Mobiiltelefonid ja traadita võrgud on tervisele ohutud

Norra rahvatervise instituudiga seotud ekspertkomisjoni uues uuringus jõutakse järeldusele, et kokkupuude mobiiltelefonide ja muude traadita seadmetega ei näita tõendeid inimeste tervise mõjutamisest.

Selle komisjoni järeldus algab madala taseme elektromagnetväljade eripära hindamisest, mis on seotud mobiiltelefonide, juhtmeta telefonide, traadita võrkude, ringhäälingu saatjate ja muud tüüpi edastusseadmetega, mis näitab, et sellega seotud koormus ei saavuta Rahvusvahelise Kiirguskaitse Komisjoni kehtestatud piiri. -ioonimine (ICNIRP).

Praktikas on selles uuringus teada, et pole tõendeid selle kohta, et need elektromagnetväljad suurendaksid vähiriski, soodustaksid meeste viljatust või põhjustaksid muutusi inimese immuunsüsteemis ja veresoontes.

Selle põhjuseks on asjaolu, et selle elektromagnetvälja saavutatud väärtused on 50 korda allpool piirmäära, et hakata põhjustama inimese kudede kuumenemist ja närvirakkude stimulatsiooni.

Komitee märgib siiski, et nende heitkoguste väärtused peavad alati jääma alla ICNIRP-i kehtestatud piiride, kuna on näidatud, et mõned telefonimudelid on nende maksimaalse võimsusega kasutamisel nende piiride lähedal.

Analüüsitud eri tüüpi seadmete hulgas ilmusid nende peas mobiiltelefonid, mis väljendasid kiiratavas magnetväljas suuremat võimsust, traadita võrguseadmed ja majapidamistelefonide alused ilmusid väiksema võimsusega seadmete vahemikus.

Küte tühjadest kõrvadest

Uurimistulemusi tutvustavas avalduses jättis komisjoni esimees Jan Alexander mitu selgitust mõnede mobiiltelefonide ja traadita seadmete kasutamisega kõige enam seotud mõjude kohta.

Näiteks kaela- ja kõrvapiirkonna naha kuumutamise kohta selgitas Alexander, et see nähtus võib tekkida aku klemmide, mitte emitteri elektromagnetvälja tõttu. “Elektromagnetväljadel on väga väike või isegi nullisoojendus. Keha tühistab selle kuumutamise normaalse vereringe kaudu, samamoodi nagu keha tavaliselt temperatuuri reguleerib.

Seoses mobiiltelefoni kasutamise ja ajukasvaja arengu vahelise seosega ei leitud praegustes uuringuaruannetes mingeid tõendeid, isegi kui need tunnistavad “piiratud andmeid” seost teiste pea- ja kaelapiirkonna kasvajatĂĽĂĽpidega. – näiteks leukeemia ja lĂĽmfoom. Kuid uuringu eest vastutavad isikud teatasid, et seda tĂĽĂĽpi kasvajate andmed pole pärast mobiiltelefonide kasutuselevõttu paranenud.

Lõpuks ja hoolimata järeldusest, soovitab Norra rahvatervise instituudi uus uuring ennetavaid meetmeid, näiteks mobiiltelefoni kasutamist vastavalt kasutajate vajadustele, järgides Maailma Terviseorganisatsiooni levitatud juhiseid. .

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi