Mozilla Firefox saab flatpakis beetaversiooni

Mozilla Firefoxi brauser on olnud kasutusel viimased aastad, üllatades tõeliselt lahedate uudistega ja kajastame seda siin blogis.

Nüüd näib, et uusi uudiseid on tulemas. Meie partner, RenOS, kanalilt fastOS, postitas meie foorumisse bugzilla linkidega teema, öeldes, et Mozilla insenerid pakuvad juba Firefoxi brauseri beetaversiooni.

See bugzilla teema on olnud avatud 2 aastat ja saab pidevalt värskendusi brauseri Flatpak oleku kohta. Kuni insener Mihai Tabara avaldas täna, 9. veebruaril 2020 kommentaari, et Firefoxi meeskonnal on õnnestunud luua Flatpaki versioon ja see avaldada Flathubi beetakanalis.

Vaikimisi on sellel lubatud mitu olulist koodekit, näiteks:

  • H.264;
  • WebM koos VP8 ja VP9 toega;
  • MP3 ja AAC toetatud;
  • WebM koos Vorbise ja Opuse toega;

Lisaks DRM-i lubamisele hõlbustab see mitmete teenuste, näiteks Netflixi, Amazon Video, Twitchi, YouTube’i jt rakendamist.

Ka Mihai Tabara sõnul jätkavad nad selle kallal Firefox 75 beetaversiooniga “lollakas” töötamist ja soovivad selle võimalikult kiiresti Flathub Stable’i kanalil kättesaadavaks teha, nii et sellel oleks Flathubi installi kasutajaliidese liides.

Kuidas beetaversiooni installida

Kui soovite beetatesti teha, saate seda teha kahel viisil. Esimene on selle lingi kaudu https://flathub.org/beta-repo/appstream/org.mozilla.firefox.flatpakref, mis sõltuvalt teie levitamisest avab sellele juurdepääsul installimeetodi, mis toimub tavaliselt tarkvarapoe kaudu. Teine on terminalis järgmise käsu kaudu:

flatpak install --user https://flathub.org/beta-repo/appstream/org.mozilla.firefox.flatpakref

Ootan teid järgmise korrani, külastage meie foorumit Diolinux Plus ja kallistage.