Mobiilse andmeside liiklus suureneb 2016. aastal eeldatavasti 18 korda

Andmesidevõrk mobiilsidevõrkude kaudu eelmise aasta jooksul enam kui kahekordistus, jätkas Cisco täna, kasvades 2011. aastal 133% seda tüüpi kasutuses. Selle väärtus ületab isegi prognoositud 131%.

Andmed on osa tehnoloogiagigandi aastaaruandest Visual Networking Index, mis on olnud tööstusele suunanäitajaks, mida võrgu ja kasutajate nõudluse osas oodata.

Sel aastal oodatakse mobiilsidevõrkude Interneti-sirvimiseks ja juurdepääsuks sellistele teenustele nagu video, heli ja e-post 110% kasvu, näiteks sülearvutite, mobiiltelefonide ja tahvelarvutite kaudu.

2016. aastal kasvab mobiilsidevõrkudes toetatava andmeliikluse maht eeldatavasti 18 korda, mobiilse Internetiga ühendatud seadmete arv küündib 8 miljardini, lisasid eksperdid, mis ei ennustanud aeglustuvat trendi.

allikas: Cisco

Kasvu võrreldakse püsiinternetiga aastatel 1997–2011, kus keskmine aastane kasv oli 150%.

Analüüsi järgi tulenes see kasv peamiselt videotarbimise tugevast suurenemisest mobiilseadmetes, näiteks nutitelefonides ja tahvelarvutites, ning nende seadmete massilisest suurenemisest.

Analüütikute hinnangul moodustab videosisu nelja aasta jooksul umbes 70% kogu registreeritud mobiililiiklusest, kasvades ligi 20 protsendipunkti võrreldes 2011. aasta 52% -ga.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes