MyWay pakub tasuta muusikat teistel sünnipäevadel

MyWay tähistab teist sünnipäeva ja selle kuupäeva tähistamine annab tasuta juurdepääsu kõigile lauludele kuni 5. veebruarini. Muusikateenus läheneb miljonile kasutajale kuus, olles saavutanud ruumi konkurentsitihedal turul ja otsinud juba võimalusi rahvusvahelistumiseks.

MyWay reklaamimisega tegeleva ettevõtte WayMedia peadirektor Carlos Marques ĂĽtles TeK-le, et “meie eesmärk on alati proovida saada suurepärast universaalset teenust teistsuguse ja täiendava pakkumisega” ning pidades meeles, et portaal panustab kihlveoga toimetusliku komponendi peale, mis on seotud Portugali turg, mida need mängijad ei paku, võimaldab “luua oma ruumi”.

Kahe aasta jooksul teekonnast on MyWay meelitanud kasutajaid ja hüpanud veebilehtedelt telerite ja mobiiltelefonide juurde. Enam kui 7 miljoni loo portfelliga teenuse tellijatel on võimalus kuulata muusikat ettemääratud temaatilistel kanalitel, koostada oma esitusloendeid, kuulata esitajaraadiot ning neil on juurdepääs uudistele ja muusikakavale, mida täiendavad videoklipid.

Kirjastajaga sõlmitud uue lepinguga ennustab Carlos Marques, et MyWay lugude arv ĂĽletab peagi 8 miljoni, kuid kasvuplaanid ei peatu sellega. “Tulevik seisneb teenuste pakkumises kõikidel platvormidel,” selgitas projekti elluviija.

„Lähituleviku MyWay suurprojektid läbivad rahvusvahelistumise. Tahame tegutseda 2012. aastal Brasiilias ja Palopis ning 2013. aastal mitmes Euroopa riigis, ”ütles ta TeK-le.

Carlos Marques usub, et Portugali kasutajad saavad liitumisteenuste eest tasu, kuid hoiatab, et selle saavutamiseks on vaja kahte tingimust: hind ja piraatluse lõpp.

Tasude osas kaitses MyWay asutaja “Portugali turule kohandatud tellimusväärtuse” olemasolu, tunnistades, et “ilmselgelt on Portugali elatustaseme jaoks hind kõrge”, kuid hoiatas seda stsenaariumi muutmiseks “kogu muusikasektori mõistmisest: operaatoritest ja kirjastajatest”.

Kuid ka Carlos Marques leiab, et laulude ebaseaduslik kopeerimine on vaja lõpetada. “See on suur probleem ja Portugalis tehakse selle probleemi lahendamiseks väga vähe,” rõhutas ta.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees