Multitegumtöötlusel võib olla aju negatiivne mõju

Multitegumtöötlusel võib olla aju negatiivne mõju

Suurbritannia Sussexi ülikooli uuringud uurisid 75 vabatahtlikku ja leidsid, et kognitiivse ja emotsionaalse funktsiooni (cingulate cortex) kontrollimise eest vastutava ajupiirkonna vähenenud tiheduse ja samaaegsete ülesannete arvu vahel on otsene seos.

Uuringu autorid rõhutavad, et selles valdkonnas on vaja teadusuuringuid tugevdada, et teha kindlaks lõplikud järeldused ja mõista, kas nende kahe teguri vahel on tegelikult põhjuslik seos.

See pole esimene uuring, mis jätab aimduse mõjust aju liigse teabe tarbimisele. Teised uuringud on näidanud, et teabe liigne tarbimine võib olla vastutav emotsionaalse stressi eest, nagu ärevus ja depressioon, puudujäägid või tähelepanu kontsentreerumine.

See on aga esimene võimalik töö otseseks seoseks suure hulga teabe tarbimise ja aju struktuuri muutuste vahel, rõhutab uuringust teatanud The Observer.

Selle uuringu vabatahtlikud valiti välja pärast meedia tarbimisharjumuste kohta vastamist küsimustiku kaudu, mis võimaldas neil koguda andmeid arvutite, nutitelefonide, tahvelarvutite ja muude vidinate kasutamise kohta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi