Muuda linna või riiki: 90% IT-tehnikutest on saadaval uue suuna jaoks

Muuda linna või riiki: 90% IT-tehnikutest on saadaval uue suuna jaoks

Barómetro analüüsib Portugali infotehnoloogia turgu ja paljastab aasta trendid, karjääriväljavaated ja palgamäärad piirkondades, kus töötus on nullilähedane ja kus kvalifitseeritud spetsialiste napib. Nõustamine (26,9%), pangandus / kindlustus (17,1%) ja tööstus (16,4%) on valdkonnad, mis otsivad valdavalt infotehnoloogiale spetsialiseerunud spetsialiste.

Konsultandid tõid selles uuringus välja, et värbamisprotsessis väärtustavad IT-ametikohtadele kandideerijad palgapakkumist, karjääri kujundamise ja funktsioonide määratlust ning vastutust rohkem kui juurdepääsu koolitusele ja oskuste arendamisele või ettevõtte suurust ja mainet.

Läbiviidud uuringu kohaselt näitas 90,5% vastanutest, et neil on uue projekti raames liikumiseks vaba aega, ja 52,4% nõustuks kolimisega, mis tugevdab selles valdkonnas rõhutatud liikuvuse mõistet, mis osutub ettevõtete jaoks väga oluliseks .

„Liikuvusest on saanud pigem nõue kui ametialane ambitsioon […] Kriis on sundinud riiklikke ettevõtteid uusi turge otsima ja selle väljakutse mõju avaldub kasvavas vajaduses ja nõudluses rahvusvahelise kogemusega spetsialistide järele. ”, Selgitas Inês Correia, Michael Michael Infotehnoloogia konsultant Portos.

Uuringus mõõdetakse ka usalduse taset – 87% professionaalidest usuvad turu positiivsesse arengusse ja 61,7% näitavad, et nad on ametialaselt motiveeritud.

Karjääri areng on aga spetsialistide silmis, kes näitavad üles huvi funktsioonide täitmise vastu nõustamise (46,5%), Interneti / digitaalse (34,9%), tööstuse (34,5%) ja panganduse / kindlustuse (31,3) valdkonnas. %).

Michae Page teeb IT-baromeetris ka vastajate palgataseme arvestuse. 44,7% teenib aastas vahemikus 35–55 tuhat eurot ja 25,8% üle 55 tuhande euro.

Võime hoida parimaid spetsialiste on ettevõtete jaoks väljakutse, kuna nõudlus suureneb ja pakkumine ei hoia sammu. Samuti tuleb arvestada asjaoluga, et rahvusvaheline nõudlus viib ressursside raiskamiseni. “Meie IT-insenerid on väga tublid ja neid tunnustatakse ĂĽha enam kogu maailmas,” selgitas Tomás Moniz, Aafrika Interneti-grupi Porto tehnikakeskuse personalijuht.