IGRE

Näotuvastusrakendused koertele soovivad kiirendada omanike ja kadunud loomade taasühinemist

Megvii on Hiina tehisintellektile spetsialiseerunud idufirma, mis on hiljuti muutunud populaarseks näotuvastustarkvara pakkumisel jälgimisprojektidele, mille on paigaldanud kogu riigi valitsused. Kuid ettevõte kasutab oma tööriistu lemmikloomade jaoks sarnaste rakenduste loomiseks. Idee on selles, et ta suudab koera koonu ära tunda, lähtudes muljest, mis neil ninale jääb. Identifitseerimise mõttes on see biomeetriline muster sama väärtuslik kui sõrmejälg.

Megvii rakenduses saavad omanikud oma koera registreerida. Selleks peavad nad looma ninast tegema vaid paar fotot.

Selle loomise eesmärk oli hõlbustada pereliitu kadunud loomadega, kes mõnikord leiti kodust kaugel ilma igasuguse identifitseerimiseta. Selle süsteemi abil on võimalik andmebaasiga läbida loomade biomeetrilised mustrid, seostades kohe inimese nime või perekonna koeraga. Ettevõte rõhutab, et selle edukuse protsent on 95% ja tänaseks on õnnestunud koos omanikega koguda üle 15 tuhande looma.

Vaatamata rakenduse praegusele eesmärgile ütles Megvii, et tehnoloogiat kasutatakse muudel eesmärkidel. Partnerlus valitsusega viib platvormi loomiseni, kuhu registreeritakse omanikud riskikäitumise eest, lihtsustades neile trahvi rihmata koerte jalutamise, avalikelt teedelt prügikasti mitte korjamise või teistele kahju tekitava käitumise eest vastutamata jätmise eest.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH