Näotuvastustehnoloogia, millel on tõsiseid vigu rahvahulga tuvastamisel

Kuigi näotuvastustehnoloogia on Hiina ametivõimude jaoks turvatööriistana enam kui konsolideeritud, ei piisa selle täielikuks toimimiseks. Lõuna-Walesi politsei hiljuti avaldatud aruanne rõhutas selle süsteemi raskusi. 2017. aasta Meistrite liiga finaalis Cardiffis läbi viidud harjutuskatsel tuvastati tehnoloogia potentsiaalsete kurjategijatena 2470 inimest. Edukus on 8%.

Politsei kinnitas tulemusi Interpoli ja UEFA pakutavate “halva eraldusvõimega piltidega” ning tehnikatega. “Ăśkski näotuvastussĂĽsteem pole 100% täiesti ohutu kõikides töötingimustes,” kirjutas Walesi ametnik.

Plusspooleks rõhutas politsei, et süsteem tuvastas 2000 üheksa viimase kuu jooksul registreeritud inimest ja et nad vastutasid 450 vahistamise eest samal ajavahemikul, kusjuures ühtegi kinnipeetut ei ekslikult tuvastatud. Täpsus on paranenud, kuid probleem seisneb selle süsteemi kasutamises suure õitsengu korral, kus tehnoloogia ei näi olevat võimeline oma täiel määral toimima.

Asjaolu, et süsteem ei ole veel viinud politseiametnikke kodanike kinnipidamiseni, keda kohtud ei soovi, on argumendiks süsteemi kaitsmisel. Agent ütles, et süsteemi pakutava teabe täiendamiseks kontrolliti tavaliselt kahtlusi käsitsi. Peale selle saab sekkumismeeskond suhelda ka kahtlusalusega, et teha kindlaks, kas tegemist on õige inimesega.

“Champions” finaalis märgiti valesti 2297 inimest. Arvestades testi konteksti, ei arreteeritud kedagi pärast harjutamist.