RAÄŚUNALNIK

NASA avastas kääbusgalaktikad, mis moodustavad suurema osa universumi tähtedest

Kes teadis, et kõige väiksemad galaktikad on need, mis aitavad kõige rohkem kaasa tähtede tekkele, mida inimesed näevad öösel? Teadlased üritavad mõista, kuidas galaktiline evolutsioon ja tähtede moodustumine olid seotud enam kui kuus miljardit aastat tagasi, faasis, mida peetakse Universumi moodustamiseks hädavajalikuks.

“Me juba kahtlustasime, et kääbusgalaktikad aitasid kaasa esimese tähtede tekkimise lainele, kuid see on esimene kord, kui oleme suutnud selle mõju kvantifitseerida. Ja tundub, et neil oli ĂĽllatavalt suur roll, ”kommenteeris kohtunik Atek Ĺ veitsist Lausanne’i ĂĽlikoolist.

Uued andmed saadi kosmoseteleskoobi Hubble Wide Field Camera 3 abil, mis tänu oma suurematele infrapunavõimalustele suutis täpsemalt loota moodustuvate tähtede arvu.

Uurimisrühma sõnul kahekordistub tähtede mass järgmise 150 miljoni aasta jooksul kääbusgalaktikate tähte tootmise kiirusega. Sarnase kasvu jaoks vajavad keskmise ja suure massiga galaktikad vahemikus üks kuni kolm miljardit aastat.

Oma avalduses paljastas NASA ka, et nende avastuste kaudu võiks astuda olulisi samme Universumi evolutsiooni mõistmiseks.

Kirjutage märkmeid: tekstis olev teave on parandatud lugeja märkega

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH