Mobiiltelefonides enam kui 300 000 dollari suurune sundvõõrandamine hoiatab salakaubaveo ohu eest

Mobiiltelefonides enam kui 300 000 dollari suurune sundvõõrandamine hoiatab salakaubaveo ohu eest

Politseioperatsioonil uuritakse sadu Xiaomi mudeleid, mida müüakse siin Brasiilias. Mõista salakauba ostmise riske

Eelmisel teisipäeval (5) PT Sõjaväe maanteepolitsei konfiskeeritud rohkem kui R 300 tuhat dollarit elektroonilistes toodetes, mida veetakse kui salakaubavedu Paraguayst. Operatsioon toimus maanteel MS-379 Mato Grosso do Suli osariigi lõunaosas Douradose linna ja Laguna Carapi vahel.

Rutiinsete toimingute ajal maanteel juhtis pikap politsei tähelepanu kiirreageerimise manööverdamise ja suhkruroovälja kaudu maapiirkonna maanteele sisenemisele. Politsei alustas tagaajamist ja mõni kilomeeter eespool leidis sõiduk keset teed peatunud sõiduki, mille uks oli lahti ja süüde.

Seest leiti lisaks muudele elektroonikaseadmetele ka sadu rakukestasid. Varsti pärast seda leidis politsei sõiduki juhi, kes üritas keset taimestikku varjuda. Küsitlemisel väitis ta, et on tööle võetud kauba vedamiseks Paraguayst Douradose linna.

nutitelefoni häkkimine Sõjalise maanteepolitsei poolt MS-379 kinni peetud kaubad (pilt: PMR / MS)

Kokku leiti sõidukist 345 nutitelefoni Redmi märkus 8 64 GB alates Xiaomi, 12 nutikella samalt brändilt, 6 SSD mälukaarti firmalt Kingston ja 4 modemit / ruuterit alates TP link, mille hinnanguline kogusumma on 350 200,00 R $.

Siiani pole politsei paljastanud, kes neid tooteid Douradoselt saab, kuid on olemas võimalus, et neid levitatakse rohkem kui ühele huvitatud osapoolele, kes on ette nähtud müümiseks ilma arveid esitamata nii Internetis kui ka nendega töötavatel kaamelitel. toote tüüp.

Suurenenud salakaubavedu Brasiilias

Seda tüüpi operatsioon pole uus ja seda tehakse tavaliselt Paraguayga piirnevatel aladel (Mato Grosso do Sul ja Paran). Isegi siis on raske nii suurele salakaubaveole vastu pidada: 2019. aastal kaupade arestimine alates salakaubavedu naaberriikidest kasvas eelmise aastaga võrreldes 34%, moodustades konfiskeeritud toodetes kokku 1,2 miljardit dollarit.

Kui varem kasutasid selliseid sõidukeid nagu veoautod ja bussid, on kurjategijad viimastel aastatel üha enam kasutanud sõiduautosid, kus lisaks varastatud autodele või võltsitud numbrimärkidele on üha enam levinud ka rendiautode kasutamine teistes riikides.

See uus taktika on huvitav kahel põhjusel: kuna piirioperatsioonide arv on suurenenud, vähendab kauba jagamine mitmeks sõidukiks salakaubaveo kahju, kui politsei peatab ĂĽhe neist sõidukitest. Lisaks sellele tõmbavad sõiduautod nende toimingute ajal vähem politseinike tähelepanu – ja rendiauto kasutamisel on neil ikkagi eelis, et kogu sõiduki dokumentatsioon on korrastatud, mis muudab nad veelgi kahtlasemaks.

Mi 10 ja Mi 10 Pro on ametlikuks tehtud ja lähipäevil hakatakse neid müüma Hiinas (Foto: avalikustamine)Hiina brändide (nt Xiaomi ja Huawei) saabumine Brasiilias suurendas tarbijate nõudlust nende ettevõtete, mida siin veel ei müüdud, Mi 10 ja Mi 10 Pro seadmete järele (pilt: Xiaomi)

Ja üks salakaubaveo suurenemise eest vastutajaid on tarbijad ise, eriti need, kes otsivad uusi mobiiltelefone. Uuringu kohaselt IDC (maailma turuliidri liider) alles 2019. aasta teises kvartalis (ajavahemik aprillist juunini) kasvas Brasiilias ebaseaduslike nutitelefonide kaubandus 659%, võrreldes 2018. aasta sama perioodiga.

Selle erakorralise kasvu ühe võimaliku põhjuse tõi välja ajaleht So Paulo osariik, ja see on ametlik saabumine Hiina brändimaale Xiaomi ja Huawei, mis suurendab nende brändide üldist tarbijate kokkupuudet (st inimesed, kes tavaliselt nutitelefonide turul värskeid uudiseid ei otsi), mis suurendab nõudlust mõlema seadme järele. Ja kuna siin müüakse ametlikult ainult mõnda nende kaubamärkide mudelit, soojendab see nutitelefonide turgu sisse smugeldatud, suurendades mõlema kaubamärgi potentsiaalsetele tarbijatele tootepakkumisi.

See salakaubavedu tuli välismaalt, ilma et oleks pidanud maksma maks Imporditollimakse nõuab Brasiilia maksuhaldur. Maksudest kõrvalehoidumist peetakse kuriteoks ja see võtab riigikassalt raha, mida saab kasutada avalike teenuste, näiteks hariduse, tervishoiu ja turvalisuse parandamiseks.

Miks mitte osta salakaup?

Lihtne on mõista põhjuseid, mis panevad kedagi nutitelefoni ostma sisse smugeldatudsest lisaks suuremale tootepakkumisele (nagu mainisid Hiina kaubamärgid, kes ei ole kogu kataloogi siin kättesaadavaks teinud), on ka tohutu hinnaerinevus, seda mitte harva, kui riiki saabuvad nutitelefonid salakaubavedu maksab poole sama seadme hinnast, mida müüakse usaldusväärse kaupluse arvega.

Isegi siis on salakauba ostmatajätmise põhjuseid mitu, peamiselt seetõttu, et seda tehes võite seadme igal ajal otsa saada. Selle põhjuseks on asjaolu, et võite seadme osta Piraat, mida selles riigis pole lubatud kasutada, nii et see, kes selle ostab, võib selle igal ajal blokeerida Anatel, ei luba registreerimist ühegi operaatori võrgus ja takistab selle kasutamist helistamiseks või Interneti-ühenduse saamiseks kohtades, kus pole WiFi-d.

Lisaks on ka turbeprobleem: kuna see seade on salakaubavedu, ei läbi see kohustuslikku testi Anatel sertifitseerida selles kasutatavate elektrooniliste komponentide kvaliteeti ja kasutajad riskivad hankida seadmeid tehniliste tõrgetega, mis võivad olla kerged (näiteks näiteks Interneti-ühenduse stabiilse ühenduse puudumine) või piisavalt tõsised (näiteks aku, mis laadimisel plahvatab).

Mobiiltelefon ilma signaalitaSeadmetel, mida Anatel ei ole heaks kiitnud, võib olla pidevaid signaaliprobleeme

Teine salakaubaveo probleem on see, et isegi Brasiilias kinnitatud versiooniga seadmed, mis on ostetud teistes riikides, ei pruugi Brasiilia operaatori 4G sagedusalas korralikult töötada. Sel juhul kannatab seade pidevalt madala signaalitugevuse või isegi täieliku languse tõttu seoses operaatoriga.

Kuna seadet müüdi ebaseaduslikult, ei pääse klientidega seotud probleemidel mitte ainult müüja tagatised (kuna neid seadmeid tavaliselt ametlikes poodides ei müüda), vaid nad ei saa ka tehase garantii, kuna garantii alla kuuluvate seadmete tasuta parandamiseks nõuab tehniline abi tavaliselt ostuarve esitamist.

Seetõttu on oluline olla kahtlane kohtades, kus müüakse elektroonilisi tooteid (näiteks videomänge ja mobiiltelefone) turu keskmisest tunduvalt madalama hinnaga ja alati nõuda arvet ostmise ajal, kuna see annab tarbijatele garantii, et neil on seadme kahjustamise korral vajalik tugi.

Allikas: MidiaMax, O Globo, G1, Linkedin