IGRE

MPEG loob uue videostandardi

Mõne praegu kasutusel oleva peamise digitaalse heli- ja videovormingu eest vastutav ĂĽksus Motion Picture Experts Group (MPEG) töötab välja uue videovormingu, mis lubab asendada praegu enimkasutatava koodeki – H.264 – esimeste seadmete saabumisega. kavandatud 2013. aastaks.

Juulis kiitis rühm heaks uue vormingu mustandi, millest enimkasutatav nimi on H.265, mida nimetatakse ka kõrgefektiivseks videokodeeringuks. MPEG-i ametnike sõnul kahekordistab uus formaat eelmise efektiivsust, võimaldades luua kõrgema kvaliteediga ja eraldusvõimega faile, mis võtavad vähem ruumi.

Uue tihendusformaadi ĂĽksikasjad on teada kontserni kuuluva ettevõtte Ericssoni veebisaidil avaldatud avaldusest. Dokumendis on kirjas, et “uue pakkimisvormingu kättesaadavus, mis vähendab edastamiseks vajalikku ribalaiust, sillutab Interneti-teenuse pakkujatele teed praeguse spektri abil rohkemate videoteenuste levitamiseks”.

Ericssoni sõnul moodustab videosisu suure osa arvutivõrkudes edastatud andmetest ja moodustab 2015. aastal hinnanguliselt umbes 90% kogu liiklusest. „Tööstus tunneb selles vormingus suurt huvi, nii et see tähendab, et saame selle poolitada. bitikiirus failis ja säilitab sama visuaalse kvaliteedi või kahekordistab sama ribalaiusega telekanalite arvu, ”selgitab Ericssoni uurimistöö visuaaltehnoloogia juht Per Fröjdh.

MPEG ennustab, et algselt kasutatakse uut vormingut mobiilseadmetes 2013. aasta alguses kas kohaliku video taasesitamiseks või kaugseireks voogesitusreĹľiimis. Per Fröjdh ĂĽtles, et H.265 kasutamine televisiooniteenustes “hoogustub”, kuid mobiilseadmetes kasutuselevõtt on “väga kiire”.

Siiani on H.264 turul enim kasutatav videotihenduse formaat, mis integreerib Blu-ray-plaatide spetsifikatsioone, video voogedastusteenuseid nagu Vimeo ja YouTube, integreerib Flashi ja Silverlighti tehnoloogia ning näiteks DVB-T Broadcast.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH