Näotuvastus muutub pärast „eksimust“ vahistamist vaieldavaks

Euroopas on näotuvastuse kasutamine kurjategijate tuvastamise mehhanismina võitnud veel ühe poleemika. Londonis leiti Essexi ülikooli uuringus suur hulk ebaõnnestumisi ja see toetas mitmesugust rahulolematust tehnoloogia kasutamisega, jättes Scotland Yardi järjekordse konflikti keskmesse. Üks peamisi vaidlusi on inimeste arreteerimine, keda õiglus ei taha.

LOE: Spioonikaamerad tekitavad Euroopas poleemikat rassismiga; aru saama

Pärast palju arutlusi selle tehnika eetika üle oli Essexi ülikooli teadlastel juurdepääs kuuele reaalajas läbi viidud testile ajavahemikus juuni 2018 kuni veebruar 2019. Toas asub pealinna politsei Sohos, Romfordis ja Stratfordi kaubanduskeskuses. , Ida-London. Tulemused olid ebameeldivad: järeldus oli, et valesti tuvastamine oli ebatavaline. The Guardiani teatel teatavad akadeemikud juhtumitest, kus agendid kuulavad inimesi üle ilma kohtusse pöördumata.

Teadlaste sõnul peeti näotuvastustarkvaraga märgistatud 42 inimesest kinni 22. Neist vaid kaheksa otsiti õiglaselt. Uuring näitas ka seda, et teiste londonlaste poole pöörduti juba kohtus lahendatud probleemide või potentsiaalselt vähem solvavate kuritegude osas, mida ei peeta piisavalt asjakohaseks, et õigustada tehnoloogia kasutamist.

Ăśks kahest näotuvastustehnoloogiast tekitab Ăśhendkuningriigis poleemikat – Foto: Reproductions / iStock

Näotuvastustehnoloogia tekitab Ăśhendkuningriigis poleemikat – Foto: Reproduction / iStock

Uuring näitas ka seda, et enamik vigu tekkis seetõttu, et politsei kiirustas kahtlustatavate juurde enne andmete kontrollimist. Akadeemikute sõnul on nimekiri sageli ajale jalgu jäänud või sisaldab inimesi, keda peetakse “ohustatud või haavatavateks”. Vastutav professor Peter Fussey sĂĽĂĽdistas samuti tehnoloogia kasutamisega seotud inimõiguste puudumist ja võimude juhtimise puudumist.

Testid tekitasid lõpuks vaidlusi eraelu puutumatuse vastu ja ähvardasid, et näotuvastus võib põhjustada sõnavabaduse. Seda tehnoloogiat kasutab politsei juba Manchesteri, Leicesteri ja Lõuna-Walesi politseis. Järgmisel nädalavahetusel, 6. ja 7. juulil on lootus, et Suurbritannia politsei rakendab tehnikat Swansea lennunäitusel, mis on Lõuna-Walesi ĂĽks olulisemaid sĂĽndmusi, eesmärgiga kataloogida “huvilised” ja otsida kurjategijaid.

2 teadlast viitavad Briti politsei kasutatavatele vigadele näotuvastustehnoloogias – Foto: Disclosure / Bully Hunter

Teadlased osutavad Briti politsei kasutatavatele vigadele näotuvastustehnoloogias – Foto: Disclosure / Bully Hunter

The Guardiani teatel ütles konservatiivide partei liige David Davis pärast katsetamist, et Essexi ülikooli inimõiguste keskusel õnnestus näidata, et tehnoloogia võib viia juriidiliste vigade ja ebaseaduslike arreteerimisteni. Ta nõudis seaduste ja määruste kehtestamiseks testide peatamist ja arutelu tugevdamist.

Scotland Yard usub, et tehnoloogia kasutamisel on seaduslik toetus ja see tagab kurjategijate tuvastamise edukuse. Pressiesindaja Duncan Ball määratles uurimistöö tooni veelgi kui “negatiivset ja tasakaalustamatut”.

Kas olete mures oma andmete privaatsuse ja turvalisuse pärast Internetis? Vaadake TechTudo foorumi kasutajate näpunäiteid raskesti murduvate paroolide loomiseks.

WhatsApp: viis nõuannet rakenduse ohutuks kasutamiseks?

WhatsApp: viis nõuannet rakenduse ohutuks kasutamiseks

WhatsApp: viis nõuannet rakenduse ohutuks kasutamiseks