Näpunäide OS X-i jaoks: jälgige arvutiteavet otse Activity Monitori kohaliku rakenduse ikoonilt

Näpunäide OS X-i jaoks: jälgige arvutiteavet otse Activity Monitori kohaliku rakenduse ikoonilt

Teate, et kutsutakse kohalikke OS X-i rakendusi Aktiivsusmonitor (Aktiivsusmonitor), mis, nagu nimigi ütleb, jälgib teie masinaga toimuvat? Mitte? Nii et lõpetage selle teksti lugemine ja vaadake seda videotundi, mille Rafael tegi 2009. aastal, kuid see väärib rakenduse uusimat versiooni.

Rakenduse Activity Monitor ikoon

Kas sa oled näinud? Nii et vaatame tänase näpunäite üle. ?

Enne OS X Mountain Lioni saabumist kasutasin iStat Pro, väga võimsat vidinat, mis jälgib protsessorit, mälu, ketast (sisemist ja välist kõvaketast), võrku, masina temperatuuri, ventilaatoreid, akut ja muud. Vidina kasutamine on lõpetatud ja seda ei toeta enam vana iSlayer, nüüd Bjango. Õnneks ei loobunud jälgimise ideest arendajad, kes hakkasid investeerima iStati menüüdesse, mis jõudsid hiljuti neljanda versioonini.

Kuigi see on suurepärane rakendus, ei ole kõik valmis jälgimisfunktsioonidele juurdepääsu eest maksma. Peamiselt seetõttu, et nagu videotunnis näidatud, on OS X varustatud vahva rakendusega, mis teevad sama asja.

Tänane näpunäide on suunatud kõigile, kellel on probleeme protsessori jõudlusega, mälu tarbimisega või kes soovivad lihtsalt ketta või võrgu kasutamist pidevalt jälgida, ilma et peaksite pidevalt aktiivsusmonitori akent avama / vaatama.

  1. Avage Activity Monitor (/ Applications / Utilities).
  2. Dokis klõpsake ikooni ja hoidke seda paar sekundit all, kuni ilmub läbipaistev menüü.

Muutke dokis ikooni Activity Monitor

  1. Avage doki ikoon ja valige soovitud valik “Kuva protsessori kasutamine”, “Näita protsessori ajalugu”, “Näita võrgukasutust”, “Näita ketastegevust” või “Näita mälukasutust”.

Dockis muutub Activity Monitori ikoon

Pange tähele, et ühe neist suvanditest valimisel muutub doki ikoon ja muutub monitoriks, kuvades valitud teavet reaalajas. Seejärel, kui rakendus on esiplaanil, kasutage lihtsalt otseteed Command + H (või avage menüü Fail »Peida aktiivsusmonitor) akna peitmiseks. Pärast seda saate normaalselt töötada, jälgides samal ajal valitud üksuse toimivust.

Tõsi, näiteks mälu puhul peate kaunistama seda, mida iga värv tähistab. Kuid pärast mõnda aega kasutamist pole see probleem. ?

[via Macworld]