Motorola tootejuhid on Moto liini akude tulevikust avalikult rääkinud

Motorola tootejuhid on Moto liini akude tulevikust avalikult rääkinud

Hiljuti kuulus Motorola ettevõtete hulka, kes suudab nutitelefonide kauglaadimise kaudu pakkuda uuenduslikku laadimistehnoloogiat. Siiski näib ettevõte olevat palju huvitatud võimalikult palju lasti pakkumisest võimalikult lühikese aja jooksul. Milline on aga tehase juhtide visioon Moto liiniakude tulevikust? Otsime seda vastust!

AndroidPIT – Milline on Motorola praegune visioon mobiilseadmete kiirlaadimistehnoloogiast?

Renato Arradi – Kui Motorola on alati tegelenud seadmete väljatöötamisega, mis on optimeeritud tõhusaks energiatarbimiseks, on selle akud sellises suuruses, et seadme normaalse igapäevase kasutamise jaoks on õige suuruse, kaalu ja aku kestvus.

Isegi seadme uute funktsioonide, nagu suurem ekraan, juurdepääs andmevõrkudele, GPS, tõhus energiakasutus ja lahendused, mis vähendavad nende tarbimist, vajame suurema võimsusega akut kui mõni aasta tagasi seadmed. See muudab selle seadme laadimise tavalise laadija kasutamisel aeganõudvamaks.

uploadermotorola Moto X 2014-ga tõi Motorola kiirlaadimistehnoloogia. / © ANDROIDPIT

Võttes arvesse, et aku tuleb mingil hetkel uuesti laadida, mõistame, et kasutaja jaoks on parim kogemus see, et seda laaditakse võimalikult kiiresti. Mõeldes sellele, tutvustas Motorola 2014. aastal Moto X 2nd Generation ja Moto Maxx nutitelefonide kaudu TurboPower tehnoloogiat. 2015. aastal tõime kiirema tehnoloogia Moto X Style ja Moto X Force juurde.

AndroidPIT – Kuna Motorola ei ole 2015. aastal uude Moto juhtmeta laadimistehnoloogiat toonud, välja arvatud Moto X Force, on Motorola insenerimeeskonna huvi tehnoloogia järgmise seadme juurde tuua, kuna tootja on Qualcommi kiire laadimise eelkäija?

Renato Arradi – Motorola tõi 2014. aastal traadita laadimistehnoloogia oma Moto Maxxi mudelitele, nutikellale Moto 360 ja hiljuti ka Moto X Force’ile. Kuigi traadita laadimistehnoloogiad pakuvad seadmete juhtmevaba laadimise mugavust, kasutavad nad pikemat laadimisaega. Seetõttu mõistame, et kasutajakogemuse ja kasu seisukohast on olulisem kiirem ja tõhusam laadimine isegi juhtmega laadija kasutamisel.

Kuigi traadita laadimistehnoloogiad pakuvad seadmete juhtmevaba laadimise mugavust, kasutavad nad pikemat laadimisaega

AndroidPIT – Viimasel ajal oleme nutitelefonide laadimise valdkonnas näinud uut tehnoloogiat. Ăśks huvitavamaid on telefoni kauglaadimine. Näide on seade nimega WattUp, mis võimaldab elektrooniliste seadmete kauglaadimist teatud vahemikus (näiteks autos või autos), mille on välja töötanud ettevõte Energous. Kas Motorola insenerid näevad kauglaadimist alternatiivina, mida lähiaastatel oma nutitelefonides kasutada?

Renato Arradi – Kuigi me mõistame, et kauglaadimisel on mugavuse eeliseid, on selle tehnoloogia abil täna eralduv võimsus endiselt väike, mis muudab laadimise aja pikemaks. Seetõttu peame TurboPower-tehnoloogia kasutamist koos mõne mudeli traadita laadimise võimalustega soodsamaks.

turboülelaaduriga mototüüp Motorola sõnul pakub TurboPoweri laadimine tundide kaupa kasutamist mõne minuti jooksul pärast laadimist. / © ANDROIDPIT

Siiski on oluline märkida, et tegelike inimeste probleemide lahendamiseks ja kasutajakogemuse parandamiseks uurime ja jälgime alati tehnoloogia arengut, lisades uusi tehnoloogiaid, kui neil on mõtet.

Selle tehnoloogia abil vabanev võimsus on endiselt väike, mis pikendab laadimisaega

AndroidPIT – Mis on teie arvates nutitelefonide kasutajate jaoks soodsam: absoluutarvudes väga suure akumahutavusega telefon (4000mAh-5000mAh) või mitmesugused laadimisvõimalused ja energiasäästureĹľiimid?

Renato Arradi – Usume, et kasutajate jaoks on kõige olulisem, et seade oleks alati vajaduse korral kasutusvalmis ja seda saab saavutada mitmel viisil. Kuna me pole hoolimata tehnoloogiast alati laadija lähedal, on oluline, et seade oleks piisavalt autonoomne, et see kestaks mõnda aega, mis sobib seda kasutava inimese elustiiliga.

Seetõttu ühendame Motorolas aku tõhususe huvides protsessorite, optimeeritud riist- ja tarkvara kujunduse. Nii lubame tavakasutajal mitte muretseda oma seadme terve päeva kaasas kandmise pärast, vaid muretseda selle pärast ainult enne magamaminekut. Lisaks on meil kõige nõudlikumate kasutajate jaoks suurema autonoomiaga seadmed, mis võimaldavad suuremat autonoomiat, näiteks Moto Maxx, Moto X Play ja Moto X Force.

Nendeks aegadeks, kui on vaja seadme akut laadida … saame aru, et kõige tähtsam on see, et see tehtaks võimalikult kiiresti

Nendeks aegadeks, kui on vaja seadme akut laadida, olgu see siis hädaolukorras või mitte, mõistame, et kõige tähtsam on see, et see tehtaks võimalikult kiiresti. Sel põhjusel käivitasime TurboPower tehnoloogia Moto X-s (2. põlvkond), Moto Maxxis ja X-perekonna 2015. aasta uutel mudelitel (Moto X Play, Moto X Style ja Moto X Force).


Mida te arvate Motorola otsusest jätkata investeerimist kiirematele laadimisviisidele? Kas nõustute Motorola tootejuhtide seisukohtadega?

Aitäh: Renato Arradi.