Näpunäide: 7 videotöötlusprogrammi teie koduprojektide jaoks
DODATKI

Näpunäide: 7 videotöötlusprogrammi teie koduprojektide jaoks

See on pĂĽhade või pidulike ja meelelahutusĂĽrituste ajal tehtud fotode ja videote seas ĂĽks populaarsemaid sihtkohti: kuskil majas kaduma läinud kõvaketta või mälukaardi põhi …

Kõik sellepärast, et iga teie loodud pildiregistreerimise korraldamine, muutmine ja parandamine võtab aega, kannatlikkust ja teadmisi selleks mõeldud programmi toimimisest.

Ja ka seetõttu, et enamasti on nutitelefonidega tehtud videod ja fotod lõpuks filtritega „fikseeritud“ ja kohapeal jagatud, rahuldades esialgset vajadust maailmale mineviku parimat näidata. puhkusel.

Sellegipoolest on kindel, et jagamiseks (ja siis meenutamiseks) on palju muud kui see, mida mobiilseadmetesse salvestate, ja seda ka seetõttu, et praeguses action-veebikaamera “reĹľiimis” (see tähendab) on täna palju kõrglahutusega videoid. oma kollektsioonis, kui paar aastat tagasi ootasite.

Pealegi on huvitav märkida, et tänapäeval on peaaegu kõik digikaamerad võimelised pildistama Full HD-ga, alates näiteks nüüdseks harjumatust kompaktsest kuni refleksi mineviku vahetatavate objektiivide mudeliteni. Põhimõtteliselt on nii, et teie kodus ja puhkusekomplektis pole puudu seadmetest, mis suudavad pildistada suure eraldusvõimega, eks?

Ja see on suunatud otse Full HD või isegi 4k videotele, mis enamasti kipuvad kusagil teie arvutis “ära eksima”, millele mõned kaubamärgid panustavad jätkuvalt videotöötlustarkvara tegemisele. Ja me ei räägi nutitelefonide või tahvelarvutite mobiilirakendustest, sest selles valdkonnas on ka mitmeid lahendusi.

Räägime Windowsi või Maci programmidest (ka Linuxil on võimalusi …), mõned neist on tasuta ja mõeldud algajatele kasutajatele videotöötluse valdkonnas. Enamik pro-lahendusi nõuavad ĂĽldiselt palju suuremaid investeeringuid, tagades samas laiema funktsionaalsuse ja ressursside valiku.

Pöörake tähelepanu nõuetele …

Enne tarkvarasoovituste juurde liikumist tuleb märkida ĂĽks oluline punkt: omadused, mis teie arvutil peavad olema, et saaksite jäädvustatud videot tõhusalt “käsitseda”.

Kuna me räägime Full HD või 4k eraldusvõimest, peaks teil kindlasti olema arvuti, mis on protsessori ja eriti RAM-i osas hästi varustatud. Ka graafikakaart peab olema veidi “võimsam” kui see on enamiku tavaliseks kasutamiseks mõeldud sĂĽlearvutite puhul, nii nagu kõvaketas peaks tagama piisavalt GB salvestusruumi, nii “toore” video kui ka teie toimetuste ja komplektide lõpliku väljundi.

Võtke näiteks Adobe Premiere Elements 15, programm, mis on selle “rännaku” poolest tuntud: selle tarkvara käitamiseks ja kasutamiseks peab teil olema kahetuumalise protsessoriga ja vähemalt 2 GHz varustatud arvuti. Samuti vajate 4 GB RAM-i, 15 GB kettaruumi (ainult täiendavate programmide ja ressursside installimiseks) ja ekraani, mille eraldusvõime on vähemalt 1024 x 768 pikslit.

Siiski vajate alati natuke rohkem, et masin ei saaks probleeme Full HD ja 4k videote redigeerimise ja renderdamisega. Võib-olla sisaldab sel juhul soovitatav konfiguratsioon muude funktsioonide hulgas 8 GB RAM-i ja Core i7 protsessorit.

Kuid enne videote redigeerimise alustamist uurige allpool seitset programmi, mida saate proovida, ja peaaegu pooled neist pakuvad tasuta versioone. Lahendust saate vaadata ka veidi professionaalidele suunatud VEGAS Pro 14 Edit abil, kuulsa Final Cut Pro for Maci ja tasuta Cinelerra võimalusega.