contador gratis Skip to content

Must reede 2019: kõik, mida peate teadma, et ohutult osta | E-kaubandus

Ebatavalised tooted õnnestuvad mustal reedel; vaata nimekirja | E-kaubandus

Must reede 2019 toimub järgmisel reedel (29) paljude tulusate pakkumistega. Siiski peate olema väga ettevaatlik, et mitte käituda tõukega ja osta esimesest poest, mis pakub toodet, millel on näiliselt tagasivõtmatu allahindlus. Selle põhjuseks on asjaolu, et võrgutarbijate mahu suurenemisega on tavalised reklaamid võltssoodustustega või isegi pahatahtlikud veebisaidid, mis varastavad kasutaja finantsandmeid.

LOE: Must reede: 8 näpunäidet, mis näevad tõeliselt odavat

Et mitte ebasoodsasse olukorda sattuda, peavad tarbijad end ümbritsema rea ​​ettevaatusabinõudega, näiteks kontrollima veebisaidi turvalisust, uurima kaupluse mainet ning jälgima toote hinnakujundust, saatmist ja toote tagastamist. Mõelge sellele TechTudo on eraldanud kaheksa näpunäidet, mida peate teadma, et ohutult ostmist teha mustal reedel 2019, mis on kavandatud 29. novembriks. Kuid enne seda on oluline teada levinumaid pettusi, mida sellel kuupäeval rakendati.

Must reede 2019: vaadake, kuidas ostuürituste ajal pettusi vältida Foto: Lvia Dmaso / TechTudoMust reede 2019: vaadake, kuidas ostuürituste ajal pettusi vältida Foto: Lvia Dmaso / TechTudo

Must reede 2019: vaadake, kuidas ostuürituste ajal pettusi vältida Foto: Lvia Dmaso / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Mõista mustal reedel levinumaid pettusi

Pettused ja eksitavad reklaamid olid reedel tehtud reklaamide ajal nii levinud, et sündmuse hüüdnimi oli "Must pettus". Sel juhul on tarbijate seas üks suuremaid umbusalduse põhjustajaid nn topelthind, kui ettevõte kuulutab välja 50-protsendise allahindluse toodetele, mille väärtus on varem kahekordistunud. Teisisõnu, pakkumine pole reaalne ja klient maksab lõpuks toote eest tavahinna.

Veel üks petuskeem, mida mustal reedel väga sageli rakendatakse, tõstab virtuaalsetele korvidesse lisamisel toodete hindu. Niisiis, näiteks 45 R RL-i väärtuses reklaamitava üksuse väärtus võib tõusta 60 R-ni, kui see lisatakse ostunimekirja.

Kurjategijate jaoks on seevastu kõige sagedamini esinevad pettused andmepüügikampaaniad. Turvaettevõtte Kaspersky teatel neljakordistus seda tüüpi rünnakud musta reede perioodil. Pettuste võltsijad on tavalised võltsinud kuulsaid e-kaubanduse lehti, kopeerides paigutusi, reklaamkatalooge ja klienditeeninduskanaleid, et varastada klientidelt krediitkaardiandmeid. Petturlikke linke saadetakse tavaliselt uudiskirjadest, SMS-sõnumitest ja sotsiaalvõrgustike kaudu, näiteks WhatsApp.

Lisaks tegid mõned kurjategijad ürituse ajal kaupluse väga odavate toodetega ja makse tehti ainult pangašeki või pangaülekandega. Omal ajal arvas tarbija, et kasutab ära ahvatlevaid pakkumisi, ostab, teeb makseid ja ei saa kunagi toodet. Kui ta kaebas, oli sait kadunud, selgitas veebipoodide pettustevastase ettevõtte Konduto asutaja Tom Canabarro.

Konduto uuringu kohaselt olid Musta reede 2018 ajal kõige suuremate pettusekatsetega segmendid elektroelektroonika (11,21%), kodukaunistamine (2,89%), sport / vaba aeg (2, 80%), Autopeas (1,93%) ja turism (1,89%). Uuring näitas ka, et 1,43% eelmise aasta 22. (neljapäev) ja 25. november (pühapäev) vahel tehtud ostudest tehti kloonitud krediitkaartidega.

Pettuste vältimiseks pean näiteks pöörama tähelepanu teabe talletamisele, tagama ettevõtte turvalisuse ja jälgima hindu, tagama, et see oleks õige pakkumine. Seda silmas pidades on TechTudo koostanud nimekirja kõigest, mida peate teadma, et mustal reedel turvaliselt osta. Seega garanteerite parima allahindluse, olete kindel, et toode saabub ning te ei kannata kurjategijate pettuste ja väljapressimiste riski.

1. Jälgige hindu ette, et näha, milline on tegelik pakkumine

Hinnavõrdlus aitab säästa oste 2019. aasta mustal reedel. Foto: Marvin Costa / TechTudoHinnavõrdlus aitab säästa oste 2019. aasta mustal reedel. Foto: Marvin Costa / TechTudo

Hinnavõrdlus aitab säästa oste 2019. aasta mustal reedel. Foto: Marvin Costa / TechTudo

Esiteks peate esmalt tegema hinnaotsingu, et näha, kas pakutav allahindlus on reaalne. Reclame Aqui korraldatud uuringu kohaselt teavad 64,6% Brasiilia tarbijatest seda ja on hakanud arvutama praegu poes makstavat väärtust, et hiljem pakkumisi ja oste võrrelda. Sellisena on võimalik vältida sattumist reklaamikampaaniatesse, mille hind on tegelikult pooleldi topelt. Kasutage hinnavõrdlusi, näiteks võrrelge näiteks TechTudo, Zoom ja Promobit; sooduskupongide lisamine ja päris musta reede laienduste installimine on ka üks tavadest, mis aitab mustal reedel 2019 raha kokku hoida.

2. Kontrollige veebisaidi turvalisust

Internetis sisseoste tegevate inimeste üldine mure on nende isiku- ja finantsandmete varastamine. Sellistel kuupäevadel nagu must reede, kui on suur tarbijate voog, on väga tavaline, et võltsitud linke võetakse vastu WhatsApi, SMS-i ja sotsiaalsete võrgustike kaudu, on oluline tagada, et sait oleks tõeline ja mitte osa andmepüügikampaaniast.

Otsige turvaliste saitide tagamiseks HTTPS-i akronĂĽĂĽmidega tabalukke.Foto: Filipe Garrett / TechTudoOtsige turvaliste saitide tagamiseks HTTPS-i akronĂĽĂĽmidega tabalukke.Foto: Filipe Garrett / TechTudo

Otsige turvaliste saitide tagamiseks HTTPS-i akronĂĽĂĽmidega tabalukke.Foto: Filipe Garrett / TechTudo

Poe autentsuse kontrollimiseks vaadake kõigepealt veebisaidi URL-i, mis peab olema õigesti kirjutatud. Üldiselt registreerivad kurjategijad võltsiaadresse väikeste kirjaviisidega (näiteks submariino.com.br asemel submarino.com.br), mis pole alati esmapilgul nähtavad ja hoolimatuma pilgu saamiseks.

Kui teil on kahtlusi, minge veebisaidile, sisestades URL otse aadressiribale. Seejärel otsige aadressiribalt tabaluku ikooni koos HTTPS-i akronüümiga. HTTPS on turvalise hüperteksti edastusprotokolli lühend. See näitab, et veebisaidi ja arvuti või mobiiltelefoni vaheline side on krüptitud, mis suurendab andmete turvalisust. Pange tähele, kas HTTPS on ka kassas. Kui ei, siis ärge sisestage oma isiklikke ja rahalisi andmeid.

3. Kontrollige CNRS-i kauplust IRS-i veebisaidil

CNPJ-s registreerimise ja staatuse tõend avaldatakse IRS-i veebisaidil Foto: Reproduo / Rodrigo FernandesCNPJ-s registreerimise ja staatuse tõend avaldatakse IRS-i veebisaidil Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

CNPJ-s registreerimise ja staatuse tõend avaldatakse IRS-i veebisaidil Foto: Reproduo / Rodrigo Fernandes

IRS võimaldab teil tutvuda CNPJ veebis registreerimise olekuga. Lihtsalt minge saidile ja otsige huvipakkuvast poest CNPJ-d. Kui e-kaubanduse registreerimise olukord on tühistatud või passiivne, ärge ostke, isegi kui selge pakkumine on väga kasumlik. Kasutage ära ja kontrollige ka ettevõtte poolt lubatud teenuseid.

4. Kontrollige Proconi musta nimekirja

Veel üks viis veebipoe usaldusväärsuse kontrollimiseks ja kuulsast "Mustast pettusest" eemale hoidmiseks tutvuge kahtlaste Procon-SP saitide loendiga. Agentuur on loetellu kantud poodidest tarbijate kaebuste tõttu teatanud. Dokumendile (Sistemas.procon.sp.gov.br/evitesite/list/evitesites.php) juurdepääsu saamiseks vajutage otsingukasti avamiseks klaviatuuril Ctrl + F ja tippige poe nimi, et näha, kas see kuulub loendisse. Teine viis selle kontrollimiseks on installida laiendus Canbuy, mis kasutab Procon-SP andmebaasi, et teada saada, kas teie külastatud sait on ohutu.

5. Leidke kaupluse maine saidil Reclame Aqui e Consumidor.gov.br

Nõuded aitavad siin hinnata veebipoodide mainet.Foto: Gabrielle Lancellotti / TechTudoNõuded aitavad siin hinnata veebipoodide mainet.Foto: Gabrielle Lancellotti / TechTudo

Nõuded aitavad siin hinnata veebipoodide mainet.Foto: Gabrielle Lancellotti / TechTudo

Enne ostmist on oluline ka kontrollida, kuidas Reclame Aquis ettevõtet hinnatakse. Veebisait registreerib tarbijate kaebusi ja võimaldab teil jälgida kaupluste kaebustele reageerimist. Otsige nime järgi ja vaadake e-kaubanduse märkmeid ja märkmeid. Teiste ostjate kogemus aitab kindlasti mõista, kas sait on usaldusväärne või mitte.

Teine vahend mustal reedel lõksude vältimiseks on föderaalvalitsuse loodud platvorm Consumidor.gov.br, mis aitab tarbijatel lahendada probleeme füüsiliste ja veebipoodide ostudega. Ettevõtte otsimine nime ja teiste kliendiaruannete analüüsi järgi, samuti teave, näiteks indeksilahendused ja teenustega rahulolu.

6. Jälgige hinda, saatmis- ja tagasiteavet

Teave toote hinna kohta tuleb esitada selgelt, ilma et tarbijad peaksid seda veebisaidilt otsima ja kahtlemata kindlaksmääratud väärtust looma. Procon-RJ näitab, et virtuaalsed kauplused peavad alati näitama nähtavaid hindu ja ajavahemikke (kui selline võimalus on olemas), samuti osamakse summat. Lisaks rahastamisele makstavale kogusummale tuleb tarbijaid teavitada ka intressimääradest, kindlustusest, saatmiskuludest ja muudest tasudest või lisadest.

Enne mustal reedel 2019 ostmist pöörake tähelepanu hinnale, saatmis- ja tagastamisinfole. Foto: Pond5Enne mustal reedel 2019 ostmist pöörake tähelepanu hinnale, saatmis- ja tagastamisinfole. Foto: Pond5

Enne mustal reedel 2019 ostmist pöörake tähelepanu hinnale, saatmis- ja tagastamisinfole. Foto: Pond5

Samuti on oluline märkida, et vastavalt e-kaubanduse seadusele (7.962 / 13) peab iga pood sisaldama teavet vahetus- ja tagasisaatmispoliitikate kohta. Pikamaaostuna on tarbijad toote kvaliteedis sageli pettunud või saavad aru, et vastuvõetud kaubad ei vasta nende vajadustele. Sellistel juhtudel peab ostja teadma, milliseid juhiseid järgida.

Üldiselt keskenduvad kauplused ühe lingi vahetus- ja tagastamispoliitikale, kuid selle võib leida ka tootekirjelduse lehelt. Otsige seda teavet ja kui te ei leia seda, ärge usaldage seda saiti.

7. Salvestage prinditud lehe ekraan

Procon-RJ soovitab tarbijatel teha ekraanipilte kogu veebisaidi kaudu toimuvast suhtlusest ning salvestada piltidena bülletäänide ja muude tooteid pakkuvate reklaamide kohta, samuti e-kirju tellimuste ja maksekinnitustega. vajadusel garantii kaevata täitmata pakkumiste või muude kauplusega seotud probleemide üle. Pärast ostmist pidage meeles ka arve ja tarnetõendi nõudmist.

8. Nautige õigust kahetseda

Tarbijakaitseseadustiku artikli 49 kohaselt on interneti, telefoni, ukse-ukse müügi või kataloogide kaudu ostude puhul seitsmepäevane taganemisperiood, mis arvutatakse toodete ostmisest või vastuvõtmisest. Kui ostja saab aru, et teeb halva tehingu, on kauba kvaliteedis pettunud või leiab isegi parema pakkumise, võib ta äratada õiguse toote tagastamist kahetseda ja raha tagasi saada. Väärib märkimist, et ostu tühistamise põhjust pole vaja näidata.

Must reede: milline on parim sait kodutehnika ostmiseks? Arvamused TechTudo foorumis.

Mobiiltelefonid ja nutitelerid madala hinnaga? Siit saate teada, kuidas nautida musta reedet

Mobiiltelefonid ja nutitelerid madala hinnaga? Siit saate teada, kuidas nautida musta reedet