Nädala kokkuvõte Linuxist ja tehnoloogiast nr 1

Eeloleva nädalavahetusega pole midagi paremat kui kokkuvõte Diolinuksi ajaveebis ja foorumites toimuvast! Tehnikamaailma uudistega kursis hoidmiseks, kui need uudised vahele jäid.

Kuna see on selle uue kategooria ametisseastumispostitus siinsamas ajaveebis, saate vaadata mõningaid uudiseid, mida oleme otseĂĽlekandes kommenteerinud YouTube’is, Diolinux Friday Show’is või isegi Twitchis.

Mängumaailm

Alustame mängumaailmast, kus viimastel päevadel on toimunud tõeliselt huvitav samm tasuta mängude ja isegi Valve Protoni EAC-ühilduvuse võimaluse vahel.

Alustasime Protoni peal töötava EAC-pumbaga. Kaks arendajat, koodnimega 0xdt0 ja Guy15241, tegid pöördtehnoloogiat ja suutsid muuta anticheat ühilduvaks! Nii õnnestus neil Protoni kaudu mängida mängu Dead by Light, mis oli seni võimatu. Täielik postitus siin meie foorumis.

Siis oli meil Epic Game Store’is tore ĂĽllatus, pakkudes Brasiilia mängu SLUDGE LIFE, mis devide sõnul on mäng “… see on esimese inimese turnee, avatud maailmaga ja keskmes vandaalitsemisele läbi saastatud saare, mis on täis imelikke idioote, ja nii see ka on. on nii tugeva vibratsiooniga, et seda saab isegi maitsta … ”. Ta on kuni 28.8.2012 Epicus vaba, nii et jookse või kaota, ah? Meil on väga lahe postitus.

Siis saime teada, et aasta kuumimad mängud (2020) töötavad Linuxis paremini kui Windows. Me räägime Red Dead Redemption 2-st ja see kõik on tänu CodeWeaversi arendajale Brendan Shanksile, kes avaldas protoni versiooni, mis tegi “maagiat”. Võrdlusvideo on ĂĽllatav.

Meil on blogisse postitatud ka õpetus, kuidas kuulsat Antimicro võtmekaarti installida. See sobib suurepäraselt neile, kes vajavad seda tĂĽĂĽpi “abi” mängimisel.

Veel üks väga teretulnud uudsus tuleb Valve kaudu koos oma ACO shader-kompilaatoriga, mis muutub nüüd Mesa draiveri standardiks. ACO on eriti kasulik neile, kellel on AMD graafikaprotsessorid, ja pakub mängude jõudlusele gaasi.

Riistvara maailm

Linuxi „riistvaramaailmas“ on meil tõeliselt huvitavaid uudiseid, nagu näiteks Linus Torvaldsi avaldus Kernel 5.8 kohta, NVIDIA draiverite uus versioon, Ryzeniga varustatud System76 sülearvutid ja XPS 13 Developer Editioni värskendustega Dell.

Alustame Linuxi tegija sõnavõtust, intervjuus ütles Linus Torvalds, et versioon 5.8 on kerneli suurim ja põhjalikum versioon alates versioonist 4.9. Täielikku kajastust näete siit.

Draiveri uue versiooni käivitamine on ka NVIDIA, mis on nüüd saadaval stabiilses versioonis 440 100 koos toetusega GeForce GTX 1650 Ti, Max-Q disainiga GeForce GTX 1650 Ti, Max-Q disainiga GeForce RTX 2060 ja Max-Q disainiga Quadro T1000. . Samuti õpetame blogis, kuidas valida oma GPU-le õige draiveriversioon.

Riistvarauudiste lõpetuseks oleme kuulutanud välja Dell XPS 13 Developer Editioni koos Ubuntu 20.04 ja System76-ga, pakkudes AMD-ga sülearvuteid, millel on 3. põlvkonna AMD Ryzen 3600, 3700X või 3900 protsessorid ja NVIDIA GPU-d.

Muud uudised maailmast ja Linuxi tehnoloogiast

Meil on Linuxi maailmast ka muid uudiseid, mida me ei saa peatada, näiteks Manjaro lõpetab korraga 32-bitise toe, KDE rändab GITLABi, teeme ka foorumites ja ajaveebides õpetusi GNOME Boxi kasutamise kohta, kuidas parandada viga 256 WoeUSB-st, kuidas Topeltbuut popis! _OS, Microsofti lõpp-mikser, Flash-mängija lõpp, Krita 4.3 avaldas paljude muude arutelude ja uudiste kõrval, mida saate meie foorumitel jälgida.

Kohtumiseni järgmises artiklis, kallistused!