MWC14: Alcatel-Lucenti panus virtualiseerimisele ja liitlaseks Intel

Partnerlus maailma protsessorite liidriga on Alcatel-Lucenti üks suuremaid uudiseid hiljuti Barcelonas toimuva Mobile World Congressi 2014. aasta väljaandes. Ettevõtted on ühendanud jõud, et toetada telekommunikatsioonioperaatoreid teenuste ja rakenduste virtualiseerimisel, mis on uuel arhitektuuril põhinev ümberkujundamine, mis lubab tugevat mõju aeg turule viia, kuid on seotud ka nende klientidele pakutavate lahenduste usaldusväärsusega.

Partnerlus Inteliga on suunatud kolmele peamisele Alcatel-Lucenti lahenduste valdkonnale, milles ettevõte ühineb oma teadustööga: raadiosidevõrkude virtualiseerimine; pilveplatvorm; ja kõrgtehnoloogiline töötlus täiustatud IP / MPLS-platvormide jaoks.

Kahe ettevõtte vaheline leping toetab eelmisel nädalal ettevõtte esitatud pilvlahenduste portfelli, mis on suunatud kolmele valdkonnale ja mis moodustavad Alcatel-Lucenti teise põlvkonna NFV (Network Functions Virtualization) platvormi CloudBand 2.0. Kolm valdkonda, mida tootja soovitab virtualiseerida, hõlmavad EPC – Evolved Packet Core; IMS – IP multimeedia alamsĂĽsteem; ja RAN – raadiosidevõrk.

Intel ja Alcatel-Lucent on säilitanud umbes kahe aasta pikkuse koostöö, mida on nüüd süvendatud, et toetada Alcatel-Lucenti uut pühendumust, mis pakub välja spetsiaalse telekommunikatsioonioperaatori ja pilve liikumise, mida praegu hallatakse sisemiselt suure ressursikulu ja kõrge paindlikkusega madal vastusena äkilistele muutustele. Praegu teenuseid ja rakendusi haldava infrastruktuuri kasutamine on Dor Skuleri sõnul umbes 20% ja virtualiseerimisel on otsene mõju seda tüüpi kulude optimeerimisele.

“See on täiesti uus arhitektuur,” väidab Dor Skuler, kes vastutab CloudBandi äriĂĽksuse eest. Tootjad väidavad, et virtualiseerimine on tee võrguressursside tõhusamaks kasutamiseks, hõlbustades teenuste piisavat jaotamist vastavalt kasutaja vajadustele.

Alactel-Lucent on selles valdkonnas töötanud alates 2011. aastast ning garanteerib, et on esimene tööstuses investeerinud selle virtualiseerimistehnoloogia arendamisse, mis tähistab tänavu panust rohkemate ĂĽritusel osalevate võrgulahenduste pakkujate hulka. Ettevõte väidab, et see võib olla võimalus kehtestada turul paradigma muutus ning investeerida avatud standarditesse ja tehnoloogiasse – lähenemisviisi, mida kõik tootjad ei järgi.

Selle positsioneerimise parandamiseks avas tootja partneritele pilveplatvormi ja juba oli 29 ettevõtet, kes arendasid ettevõtte platvormi integreerimiseks rakendusi. NFV platvormi uut versiooni testib Alcatel-Lucent 15 kliendi peal. Tootja keeldus avaldamast, kas mõni Portugali ettevõte on loetellu kantud.

Dor Skuler väidab, et ĂĽleminek virtualiseeritud keskkonda toimub järk-järgult ja algab valdkondadest, millel on vähem mõju organisatsiooni tegevusele. See on endiselt suur muutus nii organisatsiooni efektiivsuse ja reageerimisvõime kui ka turvalisuse osas. “Riistvaral tooteid tehes ei eeldata rikete tekkimise võimalust, pilves on see põhimõte aktsepteeritud ja käideldud”, sest tarkvara saab neid ise parandada, märgib Dor Skuler.

MWC osavõtjate hulgas demonstreeris Alcatel-Lucent IMS-i virtuaallahendusi uute panuste piires, kuid tutvustas ka ettevõtte tööd muudes valdkondades, näiteks väikerakud või hiljutised arengud LTE piirkonnas.