Mozilla tunnistab suurt protsessori kasutamist Firefoxi lehtede laadimisel

Mozilla tunnistab suurt protsessori kasutamist Firefoxi lehtede laadimisel

Firefoxi käbid (varjudega)Tõenäoliselt Firefoxi suurim probleem, ehkki ma arvan, et Rafael ei ĂĽtle oma peamiste konkurentidega võrreldes sama asja või lihtsalt suurt protsessori kasutamist nii Mac OS X kui ka Windows puhul. Seda tunnistab Mozilla ametlikult ja vastavalt CNET-i uudised, kipub tekitama ĂĽha rohkem probleeme, kuna kõnealune riistvara on piiratum – midagi, mida on hõlpsasti näha MacBooks Airis (ja minu arvates isegi valgetes) ja Mac minis.

See kõrge CPU tarbimistegur kipub kasutajalt varieeruma, kuid nagu Mozilla tugiartiklis selgitab, on see lehe laadimise ja töötlemise ajal kõigile hõlpsasti nähtav. Tavalisel kasutajal on tavaliselt 6–12 neist avatud, olenemata sellest, kas nad asuvad vahekaartides või akendes – Firefoxi puhul võib see tekitada probleeme, mis võivad tekkida päeva jooksul, eriti masina tekitatud aeglase liidese või kuumuse tõttu, järelikult kĂĽlm. fännide poolt.

Võrreldes Safariga võib Mozilla brauser tarbida 4–15 korda rohkem protsessorit ja kui ülikerged masinad või vähese arvutusvõimsusega õnnestub, võib selle kasutamine igapäevaseks navigeerimiseks muutuda üha keerukamaks. Mõned piirkonnad võivad olla teistest konkurentidest raskemad, sealhulgas pistikprogrammid (nt Flash Player, mis on Safaris palju kergem), JavaScript (JavaScripti abil (seda tuntakse hõlpsalt mõne minuti jooksul Google Wave'is veetes) ja laiendused üldiselt, millele tavaliselt ehitatakse vähe tähelepanu jõudluse ja stabiilsuse tagamiseks.

Firefoxi versioon 3.6, mille on välja töötanud Mozilla, üritab seda suurt protsessori tarbimist kompenseerida, muutes kasutaja suheldes selle funktsioonidega kiiremaks ning muutes ka plugina ja laienduse käitumise aspekte. Ettevõtte üks oma brauseris kõige rohkem avalikustatud funktsioone on aga Open Video loomuliku toetamine, kõige suurem kalduvus suurendada protsessori kasutamist ja mootori temperatuuri ning kõige vähem, mida selles valdkonnas teha saab, kui seda pole. Selle videoformaadi algne riistvaraline kiirendus.

Nagu ma ütlesin, on protsessori probleemidele tähelepanu pööramine Firefoxi kasutamisel kasutajate vahel väga erinev: mitte kõik ei tunne end halvasti, kuid mitte kõik ei saa seda heal viisil kasutada. Väike Mozilla saab selles valdkonnas hakkama, et anda näpunäiteid, mis aitavad meil Interneti-sirvimisel ressursitarbimist vähendada. Kõigil, kes kogevad seda probleemi Macis pidevalt, võib olla soovitatav otsida kergemat brauserit, näiteks Safari.