Naabrivalve kaamera valmistas portugallastele pettumuse ja ajendas kaebust CNPD-le

Kaebuste maht on väga suur ja kasvanud ning põhjused on erinevad, kuid on olukordi, kus portugallased kaebavad rohkem riiklikule andmekaitsekomisjonile, kui arvavad, et nende isikuandmeid, turvalisust või privaatsust ohustatakse.

Töökoha juhtimine erinevatel viisidel, alates GPS-st kuni IKT kasutamise kontrollimiseni, videovalve ja biomeetria kaudu, on üks kõige tüüpilisemaid põhjuseid, samuti isikuandmete väärkasutamine või nõusolekuta jätmine.

Samuti kirjeldatakse jätkuvalt soovimatuid e-kirju, mida nimetatakse ka rämpspostiks, kuid CNPD-sse jõudvate kaebuste arv on kõige enam kasvanud just „naabrivalve video“ kohta.

“Meil on olnud palju kaebusi selle kohta, et inimestel on kodus, autos kaamerad, kuid kes on näoga tänava või hoone ette,” ĂĽtles CNPD pressiesindaja Clara Guerra TeK-le rääkides. Lisaks valele viisile osutamisele võib suumivõimalus lubada neil isegi teiste kodudesse siseneda, rõhutas ta, näidates mõõtmeid, mida selline olukord võib saavutada.

Dokumentide koopiad: praktika, mis kahjustab teie andmete turvalisust

Probleem pärineb ID-kaardi ajast, kuid kodanikukaardiga suureneb risk. Lubades eri piirkondades asuvatel finantsüksustel või teenuseosutajatel oma dokumente fotokopeerida, on kodanikud ohus.

Üks neist on kriminaalsel eesmärgil kasutatav identiteedi rüselus, mis on välja kujunenud paljudes teatatud olukordades ja mis omandab täiesti uue ja suurema mõõtme, kui digitaalmeedia tehakse kättesaadavaks vähem heausksetele inimestele.

(värskenduses)