud.

"Faketokeni teate käivitav tegevus võetakse nakatunud seadme omanikult. Enne mis tahes saatmist kinnitab see, et ohvri pangakontol on piisav saldo. Kui kontol on raha, täidab pahavara mobiilikonto. Enne sõnumite saatmise jätkamist," selgitas Kaspersky avaldamine ametlikul veebisaidil.

Samuti ütles küberturbeettevõte, et ei tea, kas uus Faketokeni kampaania oli õigeaegne või tähistas uue trendi algust. Olenemata kurjategija plaanist, on oluline enda kaitseks ettevaatusabinõusid rakendada.

Esiteks laadige Play poodist alla ainult ametlikud rakendused ja desaktiveerige suvandid, mis võimaldavad programme alla laadida välistest allikatest. Üldiselt levib pahavara muudes poodides peale Google'i, st kui järgite neid esimesi juhiseid, on see palju turvalisem.

Teine oluline soovitus on mitte klõpsata SMS-iga saadetud sõnumi lingil, isegi kui saatjat tuntakse ja teda usaldatakse. Lõpuks pidage meeles, et installige oma nutitelefoni viirusetõrje ja hoidke seda värskenduses.

Kuidas vabaneda PUP.Optional.Legacy viirusest? Esitage TechTudo foorumis kĂĽsimusi.

Kuidas valida oma arvutile hea viirusetõrje

Kuidas valida oma arvutile hea viirusetõrje