MSIX, Microsofti uus formaat, mis ĂĽhildub Linuxiga

Eelmise aasta märtsis (2018) teatas Microsoft arendajapäeval oma uusimat tüüpi pakendiprogrammi MSIX. Esmalt muudab uus pakett lihtsaks arendajate elu, kes soovivad oma programme Microsofti poodi saata, kuid rongipõrandal on võimalik, et see jõuab ka teistele platvormidele, näiteks Linuxile.

Microsofti sõnul võimaldab uus formaat selliste ressursside paremat kasutuselevõttu Win32, WPF ja Winform. Arendajate korduvad kaebused. MSIX SDK on nüüd saadaval ametlikus Microsoft GitHubis ja saate seda kontrollida selle lingi kaudu.

SEE MSIX see töötab konteineritehnoloogiatega, näiteks Snap ja Flatpak, nii et see on ülejäänud süsteemist eraldatud, võimaldades programme värskendada või eemaldada, mõjutamata ülejäänud süsteemi.

Meeldib SDK käepärast saavad arendajad oma rakendusi levitada kõigile platvormidele ja mitte ainult sellest sõltuda MicrosoftPood. Praegu on Windowsis 3 (kolme) peamist failivormingut: EXE, AppX See on MSI. Levitamisvõimalustega väljaspool Microsofti poodi suudavad arendajad oma tooted ühildada iOS, macOS, Android ja Linux ja isegi Windowsi vanemate versioonidega. Allolevas videos selgitavad nad paremini, kuidas see töötab

Nagu näeme, kasutatakse protsessis konteinereid, sama tehnoloogiat, mida kasutatakse kuulsates Snapsides ja Flatpaksides, mida juhivad Canonical (Ubuntu) ja IBM / Red Hat (Fedora, Red Hat Enterprise), mida nüüd rakendavad ka teised tööstushiiglased Microsoft.

Me ei saa välistada, et lähitulevikus jõuavad Microsofti tooted “pingviiniplaneetile” seda vormingut kasutades, näiteks Office. Või isegi brauseri Edge uus versioon, kuna see tuleb Chromiumi mootoriga.

Mida arvate uudsusest? Järgmine!


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.