Mustal reedel juhivad veebiostu iPad ja iPhone

Mustal reedel juhivad veebiostu iPad ja iPhone

Veebipood traditsioonilisel mustal reedel – mis vastab Ameerika Ăśhendriikides tänupĂĽhadele järgnenud reedele – ĂĽletas tänavu miljard dollarit, kasvades eelmise aasta sama perioodiga enam kui 25%. Numbrid pärinevad ComScore’ist, kuid ka IBM tegi matemaatikat ja näitas, et allahindlusperioodil olid kõige rohkem entusiasmi mobiilseadmete kasutajad.

Digital Analyticsi võrdlusuuringu analüüsi kohaselt domineerivad tänupühal ja mustal reedel (23. novembril) veebiostude tegemisel iPad ja iPhone. Mobiilseadmetega tehtud ostude arv kasvas, 24% kasutajatest kasutas jaemüüjate veebisaitidele juurdepääsemiseks nutitelefoni või tahvelarvutit, mis on 13,4% suurem kui 2011. aastal.

Alltoodud diagramm näitab ostude arengut reaalajas, võrreldes 2010., 2011. ja 2012. aastat.

Pildi nimi

IPad tekitab rohkem liiklust kui ĂĽkski teine ​​tahvelarvuti või nutitelefon, moodustades ligi 10% kõigist veebiostudest. See järgib iPhone’i 8,7% ja Androidi 5,5%.

Pildi nimi

Uuring näitab ka, et suhtlusvõrgustikes, nimelt Facebookis, Twitteris, LinkedInis ja YouTube’is olevad viited tekitasid mustal reedel 0,34% ostudest, mis on väiksem arv kui 2011. aastal registreeriti.

Kõige enam otsitud kategoorias kasvas müük 28% ehk kodutoodetes, kus kasv oli märkimisväärsem.

Pildi nimi

Vaadake IBMi koostatud infograafikat või täielikku aruannet siin.

ComScore’i andmetel kĂĽlastas mustal reedel veebipoode 57 miljonit ameeriklast, kulutades ostudeks ĂĽle miljardi dollari, mis on kõigi aegade suurim maht. Pidulikul hooajal kulutati veebis ĂĽle 13,7 miljardi dollari, arvutas ettevõte.

Amazon on külastajate eelistustes esikohal, järgnevad Walmart ja Best Buy. Kõige kiiremini kasvavad tootekategooriad on digitaalsed ostud ja veebitellimused, mis vastavad e-raamatute, muusika- ja videosisu valdkondadele.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees