MySpace Music Dragon Hoard taastas ligi pool miljonit kadunud lugu

MySpace Music Dragon Hoard taastas ligi pool miljonit kadunud lugu

Aastatel 2003–2015 võõrustas suhtlusvõrgustik MySpace enam kui 50 miljonit mp3-vormingus laulu, mille tootis ligi 14 miljonit artisti. Platvorm on kõige paremini tuntud nende talentide, nagu Arktika ahvid või Lily Allen, projitseerimisel.

Selle aasta märtsis teatas MySpace väidetava andmemigratsiooni tõttu, et need kirjed lähevad igaveseks kaduma. Nüüd on aga teada, et Interneti-arhiivis on umbes 490 000 lugu ajavahemikul 2008–2010.

Nende lindistuste päritolu on anonüümne akadeemiline grupp, kes õppis muusikavõrgustikke ajal, mil MySpace oli veel aktiivne. Selle uurimise raames laaditi alla umbes 1,3 terabaiti muusikat, mis seetõttu „päästeti” krahhi tagajärjel, mis põhjustas paljude helifailide kadumise.

Seejärel otsustas õpilaste rĂĽhm saata oma 490 000 laulu Interneti-arhiivi, mis tegi failid kättesaadavaks lehel nimega “The Myspace Dragon Hoard”. Samuti loodi muusikapleier, mis kutsub esile vana MySpace’i kujunduse, ehkki vastavad otsingumootorid (nn “Hobbit”) on natuke aeglased ja endiselt optimeeritud.

Nii oli võimalik taastada mitu hiljem kuulsaks saanud artistide laulu. Üks Twitteri kasutaja väidab näiteks, et on sattunud Katy Perry, Nicki Minaj või Donald Gloveri kaadritele, mida pole kusagil mujal saada.