Mobiiltelefoniteenusega on portugallased rohkem rahul

Aastatel 2011–2012 olid portugallased rohkem rahul mobiiltelefoniteenustega ning neist sai isegi side alamsektor, kus rahulolu määr kõige enam kasvas. Seevastu fikseeritud Interneti-segment oli eelmisel aastal riiklikele kasutajatele kõige vähem meeldiv.

Mobiiltelefoniteenused registreerivad kõigi indeksite kohta registreeritud maksimaalsed hinded, fikseeritud Interneti puhul on minimaalsed negatiivsed variatsioonid.

Tulemused avalikustas täna, 17. juunil, ECSI Portugal – riiklik klientide rahulolu indeks. Isegi avalikustamata väärtusi nii rahulolu taseme kui ka varieerumise astme suhtes võrreldes 2011. aastaga, näitas ECSI avalduses, et ka tasulise televisiooni sektor on portugallaste seas suurenenud.

Teenuse kvaliteeti näidati kui levinumat naudingu põhjust, mis oli loetletud erinevates suhtlussektorites, samas kui kvaliteedi ja hinna suhe ning iga segmendi esitatud kaebuste arv olid seotud atribuutide diskrediteerimise põhjused.

Hind on ka uurimise teise järelduse põhjus. Tavalised Interneti ja mobiilse Interneti abonendid on need, kellel on teenuse pakkujat lihtsam vahetada, kui leidub hinna poolest soodsam pakkumine.

Võrreldes teistes Euroopa riikides registreeritud tulemustega on tasuliste televisioonide segmendi rahulolu Euroopa keskmisest kõrgem, ülejäänud alamsektorites aga rahvusvahelise keskmisega.

Selle uuringu, mis põhines 4245 intervjuul, viisid läbi Portugali kvaliteediinstituut (IPQ), Portugali kvaliteediliit (APQ) ja Universidade Nova de Lisboa (ISEGI-NOVA) kõrgem statistika- ja teabehalduse instituut.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi