MU projekti esitas Microsoft, avatud lähtekoodiga UEFI

Microsoft tegi Windowsi ajaveebi kaudu teadaande “Project MU”, mis on EDK II projekti TianoCore kohandamine UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) jaoks, muutes selle avatud lähtekoodiks, mida ettevõte kasutab seadmetes ja “Surface” Hyper-V uusimas versioonis. Uudised kuulutati välja 40 minutit pärast 2018. aasta teist poolt, täpsemalt 19. detsembril.

Liikmesriigid hakkasid rakendama Projekt SINU Windowsi uusima versiooniga, seega on sellel lõpptoote jaoks parem skaleeritavus. Ettevõtte sõnul on manöövritest kasu serverile, Interneti-esemele, arvutile või kõigile, kes soovivad Project MU-d kasutada.

Avalduses öeldakse ka, et see ei ole kõrvalprojekt, peegel, kloon ega muu selline ning seda kasutatakse Microsofti “esimese astme” toodetes ja seda säilitatakse Microsofti toodete voo jätkamiseks ja võimaldamiseks.

Nad seadsid ka esimese etapi peamised eesmärgid, nimelt:

– jagage aktiivselt tööriistakoodi, et kĂĽsida tagasisidet ja meelitada partnereid koostööle, nagu igas avatud lähtekoodiga projektis;

– edendada, evangeliseerida ja toetada muutusi tööstuses koostöökeskkonnaks, et saaksime kõik tooteid ehitada ja hooldada madalamate kulude ja kõrgema kvaliteediga;

Kus see Microsoft on?

Teates toodi välja kaks huvitavat punkti: nad soovisid hõlbustada ja standardiseerida partnerite rakendamist ning murda nii mõnedki „tõkked”. See on tõlgitud järgmisesse avaldusse:

„Mu-projekt pĂĽĂĽab lahendada ka keerukaid ärisuhteid ja õiguslikke väljakutseid, millega meie partnerid täna silmitsi seisavad. Enamiku toodete ehitamiseks on sageli vaja nii suletud lähtekoodiga varasid kui ka tavapäraseid avatud lähtekoodiga varasid. Hajutatud ehitisĂĽsteemid ja mitmed hoidlate kujundused võimaldavad tootemeeskondadel hoida koodi eraldi ja lingitud algallikaga, austades juriidilisi ja ärilisi piire. “

Ja muud punktid on:

„Tänapäeva avatud lähtekoodiga projektid, kuigi need on väga väärtuslikud, on suhtlemiseks väga ressursimahukad. See hõõrdumine võib tõsta suurettevõtted sektorist välja, vältides avalikku suhtlemist ja seega ĂĽhiskonna ĂĽldist väärtust alandades. Avatud lähtekoodiga projektide kaasaegne ajastu on selle hõõrdumise vähendamiseks lisanud uusi tööriistu ja protseduure ning meie eesmärk on neid tööriistu ära kasutada. GitHub pakub probleemide jälgimist, tõmbetaotlusi, värava genereerimist, veebipõhist koodide ĂĽlevaatamist, jälgimist / vajalikkust ja CI / CD-d (pidev koostamine ja testimine). Usume, et selle automatiseerimise ja töövoogude abil ja laiendades saame vähendada hõõrdumist ja edendada kõigi töötajate jaoks turvalist töökohta. “

Lisaks on Microsoft kommenteerinud soovi tuua FaaS (püsivara-teenusena) avatud lähtekoodiga maailma ja tuua mõned funktsioonid, nagu need on loetletud:

– optimeeritud pĂĽsistruktuuri kui teenuse koodistruktuur ja arendusprotsess;

– ekraaniklaviatuur;

– UEFI konfiguratsioonide turvaline haldamine;

– Suurem turvalisus, eemaldades tarbetu pärandkoodi, mis on tuntud kui rĂĽnnakupinna vähendamine;

– suure jõudlusega käivitamine;

– näited kaasaegsetest BIOS-i menĂĽĂĽdest;

– Paljud testid ja tööriistad UEFI kvaliteedi analĂĽĂĽsimiseks ja optimeerimiseks jne

See oleks eriti hea neile, kellel on sülearvutid või lauaarvutid, kus tootjate käivitus on kõik kohandatud ja Linuxi mõningate standardsete või ühilduvuspiirangute tõttu ei toonud seda platvormile, kuid Project MU-ga saab seda kohandada ja sellest loobuda. saada takistuseks süsteemi avatud kasutamisele, mida kasutajad soovivad lihtsamalt ja tõhusamalt, kuna see standardiseeritakse.

Kui soovite teada saada rohkem teadaannete ja projektide kohta, pääsete juurde Microsofti ajaveebile ja Project MU veebisaidile.

Loodan, et näeme varsti ja kallistate.