Mobiilsides on liitumispakettide tellijaid juba rohkem kui ettemakstud

2016. aasta esimeses kvartalis moodustasid ettemakstud mobiilside tellijad esimest korda vähem kui poole turust. Anacom ütles, et selle mudeli kasutajaid on nüüd umbes 8,3 miljonit ja see moodustab 49,7% koguarvust.

Muudatuse taga on ĂĽleminek ettemakstud plaanidelt, mis on seotud fikseeritud ja mobiiltelefoniteenuseid integreerivate pakettteenustega, ĂĽtlesid reguleerivad asutused.

Mobiilsete lairibateenuste, näiteks videotelefoni, lairiba andmeedastuse või kärjetelevisiooni kasutajate arv ulatus 5,7 miljonini, kasvades samal perioodil 6%, mis moodustas 44,6% kasutajatest. Tegeliku kasutusega SIM-kaart.

“Selle teenuse kasutamise kasv aastases võrdluses (13,2%) on seotud Interneti-kasutajate arvu suurenemisega mobiiltelefonides, nimelt integreerituna pakettide pakkumise ja nutitelefonide leviku suurenemisega,” kirjutas Anacom pressile saadetud avalduses. .

Teenusepakkujana jätkab MEO liidrit, tegelikus kasutuses on 44,5% aktiivseid SIM-kaarte, eelmise kvartali 44,2%. See järgnes Vodafone’ile, mis langes 33,4% -lt 32,4% -le, ja NOS-ile 21,7% -ga, kui operaator, kes suurendas oma osa 2016. aasta esimese kolme kuu jooksul – pluss 0,8 protsendipunkti.

Märtsi lõpus oli mobiilsideteenuse levik 161,6 100 elaniku kohta. Vaadates tegelikku SIM-kaardi kasutust, on väärtus 123,2 100 elaniku kohta.

Esimese kvartali lõpus ulatus SIM-kaartide arv 16,8 miljonini, millest 12,8 miljonit (76,2% koguarvust) kasutati tegelikult viimases kvartalis. Kui masina-masina (M2M) sidega seotud tahvelarvutid / arvutid ja SIM-kaardid välja jätta, oli tegeliku kasutusega aktiivkaartide arv 11,5 miljonit, mis on 1,6% vähem kui eelmises kvartalis ja 0,7% vähem kui eelmises kvartalis. 2015. aasta I kvartaliga

Kõneliiklus vähenes eelmise kvartaliga võrreldes 1,6%, kuid suurenes aastaga 4,8%. Tekstsõnumiteenuse kasutajad saatsid SMS-e 9,2% vähem kui eelmisel aastal, seda langust põhjendas Anacom alternatiivina mobiilirakenduste kasvuga.

Teisalt kasvas rändlusliiklus, eriti Interneti-liikluse maht, mis kasvas 122,6%. “See areng võib olla tingitud rändlusteenuste jaemĂĽĂĽgitasude uute piirmäärade kehtestamisest Euroopa Liidus ja Euroopa Majanduspiirkonnas.”

Mobiilsideteenuste lõpptarbijatele kogunenud tulude maht kvartalis oli umbes 342 miljonit eurot, vähenedes eelmise aasta samal perioodil 7,2%. Keskmine sissetulek kuus ühe mobiilside abonendi kohta on 8,9 eurot.