Motorola aktsionärid kiitsid ettevõtte mĂĽĂĽgi Google’ile heaks

Motorola aktsionärid kiitsid heaks ettevõtte mĂĽĂĽmise Google’ile, tehingu, mis maksab veebiotsingu hiiglasele hinnanguliselt 12,5 miljardit dollarit, mis vastab 8,8 miljardile eurole.

Enam kui 99 protsenti endise number kahe mobiiltelefonide tootja aktsionäridest nõustub, et otsus anda pikka aega finantsraskustes ettevõte Google’ile ĂĽle oli õige.

Motorola Mobility ostmisega sai Google juurdepääsu laiale patentide ja intellektuaalomandi portfellile, mille Motorola on aastate jooksul välja töötanud ja registreerinud – vara, mis võib tulevikus olla väärtuslik, et kaitsta Androidi operatsioonisĂĽsteemi vastu suunatud rĂĽnnakute eest. Google pärib Motorolalt ĂĽle 17 000 patendi.

Ettevõtete tõeliseks edasiliikumiseks pole Google oodanud rohelist tuld USA konkurentsiametitelt, kes uurivad toimingute potentsiaalset mõju sellel turul.

Esialgu eeldati, et kõik äritegevust ümbritsevad regulatiivsed protseduurid viiakse lõpule sel aastal, mis võimaldab müügi lõpetada 2011. aastal. Siiski on Motorola hiljuti öelnud, et tehing tuleks teha alles 2012. aasta alguses, võttes arvesse reguleerivate asutuste tegevust.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi